Mamici din Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anomis spune:

'Neatza mandrelor din Constanta!
Crixia, nu-ti face probleme cu impartasania!In afara de faptul ca trebuie sa ai mare grija ca flacara lumanarii, nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi!Fetita mea a fost foarte atenta la tot ce se petrecea in jurul ei:lume multa..bucuria ei,cantece,luminite,haina preotului..prilej de zambete...ca doar stralucea si ii facea mare placere!Asta cand era micuta!Acum, la 4 ani, e altceva!Si ii prinde bine Sfanta Taina a Impartasaniei...o sa vezi!Si iti pot spune asta fara sa fiu eu o mare bisericoasa!
In rest..toate cele bune!M-am bagat si eu in discutii...Zambesc rusinata ca m-am limitat doar la a citi forumul asta vesel si prietenos!Sper sa se schimbe lucrurile in directia asta!
Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

Neata mamici!!!
Imi cer scuze pentru absenta, dar eu de joi nu am mai venit la serviciu.Cum a fost la eco??? F.f.f.f.f.f. rau......Bebele era mort de la 9-10 saptamani.Mi-a aratat placenta dezlipita si bebele, si mi-a spus ca locul negru pe care il vad este sange.Deci a stat in aceasta stare acolo 2-3 saptamani.De la eco am fost direct la Dr Stoica pentru chiuretaj..care i-a confirmat sotului prezenta multor cheaguri de sange..Acum astept sa se opreasca sangerarea sa merg din nou la dansul sa vad ce sfaturi imi poate da, ce analize trebuie sa fac.Poate fi din cauza virozei,toxoplasmei sau cine stie???Rh+ avem si eu si sotul.....(care plange pe ascuns)

Aaaa sa nu uit....ce zici de ECOPLAST de la Kober?

ALINA BB23 - 11 sapt.-Constanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Sa aveti o saptamana minunata!

Simona, bine ai revenit! Chiar ma gandeam ca scriai si tu anul trecut la mamici din Constanta.

Roxana, ai grija de tine! Si spor la redecorat! Aceeasi urare si pt. July.

Si eu vreau sa ma duc cu Maria la impartasit. Se poate merge in orice zi? De fapt o sa mearga mama cu ea, ca eu nu am cum sa merg cu ea dimineata.

Crixia, de cateva zile e si Maria maraita. Cred ca de la dintisori, pt. ca e tot timpul cu manuta in gura. Alexiei i-au iesit dintisorii. Noi il asteptam pe cei de sus de doua luni. Sper sa ii iasa mai repede, pentru ca la cei de jos nu a avut nimic, iar acum o vad ca se chinuie.

Va pup!
Cornelia

http://community.webshots.com/user/cornelianis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Alina, imi pare asa de rau. Nici nu stiu ce sa zic. Pe mine cuvintele de incurajare ma faceau sa plang. Iti doresc sa fii puternica si sa treci peste momentul asta cu bine.
Cornelia

http://community.webshots.com/user/cornelianis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

July, da cred ca fire intra dermice a folosit dr. meu cand m-a operat.
Intr-adevar Leyland era o voprea suuuuper. Si noi tot cu d-aia am dat in casa si sa stii ca de 4 ani si jumatate a rezistat eroic. In baie si in bucatarie am mai facut acum 2 ani cu o voprea italiana, f. buna dar nici pe aia n-am mai vazut-o pe piata, se numea Casafresh.
De votat eu il votez tot pe Mazare. Nu ma intereseaza ca tot ca s-a facut bun in oras s-a facut prin firmele lui, ca si-a tras comisioane imense, ideea e ca din partea mea poate sa aibe si 7 palate daca face si pt. "popor".

Crixia, sa stii ca eu l-am dus des pe Vlad la impartasit si de fiecare data i-a placut vinul, nu s-a strambat deloc. De, e baiat...
Cand era mic de tot, bebelus ma bagam in fata , nu stateam la coada si lumea de la coada era intelegatoare , n-au fost niciodata probleme.

Simona, ce mai faci draga mea ? Ce bine-mi pare ca ai postat ! Tocmai tu care ai inceput prima data sa intrebi pe forum daca nu exista si mamici din Constanta sa nu mai dai nici un semn de viata ? Bine ca macar ne-ai citit
Hai poate iti faci timp si intri si tu mai des sa scrii !
Ai dat fata la gradinita ?

Pupici tuturor !



Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Alina, imi pare extrem de rau . Trebuie neaparat sa investighezi care a fost cauza opririi sarcinii din evolutie. Fa-ti toxoplasmoza, ureaplasma, micoplasma, chlamydia, listeria, cam aste imi vin in minte acum. Vorbeste si cu dr. Stoica ce alte analize si investigatii iti recomanda si el sa mai faci.
Tie si sotului tau va doresc multa putere psihica sa treceti peste acest moment trist din viata voastra.

Sunt cu gandul alaturi de tine .



Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

Oricum dupa ce imi va trece...sangerarea....voi merge la doctor..chiar m-a rugat...voi face toate analizele poibile sa ma asigur ca totul este bine ...nu am de gand sa mai raman insarcinata pana cand nu voi sti ca este bine totul...

ALINA BB23 - 11 sapt.-Constanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Alina, din pacate cuvintele sunt de prisos. suntem alaturi de tine si daca simti nevoia sa vorbesti cu cineva vom incerca sa te ajutam in continuare.
ecoplast-ul de la kober mi s-a parut ok si mie.
Simona hello si bine ai revenit...ce a fost cu tacerea asta "prelunga"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

Eu acum plec acasa, dar mai vorbim..Va pup si va doresc multa sanatate!

ALINA BB23 - 11 sapt.-Constanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Vai, Alina, ce vesti ingrozitoare ne dai! Pe de alta parte, bine ca s-a intimplat acum si nu mai tirziu, ar fi fost si mai dificil de surmontat. Trebuie sa afli neaparat cauza, sa vezi ce se poate face pe viitor. Imi pare rau pentru voi si pentru sperantele voastre risipite, sa va dea Dumnezeu putere sa treceti peste toate.

mami & alisia (19 luni)

Mergi la inceput