Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Am cateva noutati: am vorbit azi cu mama Teodorei la telefon. Mi-a spus ca ii prinde foarte bine regimul alimentar, ca a luat in greutate 600 gr si era tare fericita la telefon. Imi spunea ca acum Teodora incearca sa se intoarca singurica pe burtica, ceea ce e un mare progres! M-am bucurat enorm! In sfarsit mai aud si de oameni fericiti! Spuneau ca pentru terapia in apa, asteapta inca sa vada ce le spune doctorita de la Sibiu. Doctorita considera ca o terapie in apa poate fi prea obositoare pentru Teodora deocamdata si vrea sa se documenteze mai mult ininte de a le da "unda verde".
Ana, daca citesti ce-am scris aici, te rog sa ma ierti ca...AM UITAT s-o intreb pe mama Teodorei despre ce m-ai rugat. Cred ca o iau razna incet si sigur!
Promit sa o sun zilele urmatoare sa aflu adresele si telefoanele respective.
Alexandra

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Ce noutati bune, ne-aduci, Alexandra! ma bucur din toata inima pentru printesa noastra si sper din toata inima s-o vedem alergand. Sau sa dansam toate la nunta ei, pana ni se rup opincile!
In legatura cu informatiile pentru Paul, lasa, data viitoare o sa-ti aduci tu aminte.
Multe urari de bine pentru Teodora (care mi s-a lipit definitiv de suflet) si minunata ei familie!

Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Ma bucur foarte mult sa aflu despre progresele Teodorei ! Dumnezeu sa o ajute si pe mai departe !
Alexandra, multumim pentru noutati !

Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii !


Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Cu ajutorul lui Vicky, puteti vedea poze noi cu Teodora in albumul meu principal.
Alexandra

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Familia Busoi este fericita azi, Carmen isi serbeaza ziua de nastere. LA MULTI ANI ! Sa dea Dumnezeu sa fie sanatoasa si sa aiba grija de familia ei pe care o iubeste atat de mult. Sa nu se schimbe niciodata (are o forta teribila si greu o dovedesc incercarile vietii).
Printr-o imprejurare fericita am ajuns la Horezu si am venit cu vesti despre micuta noastra. Revenirea ei este destul de greoaie dar eu care nu am mai vazut-o de mult timp mi se pare mult schimbata. Asta o sa-mi comfirmati voi dupa ce vedeti pozele (am rugat-o pe Alexandra sa le posteze ea – multumesc Alexandra). Trebuie sa va marturisesc ca pozele sunt facute in prezenta catelusului meu si Teodora era foarte impresionata de el. Era in stare sa zboare catre el. Dar medicii spun deocamdata sa nu-i solicite coloana prea mult, cu rabdare va veni si timpul sa o invete sa mearga. Daca vedeti ce paseste ca o balerina, este mortala. In prezenta noastra a fost un picut mai rezervata dar am auzit, dincolo de usa, ce joaca era pe ea si pe Carmen. Radea in hohot cand Carmen incerca sa-i manance manuta, burtica. Este o dulceata mica de copil.
Produsele lipsite de proteine ii merg foarte bine si Carmen m-a asigurat ca starea ei generala este mult mai buna. Gimnastica o fac zilnic (nimeni si nimic nu poate sa intrerupa programul zilnic, un program destul de riguros dar care se pare ca o ajuta destul de mult pe micuta). Este atat de dulce cand incearca mamica ei sa-i corecteze tinuta face ochisorii mari o priveste o clipa apoi raspunde la cererea mamicii(isi schimba pozitia, inchide gurita, ridica manuta).
Carmen era foarte fericita, acum reuseste sa se rastoarne singurica in pat (trece de pe burtica pe spate si invers). Schimbarile nu sunt spectaculoase dar sunt si asta-i ajuta pe parinti sa mearga mai departe. A vorbit foarte mult cu catelul meu dar pe limba ei. Se pare insa ca el pricepea ceva de vreme ce statea si o studia.
Denisa este foarte ocupata cu invatatul dar in putinul timp pe care il are disponibil o ajuta pe Carmen. O iubeste foarte mult pe Teodora si cred ca si reciproca este valabila de vreme ce Teodora o prinde de gat si o iubeste cu patima doar pe Denisa (o sa vedeti in poze).
Mitica este si el bine (maine este ziua lui de nume). Se imparte intre familie si munca. Se framanta zilnic ce ar putea sa mai faca sa reuseasca sa mai scoata un ban. Plimbarea de seara impreuna cu Teodora este, de regula, placerea lui. Teodora iubeste sa stea afara, sa se plimbe prin parc, prin oras.
In general sunt bine. Reusesc sa treaca peste momentele mai grele, peste zilele mai proaste, cu speranta ca urmatoarele vor fi mai bune.
Salutari din partea lor si numai ganduri bune.
Toate cele bune va spun si eu si incerc sa va mai scriu din cand in cand noutatile.
Cu drag,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Coccinelle spune:

Vicky si Alexandra, multumim de poze, e tare frumoasa printesa si a crescut decînd nu am mai vazut-o.
Vicky faci bine meseria de reporter la fatza locului.
Îmi pare asa de rau ca abia acum seara am citit ca e ziua lui Carmen
voiam sa o felicit, dar îi sum mîine si-l felicit si pe Mitica de ziua numelui.
Multumim pentru noutati de la Horezu draga Vicky!
O zi buna la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Vicky, ma bucur ca Teodora progreseaza! Micuta e o luptatoare adevarata. La multi ani, parintilor Teodorei! Sa dea Domnul sa li se implineasca toate visele. Toate cele bune!
,

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:



La multi ani pentru mamica si taticul Teodorei!!! Le urez din suflet sa aiba putere si mult curaj si mai ales, multa sanatate!

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina horsa spune:

La multi ani parintilor si la multe progrese Teodorei, abia acum am vazut pozele cu micutza care este o scumpa!

Sanatate

Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Ce varsta are Teodora acum?

Mergi la inceput