ghicitoare

ghicitoare | Autor: Catusha

Link direct la acest mesaj

Ioana nu are inca 4 ani. Ii plac foarte mult ghicitorile si glumele. Seara la culcare (exact cind imi este si mie lumea mai draga si somnul gata sa ma cuprinda...) o si aud: "Mami, spune-mi si mie niste ghicitori si niste glume...". By the way, daca stiti unde as putea gasi glume pentru copilasi, as aprecia...

Dar sa revin: intr-o astfel de seara, fiind foarte-foarte obosita, o rog sa inversam locurile si sa-mi spuna ea mie o ghicitoare. Ioana mea nu s-a lasat asteptata si incepe: "Are par in cap, la subrat si la pasarica, si in rest numai piele. Ghici ce e?" "Ce e?", zic eu in loc de raspuns. "Mami, tu esti...", da ea in locul meu raspunsul la ghicitoarea proaspat inventata...

Catusha

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisi-pis spune:

Sa-ti traiasca ghidusa cu simt de observatie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:




Laura, mama lui Andrei

http://community.webshots.com/user/tcatlaura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

super fata!!! e adjudecata?...ca am un voinic numa bun d einsurat peste vreo 20 de ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catusha spune:

Nu e adjudecata, conditia de baza ar fi insa sa fie un baiat tandru, caci e e innebunita dupa tandretzuri... Ce sa astepti de la una care spune "Viatza asta nu e frumoasa deloc cu accidente... (tocmai vazuse un accident pe sosea). Viatza e frumoada doar cu bucurii si cu blindetze..."

Catusha

Mergi la inceput