Locuri frumoase de vizitat in Romania

Locuri frumoase de vizitat in Romania | Autor: mariaangeli_que

Link direct la acest mesaj

As dori ca fiecare dintre noi sa ne spuna ce locuri frumoase a vizitat in Romania,ca sa stim toti pe unde sa mai mergem la vara.Eu sant amatoare de calatorii si mi-ar placea sa aflu parerile voastre ,multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Da, este un subiect interesant, de tinut minte pentru vacanta. Cum mai arata statiunile romanesti, ce ne ofera ele in afara de cazare si masa, ce s-a modernizat, drumetii, zone linistite departe de balamucul marilor orase.

cel mai mult mi-a placut in luna de miere zona pasului Tihuta, am trecut de la Cluj la Vatra Dornei si zona era foarte frumoasa. mi=as dori ca un concediu sau vacanta sa o petrec intr-o pensiune in acea zona. dac cineva a fost sau stie cate ceva, astept cu interes detalii si date de contact.

CriXia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns debby spune:

Eu sincer va spun ca nu prea am vizitat in ultimul timp in Romania . Anul trecut am fost pt un weekend la Toplita si Borsec si , sincer va spun ca mi-a ajuns . In Borsec cel putin trebuie cautat translator pt limba romana . Ah faceti-va pachetelui de acasa ca e un singur restaurant in Toplita care e mai decent dar ramaneti cu aroma imprimata pana la piele . In rest e foarte frumos sa mergi pt 2-3 zile la pensiunile care iti pun bucataria la dispozitie , iar apoi sa faci Lacul Rosu si Cheile Bicazului .

Acum o luna nu stiam unde sa-l duc pe puiul meu si ca sa nu risc am fost la Poiana Brasov ... e supeeerrrr . http://www.poiana-brasov.ro/.... transfagarasanul ...

E frumoasa Romania , mai veniti cu idei , cred ca ne-ar tenta pe toate .
Nimeni nu e perfect !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Rezervatia Retezat, o minune!

Un Paste Fericit!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:



Lepsa. Este o statiune agro-turistica, la 75 km de Focsani.
Gasiti cazare f.f. buna in pensiuni. Aveti de vizitat Cascada Putna, Rezervatia Cheile Tisitei, Manastirea Lepsa, Pastravaria Lepsa. In zona se gasesc si Lacul Sf. Ana, statiunea Tusnad, Baile Balvanios, podgoriile Panciu.
Este intr-adevar un loc f. frumos si interesant.

Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004)
http://community.webshots.com/user/ad_risnov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Manastirile Moldovei: Sucevitza, Moldovitza, Agapia, Voronet. Itzi incanta sufletul!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Zona Branului-"CastelulDracula",...Brasov"Poiana Brasov"...Sinaia(Predeal)...Castelul "Peles"....mi-e tare drag si dor de aceste zone!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Depinde de ce vrei sa faci in concediu. Eu care n-am fost de mult in Romania visez la Padis.
http://www.padis.ro/turism.htm

"Un om nehotarat ajunge la fiecare pas pe pragul unei alternative, adica in situatia de a vedea ca este intr-adevar o fiinta libera. Un om hotarat este lipsit de acest neajuns."
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns debby spune:

Acum doi ani v-as fi spus cu toata caldura SLANIC MOLDOVA , orasul meu natal , dar s-a dus tot farmecul . Poze vedeti www.onestionline.ro/foto_28.htm" target="_blank">aici. A venit PD-ul s-a dus de rapa statiunea , ei , asta e . Am mai ramas cu izvoarele de apa minerala , peisajul si saracia .

A fost odata !

Nimeni nu e perfect !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salmida spune:

Bäile Herculane si imprejurimile: valea Cernei, izvoarele termale ...
( http://www.baile-herculane.com/ )...
Dunärea la "cazane" ...



Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaM spune:

si mie mi-a placut toata romania...cind am fost in ro.am vizitat dintr-un capat in altul(toata romania)......e frumoasa tara noastra!!!don't worry....be happy.mona78

Mergi la inceput