Toate forumurile Anchete si Evenimente  Sondaje de opinie

Realizare profesionala versus familie implinita

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 3

Julie
Julie

1727 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Julie un Mesaj Privat
Intrebare sondaj:
Familia si cariera. Se impaca cele doua? Sau trebuie sa facem o alegere pentru una dintre ele?
(sondaj propus de ludmmyla)

Rezultate:
prefer o familie implinita in locul unei cariere   [52%] 78 voturi
prefer cariera in locul familiei   [4%] 6 voturi
le am pe amandoua si coexista armonios   [44%] 66 voturi

Status sondaj: Inchis  »»   Total Voturi: 150 numarate  »»   Ultimul vot: 01/07/2004 17:24:58 
      (0 aproba) (0 dezaproba) |
danis
danis

1098 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danis un Mesaj Privat
eu cred ca nu o alegere trebuie facuta, ci o "intelegere", un compromis; nu-mi pot imagina viata de familie fara viata profesionala (cuvantul cariera deja are o nuanta de succes :) ); nici nu mi-as putea imagina ca as putea fi fericita cu o cariera plina de succes fara viata de familie; nu pot si nu vreau sa renunt la nici una dintre ele; desigur, de nici una dintre ele nu sunt multumita la maxim, dar nu as schimba nimic nici daca as putea :))
Mergi la inceput
Hollen
Hollen

40 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiHollen Adauga semn de carte la raspuns Trimite Hollen un Mesaj Privat
Cred cu putere ca cele doua aspecte ale vietii noastre trebuie imbinate. Eu nu as putea fi fericita fara familia pe care o am. E tot ceea ce mi-am dorit vreodata si nu as fi fericita daca ar trebui sa stau acasa. Nu pot. Asa e personalitatea mea. Nu pot sa stau fara sa fac nimic. Fericirea cred ca e a dusa de ambele parti, daca esti implinit pe ambele planuri si cred ca ne putem realiza atat familial cat si profesional.

Ioana Hollenbeck
Mergi la inceput
filofteia
filofteia

3833 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite filofteia un Mesaj Privat
Inainte sa am copilul as fi optat pentru imbinare eram convinsa ca se poate. Acum... am constat ca trebuie facute niste compromisuri, iar eu am ales ca cea compromisa sa fie cariera.
Mergi la inceput
marimar
marimar

1439 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite marimar un Mesaj Privat
De cind a aparut copilul, cariera a trecut pe locul 2 si acolo a ramas !

Mergi la inceput
ankka13
ankka13

165 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ankka13 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ankka13 un Mesaj Privat
Cred ca pe siteul DC majoritatea ar optra pt familie ,si mi se pare logic .Eu la fel , aleg familia pt ca alaturi de familie poti sa realizezi orice .Carierapoate trece pe locul doi .

anca
Mergi la inceput

chatonel

7082 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite chatonel un Mesaj Privat
cariera, am spus pina acum :) se pare ca incepe sa fie tirziu ca sa imi mai schimb opinia.

Toulouse, la ville rose
Mergi la inceput
Julie
Julie

1727 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Julie un Mesaj Privat
Nu cred ca trebuie sa votam cu majoritatea, pentru ca suntem pe un site "despre copii", cred ca trebuie sa fim sinceri. Votul e anonim.
Mergi la inceput
Andruska
Andruska

1813 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Andruska un Mesaj Privat
Pentru mine ambele sunt importante, acum trebuie sa fi si destul de norocos ca sa faci ceva sa iti placa.

Daca ar fi sa aleg BINEINTELES ca as alege familia pentru ca doar alaturi de ei ma pot realiza pe toate planurile, inclusiv profesional.

Andra mamica lui Matei (7 saptamani) si Andrei (4 ani si 6 luni)

Album Andrei:
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Mergi la inceput
otau
otau

862 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite otau un Mesaj Privat
O perioada de 4 ani dupa casatorie am crezut ca nu putem avea copii. Ma concentrasem pe cariera. Dar minunea s-a intamplat si am un baietel. De atunci am lasat cariera pe locul 2 si zau ca nu-mi pare deloc rau. In schimb, imi sustin sotul pentru a avea o cariera asa cum doreste.
Aurora
Mergi la inceput
Freia
Freia

3444 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiFreia Adauga semn de carte la raspuns Trimite Freia un Mesaj Privat
am votat pt coexista, desi in acest moment m-am lasat de servici pt bebe... dar voi reveni in forta cand v-a avea doi ani. Daca nu am activitate cerebrala, simt ca ma scufund. Nu ma pot simti implinita in viata de familie daca nu muncesc si incerc sa-mi fac si placerea de a munci.

Freia si bebe Alexa

http://community.webshots.com/user/freia_ro
Mergi la inceput
Pag. din 3 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com