Oltencele, poftiti la povesti(3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smmiha spune:

Christos a inviat, fetelor!
Am avut ceva probleme cu internetu' si m-am enervat tare ca n-am putut sa mai intru inca inainte de Paste.
Noi am petrecut bine, pe la tara, pe la iarba verde, cu prietenii. Am mancat tot felul de bunatati si mai ales carne de miel care-mi place mult.Bine ca a fost vremea buna (nu foarte buna), dar ok, ca azi mi se pare asa frig.
Va pup si va astept sa povestiti cum v-ati petercut.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

toata lumea e-n vacanta :)




Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Coccinelle spune:

Chatonel, eu sīnt p-acilea.
Vacanta se termina si sīnt deja obosita.Parca mi-as mai lua cīteva zile(fara plata)

Si voi, fetelor , v-apucarati de-adevaratelea de lucru?

Giny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Io-s in vacanta abia in mai... abia astept :) o sa mergem, probabil, prin It un pic




Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Fetelor io chiar muncii saptamina asta ca nebuna, parca se termina lumea si pamintu', dar azi am pauzaaaaaa...doi sefi si amindoi plecati!Cool, nu!Mai e o sefa pe la contabilitate da' pe aia n-o bagam in seama, deja ne gindim cum s-o taiem mai devreme acasa!
De doua seri ma rog de Oti sa mearga mai devreme la culcare ca mi-e un soooomn, vad alb-negru de oboseala!
Anca, hai ca nu mai e mult pina in mai, sa ai o vacanta super, cu vreme frumoasa...
Giny...ce mai face ginere-miu, mai?Ca nora-ta se schimba vazind cu ochiu' liber, lalaie tot felul de cintecele stiute numai de ea si tanti Niu, ma surprinde cu rationamentele ei...ma, e surprinzator ce repede cresc si ce curiosi pot sa fie!
Uitai sa va spun ca de pasti ciocni Oti toate ouale pe care le prinse...de alte oua, de pereti, de masa...de ce ii venea la-ndemina!Abia ma tineam la ea...si cu ciocnitul si cu mincatul, ca dupa mintea ei halea'tot-tot'!
va pup si ne auzim si in week-end ... ca ne-am dres computeru'!

DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

mai Doris, esti de nu se poate :) eu cind te citesc pe tine parca-l aud pe nea Marin vorbind :))))
Mai am 2 sapt, da si plec in vacanta, abia astpt :) Cred ca si motanul asteapta cu nerabdare sa fim amindoi, sa ne pupam in voe, sa ne ciugulim :)))




Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Sal'tare oltence!
Hai sa rideti de mine si Janin ca ne chinuim de doua -trei zile sa ne intilnim si nu reusim...da nu ne lasam.
Multam fain Anca eu il iubesc pe nea Marin din tot sufletul, mi-aduc aminte ca m-am jelit mult cind s-a dus, eram copil si nu prea intelegeam ce se discuta in jurul meu...ca 'a fost aranjat' ca incepuse sa deranjeze...mai stii?

In rest noutati nu am, decit ca imi era asa lene sa intru pe net acasa...
Da' pe unde umblati, fetele, nu va dadurati in reveneala dupe miel, oaua si vin(a se citi zaibar...!)?


DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Oltence - hai ma ca trecura multe zile de la paste, ce facurati de nu va mai reveniti?Asa mult mincarati si beurati?
Si sa stiti ca eu cu Janin in continuare incercam sa ne intilnim...sper sa reusim pina la urma - ba are program la dintzar, ba dorm copiii, ba...mai stiu eu ce!

Aseara fie-mea gatii ... de nu mai intru in bucatarie o luna!!!Nu stiu ce tot cocea ea in cuptor (sub o masuta adica) si punea o gramada de ... POPAIH(ghici-mici ce e?) dar fuse taaaaare gustos ca de, trebui sa manince toate familia!

Hai la taina oltence, pa si la buna 'citire'!

DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Dupa cum vedeti...eu si eu si eu...in ultimul timp, care se lungeste(timpul) peste rabdarica mea.Pai bine oltence, chiar asa sa ma lasati sa tainui de una singura?
gata, mai departe...scrie-n carte...
va pup si toate cele bune

DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

hai nu te supara acum pe noi, n-am avut nici eu timp sa intru saptamina asta, am tot alergat la cursuri, la munca, apoi m-am tuns, vopsit... vine primavara si tre' sa fiu frumoasa, nu? :)
Fetele-alelalte pe unde-or fi????
Te pupic pe nas :)




Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput