Toate forumurile Anchete si Evenimente  Sondaje de opinie

V-ati realizat profesional in tara de adoptie?

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 3

Julie
Julie

1727 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Julie un Mesaj Privat
Intrebare sondaj:
(Sondaj propus de Hollen):
V-ati realizat profesional in tara de adoptie?

Rezultate:
Da   [32%] 51 voturi
Nu   [32%] 51 voturi
Suntem pe calea cea buna   [35%] 55 voturi

Status sondaj: Inchis  »»   Total Voturi: 157 numarate  »»   Ultimul vot: 20/12/2004 13:40:10 
      (0 aproba) (0 dezaproba) |
Hollen
Hollen

40 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiHollen Adauga semn de carte la raspuns Trimite Hollen un Mesaj Privat
Din proprie experienta cred cu fermitate ca nimic nu e imposibil. Uneori ia mult timp sa-ti realizezi dorintele, insa, cu perseverenta, poti. Asa si cand e vorba de cariera.
Sunt in Statele Unite de aproape doi ani si sunt pe calea cea buna. Am venit, dupa terminarea facultatii, cu un program de specializare in management hotelier si ador ceea ce fac.
Si mai stiu ca multi romani veniti aici sunt cel putin pe calea cea buna. Nu cred ca ma insel, nu?
Astept raspunsurile voastre.

Ioana Hollenbeck
Mergi la inceput
andreea-ana
andreea-ana

197 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiandreea-ana Adauga semn de carte la raspuns Trimite andreea-ana un Mesaj Privat
Da, as putea spune ca m-am realizat profesional. Lucrez in domeniul in care imi place, am avut norocul si sansa ca aceasta profesie pe care o practic sa fie foarte respectata aici, si moral si financiar, iar ceea ce ma multumeste si mai mult este posibilitatea de a inainta pe plan profesional, (master, doctorat), ceea ce in Romania.......

Andreea si bb Anais
Mergi la inceput

chatonel

7082 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite chatonel un Mesaj Privat
mi-a luat ceva timp, insa acum sint multumita.

Toulouse, la ville rose
Mergi la inceput
Mitzi
Mitzi

171 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mitzi un Mesaj Privat
Am terminat o inginerie, una din multe! Nu am facut facultatea cu pasiune ci cu constiinta. M-am indragostit de ceea ce invatam in ultimii ani cand am reusit sa inteleg ce invatam. Nu am practicat acasa. Nu practic nici aici. Dar sunt convinsa ca mi-a folosit. Ceea ce fac aici imi place. Lucrez in domeniu tehnic, am avansat incet, incet si am acum o pozitie care mi se potriveste manusa (zic eu). Ma simt implinita!
Mergi la inceput

bidiloi

728 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite bidiloi un Mesaj Privat
NU poti sa le ai pe toate, cu atit mai mult intr-o tara straina , in care nu conteaza diplomele de acasa si e greu sa le echivalezi la adevarata valoare..Ai nevoie de sacrificiu , studii refacute ..si m-am saturat de atita scoala! Ptr. mine oricum in viata mea primeaza fetita mea, si profesia a ramas de mult in urma dar eu sint fericita asa.

simona
Mergi la inceput
enik
enik

84 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite enik un Mesaj Privat
Si eu urmeaza sa emigrez in Canada si as dori sa stiu cum as putea sa-mi echivalez diploma de igienist dentar, ca sa-mi pot practica meseria si acolo. astept orice informatie despre acest domediu de activitate.Mersi
Mergi la inceput
debby
debby

502 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui debby  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui debby  Trimite mesaj yahoo luidebby Adauga semn de carte la raspuns Trimite debby un Mesaj Privat
Cred ca cel mai dificil e inceputul si acceptarea de catre cei din jur , in rest , poate sunt mult mai multe usi deschise decat acasa
Mergi la inceput
luipetra
luipetra

46 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite luipetra un Mesaj Privat
Nu am avut ce sa votez pt. ca n-am plecat inca. Dar o voi face cat de curand. Sansele sa ma realizez profesional in alta tara mi se par uriase in comparatie cu ceea ce ofera in prezent Ro medicilor. Aici nu ma refer strict la salariul de mizerie, cat mai ales la conditiile sub-umane in care se presupune ca trebuie sa-mi tratez pacientii. Am facut meseria asta din pasiune si nu ma pot obisnui cu ideea ca oamenii platesc lunar milioane la asigurari si banii se duc pe apa Sambetei. Dar asta-i alta poveste.
Mergi la inceput
mihaelajulia
mihaelajulia

101 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mihaelajulia un Mesaj Privat
Da, pot spune ca m-am realizat profesional, adica la experianta avuta in Ro ca asistenta med. am reusit sa adaug experienta in conditii mult mai civilizate aici. Mi-am echivalat diploma mult mai repede si mai usor dacat ma asteptam, desi nu stiu daca a fost un merit al pregatirii profesionale complete din Ro, sau un simplu noroc de informare. Poate toate la un loc. Pot sa continui cu ce specializare mi-ar place si sa fiu platita la un nivel decent. Asta insa dupa ce nasc....

Sa fiti iubiti
Mergi la inceput
Anima
Anima

70 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiAnima Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anima un Mesaj Privat
Buna!
Nu am ce sa raspund, pentru ca sint inca in Romania, insa din cite stiu, fosti colegi care au plecat de citiva ani, s-au realizat chiar in domeniul in care aveau pregatire si experienta.
Si eu vreau sa fac pasul asta, ma tot uit pe montreal.ro si pe alte forum-uri, as vrea sa stiu cum pot sa aplic, de unde sa obtin formularele, si, foarte important: ce sanse sint sa gasesc un job, avind in vedere ca sint psiholog? Astept raspunsurile voastre, cu mare interes!
Tot citind mesajele voastre pe forum-uri, mi-am dat seama ca sinteti taaaaaaareee simpatici si deja va indragesc!
Mergi la inceput
Pag. din 3 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com