Fetele din USA, poftiti la o barfa! (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Laura Takacs

Conchita, io starea asta o am de cate ori ma duc la serviciu, chiar si in drum spre birou.



aducandu-ti multumiri calduroase si omagii pentru asemenea "incurajare" matinala :)) , inchid frumos computerul si o iau agale spre locul muncii unde sper sa gasesc cat mai multe persoane adepte ale zicalei "grabeste-te incet"-cel putin azi cand ma taie o leeeeeneeee- si ma rog sa treaca timpul cat mai repede pana la 10 seara cand voi reveni in caminul conjugal va pupicesc si va doresc o zi cu soare mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mn spune:

quote:
Originally posted by conchita
.... va pupicesc si va doresc o zi cu soare mult



plin de "soare" in chicago...sa nu veniti aici fara hainele de iarna...azi dimineata am vazut ceva fulgi..si un vint de te trezeste..

mn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Cred si eu ca-ti da mana sa ne urezi zi cu soare, madame Conchita, ca la voi e mereu cald si bine. Hai incoa' mai la nord ca s-a anuntat zapada pe deseara, si ne merge incalzirea de bubuie.

Na, si mie nu-mi da nimeni o sugestie pt vacanta? Ma bazez pe voi, dragi "americani".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Laura, pai una ar fi chiar un drum in Florida, sau plajele din Virginia. Ambele se pot face cu masina.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Multumesc Oana, ai vreo idee ce locuri sunt mai bune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

In Virginia nu am fost, tre sa-mi intreb cumnata, iar pentru Florida pot sa-ti zic doar pe unde am fost eu pana acum (sigur or fi si alte locuri mai frumoase) si depinde ce-ti place. In principiu daca vrei agitatie coasta de est, Daytona, Pompano, Miami (nu stiu cum e la conchita) da' o sa povestim (eu si Andrushka) dupa ce-o vizitam la vara. Daca vrei mai liniste, atunci coasta de vest, Clearwater, Venice. Mie mi-a placut mai mult partea de vest, am stat in Northport si de acolo ne-am plimbat pe coasta. In zona aia sunt oameni care inchiriaza case cu saptamana si este mult mai ieftin ca la hotel. Nu stiu sa-ti zic preturi ca anul trecut am stat la un unchi. Daca aflu cate ceva iti zic da' nu promit.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Laura,

pentru sugestii de vacanta, da-mi voie sa iti propun si eu tot Florida. cam toate evenimentele importante din viata mea, acolo au avut loc... sunt o maaaaare iubitoare a Floridei

daca vrei mai multa agitatie, poti merge la Miami, da' mie mi-a placut mai mult la Key West (nu-s zgirie nori, orasel linistit, capatul pamintului - e drept ca-i departe tare), dar nici Panama City Beach nu-i de lepadat, unde pui ca nu-i asa departe ca Miami sau ca si Key West... acolo am prins cele mai frumoase apusuri, mi s-a parut super (desi am fost off-season, in decembrie, cind ziua erau 18 grade iar noaptea cam 0 grade).

La Panama City Beach, am gasit camera la Best Western del Coronado, situat linga plaja, view-ul superb (numai palmieri si oceanul). Camera a costat 31$, e drept ca a fost rezervata pe internet, si ca asta era in decembrie 2001

poti sa vezi in albumul meu de pe webshots citeva poze :) ramine sa te decizi singurica


oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani...
http://community.webshots.com/user/atomskin-date

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doinna spune:

Ahhh,mi-a venit un chef de vacanta!De fapt cred ca e nevoia unei vacante dar oare cum ar suporta bb al meu de 9 luni drumul si soarele Floridei?Hmmm,mie tare bine-mi suna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Wow aida, ce cateva poze ca nu ma mai satur sa ma uit. Sunteti doi frumosi la cununie si m-am emotionat. Aia cu apusul de soare e pamanteana imaginea aia?.. Superbe poze!!!

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabebe spune:

'Neata gagicilor!Si pe mine ma cam apuca astenia sau lenea mai bine zis ca nu am chef de nimica,nimica,nimica.Ashe ca-mi iau pruncu de-o aripa si sotzu de ailalta si ma pun in yardu'din spate, in leagan, la vegetat.
Eu cu vacantele pe pamant americanesc sunt paralela,dar si eu as opta tot pt Florida.In drum te mai poti opri si la parcurile de distractii din Orlando.Dar sa nu uiti de umezeala din sud.Pe mine ma omoara,chiar daca sunt 30 de grade ai impresia ca sunt vro 40.Nici macar seara nu se mai racoreste.

Pupici!


mihaelaH

Mergi la inceput