Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 43

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Nu i-am intrebat detalii despre Oradea pe parinti. Deocamdata cauta alternative si in cazul in care nu gasesc altceva mai aproape vor ramane la varianta Oradea si atunci va voi putea da mai multe detalii. Din cate am inteles eu era vorba chiar de Oradea, nu de Baile Felix, dar s-ar putea sa nu fi inteles eu bine. In orice caz eu nu pot sa cred ca nu exista bai si cure de gimnastica in apa si la Govora sau Baile Olanesti. Ar fi chiar ghinion. Am sa mai intreb amanunte.

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ok daca va fi cazul ...succes oricum in continuare. www.desprecopii.com este alaturi de voi.

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Cine ma poate ajuta sa pun 4 poze cu Teodora pe forum? Sunt niste poze tare dulci!

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Adela, multumesc mult. Pentru cine e interesat, am pus pozele cu teodora in album, le puteti vedea aici http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=9191&cid=7924

Alexandra

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianna_r spune:

Alexandra, multumim mult pt poze!
Īngerasul tot īngeras ramāne!

Dumnezeu sa aiba īn paza toti membrii familiei si pe toata lumea si de acum īnainte!

Pupici dulci la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Pozele sunt frumoaase, Alex, multzumim
Bietul copil, sa dea Dumnezeu sa reusheasca sa mearga, sa faca bunul Dumnezeu o minune cu ingerashul nostru dulce!

Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

"Daca dragoste nu e, nimic nu e".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Cum ii mai merge Brandusei? Ce mai stiti de puiul mic?

Alexandra> am vazut si pozele. Foarte frumoase. Multumim.

~~Adela & Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michell1709 spune:

Este incredibil ce ati reusit voi sa faceti si cu cata incredere si indarjire. Sunt noua pe acest site si nu-mi vine sa cred nici acum ce am citit. Nu pot decat sa va felicit pe toate cele care v-ati zbatut din rasputeri sa faceti ceva pentru acest copilas. Eu am doua fetite, de 4 si respectiv de 2 ani(pe care era cat pe ce s-o pierd la nastere,dar Bunul Dumnezeu a avut grija de ea) si inteleg prin ce trec si prin ce au trecut parintii Teodorei si nu pot decat sa le spun sa aiba incredere si credinta, pentru ca cel de sus nu ne lasa atata timp cat credem in el si ii cerem ajutorul. Daca este posibil as vrea sa aflu mai multe detalii despre ce fel de medicamente are nevoie Teodora (am citit ceva de niste medicamente ce trebuiesc aduse din Franta) si ce fel de recuperare trebuie sa faca. Daca gasesc un centru de recuperare in Bucuresti, sunt dispusa sa-i gazduiesc la mine acasa pentru a o ajuta pe Teodora sa devina un copil normal care sa poata face tot ceea ce-si doreste ea. Pe deasupra am nevoie de adresa la care locuieste Teodora deoarece am aproape un sifonier plin cu fel de fel de lucrusoare de la fetele mele, multe dintre ele fiind noi, lucrusoare pe care imi doresc din toata inima sa i le trimit ingerasului acela mic, in felul acesta scutindu-i pe parinti de o cheltuiala in plus. Conteaza foarte mult pentru ca sunt ingrozitor de scumpe. Sunt mai scumpe decat cele pentru adulti. Astept un raspuns de la voi si inca odata FELICITARI. Cu Dumnezeu inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Michell, bine ai venit!
Multumim mult pentru oferta. Vicky cred ca este in concediu. Sunt sigura ca, atunci cand iti va citi mesajul, te va contacta si-ti va da detaliile necesare.
Sa-ti traiasca fetitele si sa ai parte de clipe cat mai minunate pe DC!
,

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Draga Michell, bine ai venit la
Speram sa ai clipe cat mai frumoase si mai interesante alaturi de noi. Sa-ti traiasca fetitele si sa fitzi sanatosi.
Uite aici pagina web a Teodorei, gasesti si adresa, si telefon si tot
http://www.casa-romanilor.ch/teodora.htm
Toate cele bune si multzumim si noi de urari!

Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

"Daca dragoste nu e, nimic nu e".

Mergi la inceput