Taticul la nastere

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Eu as fi vrut ca tati sa fie alaturi de mine, din pacate nu s-a putut din pricina carantinei. El se distreaza si acum zicand cat de norocos a fost, pentru ca era extrem de hoatarat sa vina si cand m-a vazut doar 5 minute dupa anestezie, era sa i se faca rau.

Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Si la noi tati a asistat la nastere.Nu s-a uitat in 'groa cu minuni'-cum a spus cineva la un alt subiect- si a fost totul bine.M-a tinut de mana si m-a incurajat.Imediat a filmat bebeul si a spus'e cel mai frumos copil'-normal, ca al nostru e

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'

http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html

http://community.webshots.com/user/babee11
http://community.webshots.com/user/phillip0602

Iubi si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didita spune:

Tati al nostru nici nu m-a intrebat daca vreau sau nu: a zis ca vine si s-a tinut de cuvant. Eu vroiam sa stea cu mine, dar nu vroiam sa-l fortez. Prima oara a trebuit sa-l dea ginecologul la o parte ca sa-si poata face meseria, iar la al doilea a participat activ: moasa ne-a lasat sa luam noi copilul cu mainile, sa-l tragem afara si tatal mandru atait cordonul. A fost super si nu ar fii vrut sa rateze asta pentru nimic in lume.
Precizez ca desi a vazut toate detaliile nu a fost socat si nu-l bantuie imaginii infioratoare. Dar banuiesc ca asta depinde de fiecare. Psicologii pe aici spun ca ceea ce-ti imaginezi este mult mai groaznic decat realitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

tati nostru a stat cu noi pana la inceputul nasterii (expulziei, daca doriti, dar nu-mi place deloc cuvantul). Noi am vrut sa 'nastem' impreuna, dar s-a intamplat sa ajung de urgenta la spital cu 3 saptamani mai devreme, noaptea, cu doctorita mea plecata la tara, cu 'apa rupta', fara contractii si colul inca inchis. Si pentru ca ne-a preluat alt doctor, acesta nu a vrut ca sotul meu sa participe si el la nastere. Dar la lasat sa stea cu mine tot travaliul. Si el a stat cu mine si-mi tot povestea diverse nimicuri si lucruri care mi se pareau lipsite de importanta, de ma enerva si-mi venea sa-l dau afara. Acum ca a fost totul naucitor de repede si plin de panica nu mai stiu daca chiar as fi vrut ca sotul meu sa fie si la nastere....Poate data viitoare :)

-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruprich spune:

Da, as vrea sa asiste la intreg evenimentul(inclusiv expulzia)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Si la nashterea lui Adi a asistat/participat sotzul. A tzinut de picior, mana, vorba shi ce a mai gasit p'acolo de facut.
La noi planul erea sa vina shi mama insa s-au precipitat lucrurile asha de tare incat sotzul nu a mai vrut sa plece acasa sa o aduca...i-a fost frica sa nu rateze momentul


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

si la noi,de la inceput pina la final.Tati considera ca a fost cel mai minunat moment din viata sa,cind a vazut-o pe pisicuta si a auzit-o scincind!

Elena si pisicutza Amelie
poze Amelie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Sotul meu a asistat la Patrick, a avut voie sa taie si cordonul ombilical, la Vivien fiind in OP cu anestezie generala, a asteptat pe hol, amindoua datile a fost cu mine si a fost tare bine.
narcisa x Patrick 29.06.2002 Vivien 27.01.2004
http://community.webshots.com/user/dohmann101

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

nu a asistat, dar nici nu l-as lasa. e cam slab de inger...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flor spune:

Si la noi a asistat tati la nastere, chiar daca la inceput a avut retineri, ca e cam slab de inger si daca are mai mult nevoie el de ingrijiri, in final a fost foarte bine, pe mine m-a ajutat si m-a sustinut foarte mult iar pentru el a fost cel mai emotionant moment din viata. Acum sfatuieste pe toti prietenii sa asiste la nastere

Mergi la inceput