Locuri frumoase de vizitat in Romania

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Mirela & sotul, ! Am gasit pe acel site dat de voi, imagini cu unele locuri descrise de voi. Superbe !!!

Nina & Nina-Cristina (2 ani in ianuarie)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cghitescumd spune:

quote:
Originally posted by pojogam



As vrea sa-l duc pe sot in Apuseni sa vada cat de frumos este (el e mai putin umblat prin tara). indraznesc sa te rog sa-mi spui zone, poate mai ascunse de oamenii obisnuiti...noi vrem sa mergem la Cetatile Ponorului sa vedem pesterile de acolo si daca ne spui tu, poate si alte zone din prejur. Ceva ce se poeta srabate cu pasul fara probleme.de acolo mergem spre Rosia Montana si la Detunata. apoi mai vedem.

Mihaela si Flaviu



Sa stiti ca chiar imi pare rau ca nu stiu ce sa va recomand. In Apuseni nu am fost de loc nici unul dintre noi, si sa ne uitam intr-un ghid pentru a ne da rotunzi...................
Uite, zilele astea o sa vorbim cu un amic de-al nostru care s-a plimbat pe acolo cu rucsacul in spate, si poate ne da el ceva sugestii.

Mirela & sotul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

incercati si pe www.antrec.ro sunt cateva pensiuni superbe....va recomand Cheile Gradistei..in Brasov, zona Moeciu.

Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana76 spune:

Si eu am vizitat aproape toata tara. Foarte frumos, peste tot e ceva de admirat. Pacat ca turistii lasa sa se vada clar ce locuri viziteaza prin tonele de gunoi lasate in urma.

Iuliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaangeli_que spune:

Doamne cate ,locuri frumoase,de ce e asa de scurta vacantza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cghitescumd spune:

Mda...Eu am fost in maternitate citva timp, fetita mea vroia neaparat sa iasa mai devreme afara, asa ca nu am mai avut cum sa intru pe site. Vad ca v-ati "racit" de tot. Sotul meu vad ca a mai raspuns prin alte parti, dar nu si aici. Ce faceti fetelor, chiar nu mai aveti nimic de spus?

Mirela & sotul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mr_baz spune:

Moeciu e grozav La Hotelul Cheile Gradistei se doarmne regeste si se manaca imperial. Nu le fac publicitate.Insa faptul ca e mult spatiu verde, pastravaria si restaurantul cu o moara de apa si un parau ce-l strabate e de retinut.
"Bagajati!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irimell spune:

Dar la Sarmisegetuza a fost cineva? As vrea sa merg dar nu stiu de unde sa incep si ce sa vizitez. Sint atat de multe locuri de vizitat pe acolo incat cer ajutor celor ce au fost deja....

Multumesc si sa auzim numai de bine,
Irimell

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaR spune:

Repet o propunere de mai devreme, dar daca ajungeti la Herculane treceti pe la Orsova, de acolo puteti lua vaporasul pana in Cazane sau mergeti cu Masina inspre Ieselnita si tot mai departe pana la Mraconia... Superb peisaj. De pe vaporas puteti vedea pe malul sarbesc " Tabula Traiana" o inscriptie romana despre popasul lui Traian facut in drum spre podul construit de Apolodor din Damasc la Drobeta - asadar vizitati si Muzeul din Drobeta Tr. Severin.
Zona e superba o sa va indragostiti de ea... dar cam saraca...
DanaR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

quote:
Originally posted by Irimell

Dar la Sarmisegetuza a fost cineva? As vrea sa merg dar nu stiu de unde sa incep si ce sa vizitez. Sint atat de multe locuri de vizitat pe acolo incat cer ajutor celor ce au fost deja....

Multumesc si sa auzim numai de bine,
Irimell



La Sarmisegetuza am fost acum multi ani, vreo 7 sau 8 kiar. Ce sa-ti spun?? sper sa se fi schimbat in bine, sa se fi ocupat cineva de locul acela ..era o paragina totala, te apuca plinsul..se dadusera paminturile inapoi prin zona si erau culturi de cartofi printre vestigii, nu era nimic amenajat, nici o explicatie..mare parte ramas nedezvelita...jale ce mai!

Mergi la inceput