Una pe zi... (2)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriel spune:



Gabriel - tatic de 2 ani!
http://www.familia-mea.go.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelke spune:

In Berlin findet der 1. Feministinnen-Kongress statt.
Thema: Umerziehung des Mannes
Erste Wortmeldung einer Deutschen Frau:
"Mein Name ist Helga. Ich habe meinem Mann folgendes gesagt: Helmut, ab sofort machst Du das Abendessen! Am ersten Tag hab ich nichts gesehen, am zweiten auch nichts, aber am dritten Tag stand das Essen auf dem Tisch".
Grosser Beifall im ganzen Saal, Hochrufe, Bravo!!
Eine Italienerin meldet sich:
"Mein Name ist Graziella und ich sagte meinem Mann Silvio, dass er ab heute das Haus putzen muesse. Am ersten Tag habe ich nichts gesehen, am zweiten auch nichts, aber am dritten Tag habe ich gesehen, dass er mit dem Staubsauger gesaugt hatte".
Wiederum grosser Applaus im Saal.
Eine Tuerkin meldet sich auch zu Wort:
"Mein Name ist Aysche und ich forderte meinen Mann Ali dazu auf, ab sofort die Waesche zu buegeln. Am ersten Tag habe ich nichts gesehen, am zweiten auch nichts, aber am dritten Tag konnte ich zumindest mit dem linken Auge wieder ein bisschen sehen."

*******

În Berlin are loc primul Congres al feministelor.
Tema: reeducarea barbatului.
Prima se înscrie la cuvînt o nemtoaica:
- Numele meu este Helga. I-am spus sotului meu asa: "Helmut, de-acum încolo vei pregati cina !"
Prima zi n-am vazut nimic, a doua iar nimic, dar în a treia zi mîncarea era pe masa.
Aplauze furtunoase în sala, aclamatii, bravo !!!
Se anunta o italianca:
- Numele meu e Graziella si i-am spus sotului meu Silvio ca începînd de azi trebuie sa faca curat in casa. Prima zi n-am vazut nimic, a doua zi iar nimic, dar a treia zi am vazut ca a dat cu aspiratorul.
Din nou aplauze furtunoase în sala.
O turcoaica se anunta la cuvînt:
- Numele meu e Ayshe si i-am cerut sotului meu Ali sa calce imediat rufele. Prima zi n-am vazut nimic, a doua zi iar nimic, dar în a treia zi am putut cel putin cu ochiul stîng sa vad din nou un pic.




Nelke

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:



Anita si Rachella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TORIA spune:

Nelke pentru tine de la noi.

FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

Nelke, mortal bancul cu turcoaica !!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

Un tip merge sa faca baie intr-un lac. In apa, la un moment dat, o mana
il apuca de oua, iar de undeva se aude o voce:
- Plus doua sau minus doua?
Sta tipul se gandeste:"Bah, daca-i spun minus doua raman "chel"! Mai
bine ii zic plus doua. Zis si facut. Zice tipul plus doua si iese din
apa. Cand se uita, avea doua oua in plus. Disperat, se duce la un
doctor care, vazand care-i treaba, ii spune:
- Omule, nu stiu ce sa-ti fac. Mi-e frica sa nu ti le tai pe alea bune.
Mai bine te duci tu inapoi la lac si isi ia ala ouale inapoi. Tipul ii
asculta sfatul si se duce la lac. Intra in apa si mana iar il
apuca:
- Plus patru sau minus patru?



http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

Erzsi era servitoare la domni în Cluj. În fiecare joi avea liber si se întorcea acasă seara foarte bine dispusă.
Într-o joi seara, domnul o întreabă:
-Erzsi, ce faci tu joia de vii asa veselă acasă ?
- O, domnu',noi joi întîlneam cu Ildiko si cu Feri si cu Pista si mergem pe Feleac si jucăm de-a ghicitul.
- Cum e jocul ăsta, Erzsi ?
- Mergem la căpită, noi fetele punem capul în căpită si băietii vine pe la spate si f..e la noi, iar noi trebuie ghicit cine fost. Cîteodată vine mai multi tineri si noi nu putem ghici si atunci rîdem si ei f..e pînă ghicim cine fost.
- Măi Erzsi, e tare interesant jocul ăsta, as veni si eu !
- Veniti domnu', că joia trecută fost si doamna si nu ghicit de 6 ori !



http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

A three year old boy in his bath examined his testicles and asked, "Mommy, are these my brains?" Mom said, "Not yet, honey."

un baietel de 3 ani facea baita si-si examina outele. la un moment dat intreaba "mamico, astea sunt creierele mele?". mamica raspunde "nu inca, dragule".




http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angel_jp spune:

-Alo,Asociatia pentru Protectia Animalelor?Trimiteti de urgenta pe cineva,sa salveze un animal chinuit!
-Dar ce s-a intamplat,stimata doamna?
-Postasul s-a suit intr-un copac din curtea mea si imi injura catelusul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cat spune:

Nelke , super bancurile!
Si de la mine unul:

Cica un tip viziteaza o fabrica de diverse produse din latex. Prima data a remarcat masina de produs biberoane, datorita zgomotului de "fssss-pac" pe care il facea. Ghidul explica:
- Acel fasait este cauciucul pe care-l injecteaza, iar "pac"-ul este dat de intzepatura care i se face in varf.
Ceva mai incolo intra in sectia de produs prezervative. Un zgomot infernal si aici: "fsss-fsss-fsss-pac". Intrigat, omul nostru intreaba:
- Bine-bine, am inteles de ce face "fsss", dar de ce se mai aude si "pac"?
- Normal, aparatul functioneaza ca si cel de produs biberoane, la al patrulea prezervativ ii trage o gaura.
- Asta-i buna! Dati gauri la prezervative?
- Da! Face bine la afacerea cu biberoane!





Catrinel

Mergi la inceput