Floare de colt

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu-mi multumiti. Acest mesaj e scris de mine pentru o sansa in plus pe care voi o puteti acorda lui Cristi. Daca doriti. Astfel va pot darui o floare, astfel puteti sa daruiti lumina. In acest mod as dori sa intelegeti mesajul meu. Nu este al meu chiar daca l-am scris eu. Este a lui Cristi. Prin mine. Cum ramane? Cu floricica.

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Am inteles, Marius cum este povestea cu floricica. Tocmai acum i-am scris Aureliei sa-mi trimita si mie adresa lui Florin si a Mirelei, ca mi-a zis ca ea a trimis bani prin plic, si sa trimit si eu la fel. Te pupam si nu uitam de lumina!
P.S.Daca vrei, trimite-mi tu adresa, ca poate esti mai rapid si se face treaba mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manu0202ro spune:

frumos
Miruna si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Marius, s-au facut donatii in contul in lei din Romania, dar "floricica" promisa...ioc. Nu ar trebui sa verifici?

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

Mdaa.....Marius, ati verificat banii din conturile din Ro? Vreau sa vad si eu floricica , sper din tot sufletul sa apara la cat mai multi.
Multa sanatate

Dana&bb Andy(1 an)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Aveti un picut de rabdare, va rog. Nu pot chiar zilnic, contul este la Bucuresti eu sunt in Oradea totusi. Un pic de rabdare...please.

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:


DARAEL & Maria-Daria (2 saptamani)

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

101 metode de a strange ceva banuti pentru Cristi (si nu numai – dupa cum se vede, siteul www.desprecopii.com devine din ce in ce mai cunoscut si oamenii apeleaza la noi ):

1. Trimiteti scrisori si mailuri la toti cunoscutii, la fundatii, ziare, televiziuni cu cererea de sprijin.
2. Vorbiti cu cunoscutii, prietenii, vecinii, colegii de la munca si, nu uitati, sefii…. Oricine poate pune 10.000 lei sau 1 EURO sau 1 $ si astfel, chiar daca personal nu ati fi putut dona decat o picatura, astfel veti putea aduce un pahar !!!
3. Dupa ce strangeti o suma, incercati sa ajungeti personal la BANCA ! Daca nu puteti, rugati contabila sau chiar seful care ajunge acolo. Cereti sa vedeti cecul si nu uitati sa-l prezentati celor care au donat. Astfel, veti arata ca pot avea incredere si alta data si, in mod sigur, vor fi mai darnici !
4. In special pentru cei din strainatate: Nu uitati sa vorbiti la magazinul din colt sa puna o cutie de donatii… nu se stie !
5. Multumiti tuturor, chiar si numai pentru sprijinul moral !

6 – 101: Oricine poate imbunatati aceasta lista cu metode… SUCCES !!!

DARAEL & Maria-Daria (2 saptamani)

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

Ma bucur foarte mult sa vad ca toti mai multi au in dreptul numelui floricica.
Marius: am trimis banii in 1 martie dar floricica tot nu mi-a aparut.
Pupici

Dana&bb Andy(1 an)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Hmmm...verificam. Vad ca ai trimis un mesaj in 3 martie. Ok. Am marcat.

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput