Situatii caraghioase !

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Mai, eu am comis-o la o nunta a unor. Am fost cu un prietenul meu pe timpul acela, la o nunta.
Mi-a zis inainte ca mirii sunt mai in varsta. Am ajuns acolo. Lume multa, muzica tare.
S-a indreptat spre noi un tip inalt, cu o floare mare in piept si mi-a fost prezentat ca fiind mirele. Imediat s-a apropiat de noi si o doamna imbracata cu niste salvari albi, o bluza sclipicioasa si foarte mulata si cu o coafura cel putin ciudata.

Am facut cunostinta si purta acelasi nume cu mirele.Am zis ca e sora-sa.
Fara sa stau prea mult timp pe ganduri, am intrebat, ca o floare : "Da, mireasa unde e ?"
Si ea saraca zice "Eu sunt".
Am crezut ca mor de rusine. Nu mi-am inchipuit ca o mireasa ar putea sa arate asa revolutionar, ca ea.

Toata nunta am stat cu nasu' in jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Imi adusei aminte de cea de-a doua faza pe care vroiam sa v-o spun.
5 ianuarie 2004 - prima mea zi de lucru dupa CIC...ma trezesc de cu noapte, mai aranjez una-alta, pun de cafea si o astept pe doamna cu care o sa stea fie-mea.Intre timp imi aduc aminte ca e ziua unei prietene care sigur nu doarme la ora asta, pun mina pe telefon...'la multi ani!', 'multumesc, da miine e ziua mea!!!'.Eh, ma gindesc, nu e primul an in care gresesc...
Imi aprind o tigara, am emotii - 'oare s-o intelege fie-mea cu doamna Stefan(pe atunci asa ii spuneam!)?'.Ma uit la ceas - o merge bine?Sun la robot - asa ziceam eu!Ca raspunde unu'militaros :'Buna-dimineata, pompierii militari...!'Imi cer scuze, spun ca am gresit, eu cautam robotu' si inchid!'Cit naiba o avea robotu?Mai formez o data - o voce atunci trezita din somn :"'neataa, politia, care'i problema!'.Imi cer din nou scuze, spun ca eu cautam robotu...si vocea amabila:'e sapte fara 5, don'soara'.Multumesc spasita si inchid.Si brusc am revelatia 'teletextului'!Si ma hotarasc sa o astept linistita pe tanti Nuti, eventual sa mai beau o gura de cafea si sa mai fumez o tigara - ca asa nu am ce sa mai patesc!

DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frantuzoaica spune:

sa va zic si eu una cu soacre...soacrei mele ii place sa mearga la cumparaturi , dealtfel si mie...intr-o zi o sun sa mearga cu mine sa cumpar niste masinarii, ca voiam sa-mi raschetez parchetul...mai un lac,mai o vopsea...ea spune ca are si ea nevoie de kestii pentru casa, ca renoveaza .bun.mergem la magazin,incepem cumparaturile ..in acelasi cos, asta asta...platesc eu, multumesc ca mi-a insotit si trecem pe la ea, sa lase cumparaturile ei.facem sortarea...si vad ca sunt cu ceva in plus...o masinarie din aia de tai scanduri, nu de raschetat...ii spun..cred ca si asta e a ta ..la care ea imi spune...pai e a ta,tu ai nevoie ca eu am una acasa!!nu, eu doar raschetez..nu tai tot in casa!ii raspun eu am returnat masinaria cu pricina in rasete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

plec in ro.cu bagaje multe -ca de obicei.in gara mi aduc aminte sa iau niste ciocolati pt.sora mea.bineinteles in supermarket supraaglomerat,eu cu trolerul (asa s o zice?)si o geanta dupa mine blocam circulatia mereu.macar n am spart nimic pe acolo(dupa obiceiul meu).ajung la casa cu chiu cu vai cand sa platesc suna telefonul.injur(in gand) si raspund.dragul meu sot(il rugasem sa mi spuna un nr.de tel.)ai o hartie?el de colo.zic suna ma mai incolo ca tocmai platesc.zice in 5 min.sa fii gata cu hartia si pixul in mana.da i fuga la scarile rulante si bagajul fiind greu nu mai reuseam sa pun piciorul pe banda rulanta,patinam pana am cazut in fund pe scari.am tras o injuratura neaosa -in gura mare de data asta,si am ramas resemnata in fund pe scari facand haz de necaz.n apuc sa ma odihnesc bine c am ajuns sus.cu chiu cu vai ma tarai (aveam piciorul julit ca lumea,si acum se cunoaste)la o banca.ma insir pe toata banca,scot carnetel si pix si astept rabdatoare.cele 5 min.au trecut de mult,fumez o tigara cu degetele tremurande de nervi si mi zic in gand:"daca ma duc la tren sigur ma suna!"dar nemaiavand rabdare ma duc spre tren si binenteles ca suna telefonul!trantesc gentile jos rapid si raspund.

www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florenit spune:

Zilele trecute vine sefu' cu un client nou, face prezentarile si ala, amabil: "a, deci dumneavoastra sunteti domnisoara cu care am vorbit la telefon de cateva ori!" Iar eu candida: "Am vorbit la telefon?? Da? Nu-mi aduc aminte!" Inutil sa va descriu stupefactia sefului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frunzaverde2 spune:

Mi se intimpla de multe ori sa spun ceva desi nu asta vreau sa spun (intelegeti ?)

Acum citeva zile seful imi aduce un plic si imi spune ca nu se vede prea bine numele destinatarului. Ma uit si eu, era intr-adevar foarte palid scris dar l-am identificat din prima.
Seful : - aveti ochelari mai buni decit ai mei
Eu (mai bine taceam) : - nu, e doar virsta !
(eu am 32 el 59)

If you want to win you have to learn to be a master of the game.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Eu eram cu sotul meu, pe atunci prieten, ne plimbam pe un drum de tara englezesc, foarte pitoresc, cand s-a apropiat de noi un tanar, foarte sexy, la care imi cam fugeau ochii si mi se parea ca si el se uita insistent!!! Cand s-a apopiat, a intrat in vorba cu noi si.............i-a facut avansuri lui RAdu!!!!!!!
Am fost foarte dezamagita!!!
Sinzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Cand aveam vreo 17 ani m-am dus cu mama si o prietena a mea de aceeasi varsta la mare, la niste rude care aveau o casa cocheta si curata la curte. Si intr-o seara (era tarziu, vreo 23.00 sau 00.00) prietena mea ma roaga sa merg cu e la buda, in curte, ca ii era teama sa mearga singura.
Wc-ul era intr-o cabina ingrijita, cu covoras, cu bec inauntru, deci ok. Si cand intra ea si aprinde becul vede pe tocul usii un ditamai paianjanul si speriata se repede spre mine care "stationam" in asteptare pe aleea care ducea prin gradina la wc. Eram chiar langa garduletul gradinii si ea in viteza m-a impins, eu m-am impiedicat de gardulet si am aterizat, dragelor, diiiiiiiireeeeeeeeect langa cusca cainelui in rahatul acestuia.
Am ras, fetelor, de sa lesinam, mai ales ca ea imi si arata ce moaca mirata si spasita luase bietul caine uitandu-se la noi cum ne tineam cu mainile de burta si radeam.


"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Si io mai am una buna...
Eram cu Radu pe defileul targu-jiu...am vrut sa facem defileul cu bicicleta ca ni se parea interesant. Dar ne-am gandit ca daca cu masina faci jumatate de ora, cu bicicleta putin mai mult...Si asa au trecut 2 ore de curbe, si iar curbe...nu aveam de mancare nimic la noi si nici apa, ma uitam la toate sparturile din versant poate curge ceva de baut si cu jind la Jiul murdar...nu prea aveam cale de intoarcere, trebuia sa ajungem in Petrosani cat mai repede. La un moment dat, ochii mei (care sticleau de foame) au vazut o cruce memoriala a unui tanar si de cruce atarna o..........punga cu manacare!!! Am zis ca nu e adevarat ca e un miraj...Acum ne era jena, oare pentru ce era punga aia? Oare sa o luam? Daca ne vede cineva si zice ca suntem jefuitori de morminte? Dar foamea mai apriga ca logica...am luat sacosica...si ce am gasit inauntru!!! Oua rosi (era in apropiere de pasti) banane, baclavale, snitel, prajituri si o sticla de vin!!! (nu era apa, dar hidrata!!!)
Cat l-am pomenit pe baiatul acela de pa cruce...
Am spus bodaproste (sper ca asa se scrie) si am infulecat tot!!!
In Petrosani am aflat ca baiatul avea 19 ani si murise in accident de masina, era un tip foarte vesel si sociabil si ajuta pe toata lumea...inclusiv pe noi.
Am mai trecut o data prin defileu si am pus un buchet de flori acolo...
Sinzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Ei vad ca s-a scris aici nu gluma, semn ca viata este plina de situatii vesele!
Asa sa revin si eu cu o patanie recent petrecuta.
Era duminica si ma pregateam sa merg cu sotul si fetita in vizita la o prietena. Mai avea ea niste familii invitate si noi mergeam putin mai repede pentru ca sa-i mai ajutam la ultimile pregatiri. Inainte de a pleca de acasa ii dau telefon si o intreb daca mai are nevoie de ceva de pe la mine! Ea imi sica initial ca nu, dar eu insist poate poate are ceva, si ea atunci cu jumate de gura imi zice ca i-ar mai trebui niste oua. Ei na, mare scofala iti aduc! zic eu. Dar nici eu nu aveam in frigider, asa ca ii zic sotului meu sa trecem pe la un supermarket sa iau o cutie de oua. Ma duc , iau oua, platesc si ii zic tipului de la casierie sa nu le mai puna in plasa, ca le iau asa! Tipul ma intreaba: sigur??? Eu zic DA!, si iau cutia cu oua , cam de la un capat, o ridic si in secunda doi, ouale erau la mine pe picioare, pe fusta si implicit pe jos. Tipul de la casierie a vrut sa zambeasca, dar a renuntat vazandu-mi fata.
Si uite asa, m-am descotorosit cu chin cu vai de omleta de pe mine, mi-au adus cei de la magazin alta cutie de oua gratis de data asta puse in plasa!!!, dar ce folos ca eu eram incleiata de oua, a trebuit sa ma intorc acasa, sa ma spal, sa ma schimb, asa incat am ajuns aproape printre ultimii invitati. Dar imi trecusera nervii, si cand le-am povestit de ce am intarziat, am animat petrecerea cu mult fun, facut pe seama oualelor mele!!!!!!!

Mergi la inceput