Thea

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EDDY spune:

Tora draga,sa-i dai scumpei de Thea un dulce pe nasucul cirn.



Eddy & Antonia Naomi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

multumesc fetelor, sinteti niste scumputze!

insa cel mai tare ma da pe spate cind imi vine cu replici de "bunicuta"...
sa va dau citeva exemple minoooreeee...

Mami vine acasa cu o pofta grozava de ciocolata.. si bineinteles asa cum are ea bafta, daca pina in acel moment frigiderul colcaia de ciocolata acu nu se mai gasea decit un rest, adicatelea talpitele unui fost iepuras! O rog pe Thea sa mi l aduca. Ii ofer si ei din bucatica, iar Thea refuzind cu indirjire insistentele mele spune: Mami, si asa am mincat eu tot iepurele, si tu ai gustat numai din urechi, maninca macar talpitzele.... Bey fetele, n a vrut cu nici un chip sa manince din ciozvirta mea de ciocolata!

Mami o invita seara, in timpul rugaciunii mamicii sa stea tolanita la ea in brate... Thea refuza: Nu, ca se va supara Doamne Doamne
Mami intrigata intreaba firesc de ce sa se supere Doamne Doamne?
Thea: Mami, nu i destul ca nu stai in genunchi atunci cind spui rugaciunea, acu sa ne mai si jughinim?
De a ramas mami fara replica, cu urechile brusc bleojdite, "facind cerculete".. ca deh, avea dreptate copchilu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

conform teoriei Theei, atunci cind un om face ceva rau, ingerului lui pazitor i se inegresc aripile de suparare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

Thea: Mami sa stii ca eu te intreb asaaa mereu despre atitea pt ca vreau sa stiu tot si atunci cind voi merge la scoala si ma va intreba invatatoarea sa i raspund la absolut tot.. Si am sa invatz bine, bine si voi avea numai note de 10 si mai mult de 10.. Si atunci vor veni baietii la mine "Vrei sa mergi la un suc", "Vrei sa mergi pe la mine pe acasa".. (spune imitind asa zise voci de baieti)
si vor veni barbatii la mine sa ma invite la ei acasa...
Mami: Beeeeyyyy, esti o mitza cu cash la bot si deja mi te dai mare femeie? Vezi ca pun joarda pe fundul tau!!!!
Thea: (nedumerita) da' ce am spus mamiiii...
Mami: Barbati fa?! deja iti zboara gindul la masculi?
Thea: (impaciuitoare) Baietiii, mamiiii... baieti!!!

N am vrut s o dezamagesc spunindu i ca baietii prefera fetele mai prostutze!


Intr o zi oarecare reuseste sa o pagubeasca pe mami de o palma peste fund...
Thea: Mamiiiiii mi ai dospit o piinicaaa!!!! O simt cum creste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

din punctul de vedere al Theei, daca o mamica insarcinata cere de la Doamne Doamne o fetita, Doamne Doamne ii va idneplini cererea doar in cazul in care mai are fetite...
IERI, Doamne Doamne mai avea ins toc 103 fetite.. asa ca fetelor insarcinate care vreti fetite, grabiti va cu cererile!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

ai un copil genial, mi-a placut la nebunie!
e mai desteapta ca noi toti, ce mai!

(si pe viitoarea mea fetita tot teodora o va chema! hihihi ce coincidenta! tre sa o cer repede la Doamne-Doamne!)

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

am tras cu urechea la o discutie dintre Thea si un baietel, Mihaita, de vreo 10 ani. Pustiul se schimba de haine si a ushuit o din camera Probabil ca mindra mea dorea cu ardoare sa re intre in incapere... la care pustiul i ar fi explicat ca este dezbracat
Thea: .. si ce daca, am vazut destule pitze de baieti, le am vazut pe ale tuturor baietilor de la gradinita..
Mihaita: da, insa nu ai vazut o pe a mea
Thea (continuind replica anterioara): si o sa vad destule cind voi deveni femeie!!!

In final, luata la o discutie, din aceea cu intrebari pe de parte, se pare ca acele "toate acele pitze de baietei" s ar reduce la una, pe care a vizualizat o asaaa din treacat... "este un putzurel mic, mic, si are un buton pe care apasa..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

precum vedeti mi s tare capoasa si continui sa postez intimplari din viata Teodorei...
duminia trecuta m am dus cu ea sa o impartasesc. Din motive fiziologice nu am putut merge cu ea pina aproape de altar asa ca i am facut instructajul (i am reamintit ce are de facut)si i am spus ca o voi astepta ceva mai incolo...
ok. isi aprinde luminarea si se aseaza la coada pentru impartasanie... Nu mai spun ca a uitat sa se inchine, tinea luminarea in mina dreapta doar, dar dupa ce primeste impartasania in loc sa mearga pe drumul normal, sa ia anafura fata mea se opreste in fata altarului, (era imbracata cu o rochita mai scurta) cu luminarea aprinsa in mina dreapta si ce credeti ca se apuca sa faca, fetelor???? cautindu ma din ochi prin biserica, incepe sa se scarpine de zor la... pitzulicaa!!!!
am intrat in pamint si val virtej m am repezit spre ea.. retul.. este deja istorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

imi uit mobilul acasa.. o sun pe fix ii spun codul pin, deschide mobilul. Imi spun ca este ok, telefonul avind blocare a tastelor automata, deci nu va putea sa mi incarce factura si in plus va fi secretara mea in ziua respectiva...

hehehe... am constatat ca sint pui cu cash la bot in materie de idei.. caci Thea mea daca nu a putut sa sune de pe mobil, s a sunat singura de pe fix... pe mobil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

E o dulceata Thea!


• Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)

Mergi la inceput