Sarcina peste contraceptive

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mumulina spune:

eu am luat contraceptive inainte de fiecare sarcina. pauza nu anm facut decat o luna (adica am terminat pastilele , pauza o luna, apoi in forta), asa mi-a recomandat medicul. si am doua fete frumoase si sanatoase

,don'soara Alex si bb Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Mumulina,sa-ti traiasca fetitele si sa-ti aduca numai bucurii!
Vezi,situatia ta e desigur roza.La mine daca e sa fie sarcina ar mai fi inca 9 pastile luate dupa conceptie.Asta ma ingrijoreaza....

LAURA www.tourettesyndrome.co.uk/xmas/tree1.gif" border="0">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumulina spune:

sunt sigura ca nu vor fi probleme. ai incredere!

,don'soara Alex si bb Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

NU am prea multa experienta in domeniul pastilelor dar nu cred ca trebuie sa-ti faci griji. O pastila are efect de regula 36 de ore si daca numai una ai uitat cam de greu de crezut ca fix atunci ai ovulat si inca un ovul perfect viabil si fix atunci s-a intilnit cu.Fii tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Draga Laura
Nu-ti mai face ganduri negre pentru ca nu este cazul. Eu sunt insarcinata in 32 de saptamani ci bebe Luca este sanatos si grasut si sunt convinsa ca totul este in regula. Si eu am avut acelasi noroc ca si tine de a ramane insarcinata insa fara a uita nici o pastila. Doctorii mi-au spus ca ar fi fost o dereglare hormonala care a permis (nu ma intreba cum) sa raman insarcinata in timp ce luam anticonceptionale. Oricum, trebuie sa stii ca pana acum am avut o sarcina nu usoara ci foarte, foarte usoara. Cu exceptia faptului ca mi-a crescut burtica si sanii nu am avut nici un alt simptom de sarcina (in sensul rau bineinteles).
Asa ca fruntea sus, chiar daca esti insarcinata. Bebe va fi sanatos iar tu trebuie doar sa fii linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Chiar asa ai patit? Dar ai luat vreo pastila dupa conceptie? De fapt,vorbesc prostii,sigur ca ai luat ca nu aveai de unde sa stii ca ai ramas in acea clipa...Iti urez sarcina usoara in continuare si nastere si mai usoara!Multmesc de incurajari!

LAURA www.tourettesyndrome.co.uk/xmas/tree1.gif" border="0">

Mergi la inceput