Nu avem bomboane?

Nu avem bomboane? | Autor: silvana75

Link direct la acest mesaj

Ieri seara ma intreaba copilul daca avem bomboane. Pt. ca era inainte de cina ii spun ca nu mai avem, ca mama nu are bani sa cumpere. Mirat: da nu ai fost la lucru? Ba da mama am fost. Si atunci de ce nu ai bani sa cumperi bomboane?

Silvana si Paul (3 ani)
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Corect!!!
Tu pt ce muncesti la serviciu?
SA-ti traiasca istetul,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

te-a prins, n-ai fost la lucru ..unde ai fost???

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:



MirelaV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dddd spune:

la noi a fost vorba despre ce mananca eschimosii. daria a rapuns ca gaini, eu i-am zis ca nu cresc acolo gaini, atunci ea a raspuns ca ar fi bine sa-si cumpere, eu i-am zis ca nu au bani iar ea mirata m-a intrebat de ce nu se duc la servici ca sa aibe bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

are dreptate copilu' ca doar tu pa ce muncesti..aaa?

Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catusha spune:

Ioana are acum 4 ani. In incercarea de a reusi sa mai vedem si noi din cind in cind cite un film, ii explicam si ei despre ce este vorba. Si daca o prinde subiectul, cu putin noroc, se uita cu noi la film. Spre exemplu "Titanicul" i-a placut foarte mult...

Dar legat de subiectul de fatza, ne uitam la "Naufragiatul" si ii explicam ca bietul om nu are ce minca, nu are cu ce se imbraca. Replica: "Dar de ce nu isi ia un serviciu?".

Catusha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

hehe.. asta imi aminteste de o discutie cu a mea mindra (6,6 ani) in urma cu citeva zile... A mincat o pe mami undeva sa si bata cuie n talpi si si a dus mindra la tirgul de Vallentines Day (la sala Dalles) asta dupa ce in prealabil cadem de acord ca nu am bani de dezmatz, ci doar de ceva "cacatzushuri" cum le spune conitza... In urma a nenumarate negocieri in care se auzea deseori "nu" ul mamei, dupa citeva renuntari la acest "nu", plecam...
dupa citiva metri imi aud mindra intrebindu ma contrariata: auzi mama, da' ce faci tu cu banii ca niciodata cind iti cer ceva nu ai bani sa mi cumperi? Pe ce i cheltuiesti?" si uitati ma fetelor cum dadeam raprotul financiar pe ce cheltuiesc eu veniturile familiei.. partea nostima este ca m a "atacat" intrebarea ei, chiar m am simtit ranita.. in aripa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Silvana si Tora m-ati facut sa rad!Si cand ma gandesc ca si eu cu frate-meu ii mai tzineam bilantzul maica-mi Biata mama cred ca se facea cu nervii cand ii tranteam intrebarea!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput