Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Asteptam cu nerabdare diagnosticul, pana atunci ne rugam in continuare pentru puiul nostru mic. Dumnezeu a vrut sa ajunga in mainile unui OM, un doctor extraordinar - D-l Profesor BOLTSHAUSER. Sa-i dea Dumnezeu sanatate si multa putere de munca sa ajute si alti copii aflati in suferinta. MULTUMIM DOMNULE PROFESOR !

MULTUMIM DC CA EXISTI !

Mii de multumiri tuturor celor care sunt alaturi de Teodora !
O zi buna !
Cu drag,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Toata lumea asteapta cu sufletul la gura verdictul final. E impresionant. Multumim fetelor din Elvetia care ne tin zilnic la curent cu ultimele noutati! Toate cele bune si pupici Teodorei, Denisei si mamicii grijulii!

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Astazi de dimineata am intrat cu sufletul la gura pe forum sa vad care sunt noutatile cu Teodora. Nu mi-a venit sa cred cand am vazut ca inca nu avem nici o stire. Va rog din suflet, nu ne uitati. Eu una, m-am gandit tot week-endul la asta. Sper ca ati avut si voi un sfarsit de saptamana frumos si abia astept vestile!
Pupici de la Alexandra

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Rabdare.

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Ce se intampla cu Teodora? Nu ne dati nici o veste?

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Vestile sunt ....hmmm ...sunt mai delicate. Va redau in principiu raspunsul dupa primele investigatii.
"...dupa spusele medicilor, micutza Teodora sufera de o boala foarte rara. E vorba despre o enzima care ii lipseste din organism, enzima care ar fi de folos celulelor nervoase. Copilul poate primi in viitor medicamentatia care s-o ajute sa nu mai aiba nici o cadere, dar celulele nervoase care s-au deteriorat deja, nu mai pot fi recuperate.
Inca nu se stie in ce masura a fost atacat sistemul nervos atunci la 4 luni, acum e inca prea mica. Ea va face in continuare gimnastica recuperatorie, va primi medicamentele si sa speram ca o sa fie bine."

Sursa:
Lorelei(www.desprecopii.com)

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:





Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Haideti sa nu ne pierdem speranta si credinta; e o veste la care nu ma asteptam, dar nu uitati ca ceea ce ati facut pentru Teodora depaseste orice inchipuire, orice asteptar; numai o mama poate face atatea pentru propriul copil, dar voi nu ati stat deoparte ci ati ajutat-o, ati luptat pentru ea. Aveti credinta ca si Teodora va face la fel, va lupta pentru viata ei. Copiii mici sunt in stare de minuni, ei sunt rezistenti si luptatori.
Sa ne rugam in continuare la Doamne-Doamne.
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Da Laura, si eu exact la asta m-am gandit. Copiii au o capacitate de regenerare fantastica. Miracole se mai intampla asa ca, cine stie? Multa, multa sanatate Teodorei si sa dea Domnul ca sa recupereze cat mai mult!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Se pare ca micuta noastra raspunde la tratamentul cel nou. De 3 zile este mai linistita si se odihneste mai bine. Daca este odihnita intreaga ei stare se imbunatateste.
Cred va fi nevoie sa ramana sub supravegerea unui nutritionist pediatru. Daca cineva stie un doctor nutritionist am rugamintea sa nu ezitati sa ne spuneti.
Lupta continua ! Sa nu uitam ca Dumnezeu poate face minuni ! Ne rugam in continuare pentru micuta noastra, cu multa dragoste va reusi. Imediat dupa criza de la 6 luni era in stadiul unui copil de 1-3 saptamani, a luptat cu ea si intr-o luna de recuperare a ajuns la nivelul unui copil de 3 luni. Este o luptatoare (trasatura de familie !!!).
Multumim din nou ca sunteti alaturi de noi. Sincer am sperat ca vestile vor fi mai bune dar se pare ca misiunea noastra nu s-a incheiat. Teodora ne tine alaturi de ea in continuare.
Multumim !
Toate cele bune !
Cu drag,
Vicky

Mergi la inceput