Situatii caraghioase !

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jeff spune:

V-am scris si ieri, dar mesajele mele se sterg inexplicabil. Nu mai pot povesti cu aceeasi verva dar incerc...:(

Sotul meu cand era mic a fost invatat de mama lui (nu-mi explic de ce) ca atunci cand vrea sa faca pipi sa spuna ca vrea "sa fluiere". Toate bune si frumoase, pana intr-o zi cand parintii ocupati fiind
l-au rugat pe bunic sa doarma dupa-amiaza cu el. Bunicul nu stia de codificarile dintre mama si fiu.
La un moment dat, tot sucindu-se in pat sotul meu (vreo 4 ani pe atunci) ii spune bunicului ca nu mai poate si ca vrea sa fluiere.
Bunicul, bland, ii spune impaciuitor: "hai fluiera aici incet, la bunicul in ureche" - sotul s-a conformat! :)))

Alta: mama avea la serviciu o colega foarte frumoasa si eleganta.
Intr-o zi vine tipa de la toaleta si trece printr-un hol unde stateau colegii-barbati la o tigara. Ei susotesc, chicotesc, zambesc, ea, cocheta le zambeste si cand ajunge in birou ii spun colegele : "Draga vezi ca ai toata fusta prinsa la spate in chiloti". Ele au ras ca la o comedie buna, ea saraca a plans de jena.

O cunostinta, barbat foarte boem canta intr-o formatie de rock. Cam flusturatic si jucaus baiatul - avea o amanta (poate mai multe...).
Sotia afla si pune la cale un plan de razbunare: ii spune sotului ca trebuie sa plece pentru cateva zile in delagatie. El spune OK, cu gandul la ce petreceri o sa faca acasa in lipsa ei. Ea se "cazeaza" la o vecina vis-a-vis de unde vedea tot ce se intampla in casa ei.
Sotul aduce amanta acasa, si dupa putin timp iese doar el din casa. Sotia turbata intra in casa si o gaseste pe respectiva in capotul ei, in patul ei asteptand. O ia la paruiala, aia inghite si tace. Afla ca sotul s-a dus in oras dupa prajituri si lapte ! Sotia o exileaza fara drept de apel pe amanta in baie, iar ea se strecoara in pat si trage plapuma pe ea. Sotul vine acasa incarcat de bunatati cum ei nu-i adusese niciodata si spune cu un glascior subtire : "cine-i mic si bea laptic ?" la care sotia innebunita iese din ascunzis....si sa te tii scandal.

Saptamana trecuta, la casa de la munte - toata familia. Tata se uita la un meci de box. Sotul meu in alta camera la un meci de fotbal. Ambele televizoare blocate cu meciuri. Dezastru pentru galeria feminina. Eu si mama ii spunem tayalui meu sa mearga la sot in cealalta camera sa se uite amandoi la porcarii ca noi mai vrem si altceva. Mama ma pune sa-i citesc programul TV. Ii spun, uitand ca si Anna-Luciana (3 ani si 4 luni) e de fata - mare greseala - ca nu mai este nici un film, doar pe la 12 e un film erotic. Anna-Luciana intelege si repeta pentru ea - ia auzi, catelul erotic... chiar nu inteleg cum a auzit asa, dar nu o bagam in sema si radem pe infundate.
A doua zi ne intoarcem la Bucuresti si suntem invitati la ziua unui prieten. Toata lumea prezenta -mama acestuia - femeie la 80 de ani, sora acestuia -o doamna respectabila - pe la vreo 45 de ani, ce mai o gramada. Ficamea tare draguta ca de obicei - incanta pe toata lumea. La un moment dat, sora sarbatoritului ii aduce din alta camera un catel de plus la care Anna-Luciana a exclamat senina: "uite catelul erotic" ! nu va mai spun ce fata au facut tipele respective, au crezut ca au auzit dublu.

Melania & Anna-Luciana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jeff spune:

Fetele revin:

In afara de ale mele care s-au cam epuizat (nu v-am povestit cum am cazut pe burta in tramvai cand a pus vatmanul frana, cum am scos ca si altele - e deja fumata - OB-ul din greseala din geanta, cum m-a tarat catelul - ursul mai bine zis - prin parc prin noroi si tot pe burta, cum am ramas cu puiul de vrabie agatat de buza incercand sa-l pup, etc) va povestesc acum intamplari incredibile ale colegei mele - avocat ca si mine:

Asadar, vine Raluca mea suparata foc din instanta ca a muscat-o un caine in toiul concluziilor orale pe care le sustine in fata judecatorului sindic intr-un dosar de faliment. va dati seama ca noi am murit de ras...
Alta data ne povesteste Raluca cum a calarit o iapa nestiind ca e in calduri. A venit din senin un armasar, iapa a inceput sa necheze si sa bage viteza, fata s-a aruncat disperata de pe iapa crezand ca scapa si cand colo, armasarul a lasat iapa si a inceput sa o alerge pe Raluca. Deabia a scapat intrand intr-un stufaris.
O matusa de-a mea de la tara pe nume Elena cand a dat bacalaureatul era verde-albastra ca nu invatase nimic. Profesorul examinator o intreaba:"ei, dumneata ?" - ea, tremurand de frica, livida :"eu sunt bota domnule profesor" - s-a referit la faptul ca nu stie absolut nimic, ca e bota - profesorul o intreaba:"bota ...?" vine raspunsul care a devenit antologic :"bota Elena".
Ieri veneam cu tramvaiul la serviciu. Un mos acru se tot ratoia la toti tinerii care stateau jos, ca apoi sa o faca nesimtita pe o duduie care l-ar fi calcat pe picior. Un tanar sugubat din tramvai striga in gura mare :"A innebunit lupul !" toata lumea a murit de ras.
Melania & Anna-Luciana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Bey Jeff aia cu "a innebunit lupu`" si "cine-i mic si bea laptic" sunt de coma Din cauza ca m-am hlizit cu sunet a trebui sa ii fac lu` barbate-meu o cafea ca sa ii treaca supararea

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irimell spune:

Sa va povestesc una din multele patanii caraghioase pe care le intilnesc la tot pasul...

Acum 2 ani plecam in concediu in Japonia cu zbor Bucuresti-Amsterdam-Osaka...Super fericita si incintata de luna de vacanta ce va urma, mi-am facut bagajele cu grija, m-am imbracat intr-un costum - sacou si pantaloni (care erau intr-adevar cam strimti) cu care ma simteam comod si am plecat ...In aeroport la Amsterdam aveam citeva ore libere asa ca m-am dus sa ma asez pe niste fotolii foarte comode, dar in loc sa ma asez ca o doamna, din lateral, m-am cracanat si m-am trintit de sus pe fotoliu....Va inchipuiti ce a urmat....
Turul pantalonilor s-a crapat....Cusatura dintre picioare si pina la curea in spate s-a destramat....Am inghitit in sec si am zis ca nu am ce face, o sa zbor 12 ore cu pantalonii rupti in fund....noroc ca sacoul era mai lung si nu se vedea nimic....Zic eu..

Ajung in aeroport la Osaka, trec de immigration, si ma duc sa astept bagajele....lume multa si marunta....si atunci il vad pe un vames care alerga prin aeroport cu un catel flocos si frumos foc....era galbior si cu un nas roz si ochi negri...o dulceata de catel. Pentru c amie imi plac mult de tot animalele, l-am chemat la mine si m-am jucat cu el...l-am mingaiat, l-am smotocit....ne-am imprietenit, ce sa mai zic...Ma miram de ce nimeni nu il baga in seama si de ce vamesul se uita ciudat la mine...

Imi iau bagajele si dau sa trec...Imi arata vamesul un catalog plin cu arme care mai de care mai periculoase si ma intreaba daca am asa ceva in bagaj, sau daca ma droguri...Ma pufnea risul dar i-am zis ca nu...M-a poftit politicos intr-o camera laturata si m-au luat la puricat....Mi-au desfacut bagajele bucatica cu bucatica de nu mai incapeau la loc apoi ...M-a pipait si controlat o vamesa pina la chiloti...si asta la propriu spun, pentru ca aveam pantalonii rupti in fund...Am murit de rusine ....

Pina la urma dupa vreo ora m-au lasat sa ies si iubitul meu ma astepta disperat la poarta...ii spusesera aia ca nu mai e nimeni de la zborul de Ams...Si cum ma stia zapacita, credea ca am pierdut avionul in Amsterdam...noroc ca a mai asteptat....
Nedumerita de ce mi s-a intimplat si de ce am eu fata suspecta, i-am povestit patania...A murit de ris cind a auzit si mi-a zis ca acel catel era catelul-antridrog al aeroportului si logic ca m-au retinut daca tot m-am bagat in nasul lui...

Nu stiam lucrul asta, dar de atunci cind apre acel catel in aeroport ma fac ca nu il vad sau stau deoparte...

Sa auzim numai de bine,
Irimell

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Asaaaa, incepea sa se innopteze, mai bine zis sa se insereze cand mergeam linistita cu masina de la cumparaturi spre casa, cand m-i se baga in fata mea un nebun, taindu-mi calea si fara o frana mai brusca din partea mea nu cred ca scapam teafara. Ii zic eu multe tare in gand si cu voce tare si ma linistesc in final. Am ajuns la un semafor care era rosu si care-l stiam ca tine al naibii de mult si imi gasesc de lucru sa-mi aprind si eu farurile. Le aprind si observ ca este faza lunga, o sting, iar o aprind tot faza lunga este, iar o sting(pentru ca nu este voie sa conduci cu faza lunga decat in conditii meteo deosebite!) se face verde plecam, tipul bagaret in fata mea, ajungem la alt semafor si pe mine ma tot rodea sa-mi aprind farururile. Si ma tot gandesc de ce -mi apare faza lunga, mai incerc de doua ori - cu aprins- stins, se face verde iar si tipul bagaret din fata mea, vad ca semnalizeaza si pleaca grabit pe alta banda, fara un motiv anume! Gasesc in final beleaua(maneta pentru faruri era pe o pozitie mai sus decat normal, pentru faza normala!) ma linistesc ca mi-am aprins farurile, si ma apuca dintr-o data rasul pentru ca mi-am dat seama ca tot l-am blitzuit cu faza lunga pe cel din fata mea, semn sa se dea deoparte!!!!! Ce o fii fost in capul tipului respectiv nu stiu, dar s-a uitat cam lung cand in final am trecut pe langa el.
Si uitati asa , dregele mele, i-am dat acelui individ o lectie de buna purtare rutiera, sa nu mai subaprecieze femeile la volan.

Si mai una din culisele sofatului meu! Tot la semafor, in fata mea o cucoana batrana, cam adormita sau inatrziata, visa la tineretea ei tocmai cand era o ora de trafic intens si semaforul se facuse verde> Eu grabita ii spun: hai cucoana, baga mare si calca odata!!! O observatie: fetita mea era in masina, in spate! Chiar in seara aceea avem o discutie intre prieteni care vorbeste sau nu urat la volan, care se supara de batranii care merg aiurea si inocenta de mine zice: eu nu prea le zic multe, dar ma enervez!
Da doua zile mergem iar cu masina, de asta data sotul meu la volan eu dreapta , fetita in spate, acelasi semafor, care era rosu de asta data, si pentru ca stateam pe loc fetitea mea striga din spate: Hai cucoana, baga mare!!!!! citandu-si iubita mama!!!!, si in secunda doi sare sotul meu:Aha asa vorbesti tu la volan? si cum vine treaba, nu zici nimic la volan adormitilor????
Si mai am unele , dar de atunci ma cam feresc sa vorbesc cine stie ce la volan, mai ales cand o am si pe fetita cu mine!Ca atunci cand sunt singura.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandra20 spune:

acum vreo 3 -4 anisori am ramas peste noapte la fina mea..si cum dormeam noi (eu cu ea,in acelasi pat) ma trezesc ca vreau sa ma duc la wc..adormita cum eram,din obisnuintza (ca la mine acasa) fac stanga si merg putin inainte si cum nu era nimic,tiptil asa cu ochi inchisi mai fac un pic dreapta,ies pe sala si intru in...GHENA blocului ...fina mea auzind usa, hop dupa mine,dar eu deja inchisesem si usa...si uite asa pe la 3 noaptea ea impingea de usa sa deschid ,iar eu din partea cealalta a usi tipam sa ma lase sa-mi fac "nevoile" (adormita fiind)...

Sa ai curajul sa spui da,sa ai curajul sa spui nu si-n fiecare clipa grea sa ai curajul sa fi tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

quote:
Originally posted by debby

quote:
Originally posted by gandacelu

debby, si eu am fobie la insecte!!! mai rau ca tine!

dar stii ce-am observat (asta ca sa fim on-topic): eu urlu numai cand mai e cineva prin preajma, cand sunt singura ma descurc cum pot! (nu vreau sa povestesc faze, ca sunt de groaza, nu de comedie!)

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405




Pai era prietenul meu in pat langa mine aproape adormit, dar ca sa fiu sincera eu urlu oricum, chiar daca e doar insecta prin preajma

Nimeni nu e perfect ! Diana .





Sa ma fi vazut pe mine cineva cum am dormit o noapte intreaga in picioare, langa o gaura in peretele camerei de la camin. Parca aveam senzor, cum aparea un gandac, cum il casapeam. Dar ce frica mi-era !!!!! Si ce scarba !!!! Chiar de groaza.



Alina si Andra !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Nu am mai ras cu atata pofta de muultt muuuuult timp... Toate peripetiile sunt mult prea adevarate insa cea mai savuroasa a fost cu caiinele Ilie
De doua ore nu faca ltceva decat sa ma tin cu maiinile de burta si sa rad...ca nebuna..lucrez intr'un post de radio,birourile noastre sunt desaprtzite de pereti de sticla nu va pot descria uimirea colegei Doinita care nu pricepea de ce rad cu atata pofta...asta pana a inceput si ea sa va citeasca..
Sa incep si eu cu ale mele boroboate:
- acum o luna doua..schimb cartela -abonament din telefon cu o alta cartela de pe care vroiam sa trimit mesaje..cartela-abinament o las pe masa din sufragerie si eu plec in camera mea sa nu ma deranjeze nimeni.
In urma mea vine mamica,fata strangaroare atunci o pocnise curatenia.. Se intoarce Jenika(adika je) si turbata de nervii capului ma apuk disperata sa caut cartela buclucasa pe care o stiam lasata pe masa..si da'i si cauta si ia covorul la puricat si cartela nu si nu ..Simteam ca lesin..nu mi'era ca o inlocuiesc cu alta mi'era de cele peste 200 de numere stocate... Intr'un final apare mamika si sesnina imi spune ca aruncat tot ce era pe masa.. Unde o intreb?? Pe geamul de la dormitor...raspunde ea candida
Tzup tzup ca o caprioara sar 3 etaje si ajung la parter ,ma apuk sa scotecesc in pamant in fata geamului meu..nimik..mama pe geam de la 3 tipa la mine: cartela aia a ta e un cartonash,mic si alb? Eu extaziata, in delir ca poate poate...urlu: DAAA..ea,la fel de calma imi zice: aaa pai p'aia nu am aruncat'o pe geam..p'aia am aruncat'o..la gunoi..
Urc inapoi in casa,slava Domnului ca nu aruncase gunoiul la pubela si ma apuc pe cautat,printre coji de cartofi,ceapa,mucuri de tzigari ..si Aleluia!! o gasesc..cam sifonata ce'i drept da' intreaga..
Alta faza.. tare..de tot..ma intreaba o prietena daca eu cu Literele mele cunosc sensul verbului: "a turma" si stau si ma gandesc ,bag search..o data de doua ori..nimik..o rog sa foloseasca "verbul" in context si imi spune ..""pai eu nu pricep reclama aia: urmeaza'ti setea nu turma",bineinteles ca ea punea accentul fix acolo unde nu trebuia..
sau..primul buletin de stiri pe care il prezentam la un post de radio..boon..de o luna redactam si citeam stiri la pereti asa ca in ziua aia era ZIUA,daca ma intelegeti..eu in studiou,colegii in emisie,imi faceau tehnicu' bon..si incepe fata si le zice..si le explica si ce mai..victorie pe toate planurile..Esca era minciuna..eram ..ma intelegeti? mama stirilor..si asa de fericita ce eram ca totul a iesit bine,incat la final, am uitat cum ma cheama..
....colegii panicati imi sopteau..Andreea Otelea..unul mai iute de mana imi scrie numele pe foaie si'mi arata pe ciclop(geamul care ne despartea0.Ultima fraza a iesit cam asa.:"ati ascultat un buletin de stiri redactat si prezentat de..de... de Andreea Otelea???
Mult timp dupa aceea colegii ma intrebau.."si,cine spuneai ca a prezentat buletinul de stiri??"
Pupici la toate lumea..revin cand imi aduc aminte si alte monumente de inteligentza din partea mea
la toata lumea

Anderrusha

"Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Vaaaaaiiii, gandacelu'..tu o subestimezi tare pe prietena mea.. ca sa exemplific mai bag niste "nelamuriri" de ale ei.. Are Stefan Banica,varianta junior, o melodie "Am sa o astept mereu"(or smth like that..)..iar in refren glasuieste baiatu: "Oricat mi'ar fi de greu am s'o astept mereu/Mergand cu anii bratz la bratz"..Nimic dubios pana acum,nu? ei bine, wrong!! Vine pretena si contrariata peste masura imi spune : "Fata,pe bune daca pricep ceva..Am inteles din melodie ca merge cu Ani,bine-bine dar de ce trebuia sa specifice si numele de familie???Ce nume e ala Ani Bratz??si dupa ce ca o cheama bratz de familie mai merge si cu ea la bratz.."...ce sa va spun..am ras cu lacrimi si mi'a luat vreun sfert de ora sa ii explic care e faza cu trecerea anilor..si ca de fapt nu e nici o Ani Bratz in cantec...
Pupici..

Anderrusha

"Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Hai sa povestesc si eu despre bunica mea, saraca, care s-a stins acum o saptamana. Mai uit de tristete si imi amintesc lucruri frumoase. Sper sa nu va intristez, ca asta-i topic de "hizeala".

I-a ascultati voi ce-a facut mititica acum cativa ani. Vrand sa faca ceva bun, clatite sau gogosi - nu imi amintesc, s-a dus si a luat din debara o punga cu faina varsata de la tara - credea ea, dar cum nu mai vedea asa bine a luat o alta punga.
Una cu detergent pus de mama tot in punguta de plastic ca se udase ambalajul de carton si il aruncase. Si s-a dus cu el la bucatarie si l-a cernut. Si se tot mira de ce miroase si ce-i cu bobitele alea albastre in faina.
Draga de ea.
Bunica draga, nu am sa te uit niciodata.

Va rog frumos sa ma iertati, daca am stricat veselia, dar voiam sa fie si patania ei aici.


"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput