Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Din pacate suma din contul deschis pentru Teodora este aceeasi.

Azi 11/03/04 - in cont sunt : 43 milioane lei si 112 Euro
O zi buna tuturor !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smmiha spune:

Nu stiu ce-i cu mine, poate ca nu gasesc eu, dar mai poti sa spui contul bancar?
Poate facem ceva, am mai trimis mail-uri cu poza ei si cu date despre ea, dar nu gasesc contul bancar si tocmai asta e cel mai important.
Multumesc.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Mihaela conturile sunt deschise la:

RAIFFEISEN BANK - SUCURSALA HOREZU

Cont LEI - 2383874
Cont EURO - 4097557
Cod SWIFT - RZBRROBU


Multumim celor care ne sunt aproape !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:



Suma din contul deschis pentru Teodora este:

Azi 15/03/04 - 43 milioane si 112 EURO


Speram totusi ca nu va ramane asa.

Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Din pacate si astazi suma din contul deschis pentru Teodora a ramas aceeasi.

Azi 16/03/04 - 43 milioane lei si 112 Euro

Teodora este pana la sfarsitul saptamanii la Sibiu pentru recuperare.
Toate cele bune !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Vick, fara anunturi umanitare in presa, nu rezolvati nimic! Fetele care lucrati in presa, n-o puteti ajuta si pe Teodora? Sau altfel: are cineva o pila la Ministerul Sanatatii? Daca dosarul este aprobat acolo, li se da intraga suma de bani si Teodora poate pleca in Elvetia. O poate ajuta cineva?

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Caludia, saptamana trecuta s-a preocupat tatal ei pentru aparitia anuntului umanitar in Curierul zilei, ziarul judetului Arges si am inteles ca a aparut in numarul 2907 al ziarului sambata 13/03/04 iar maine 17/03/04 urmeaza sa apara in Curierul de Valcea. Vom vedea daca aceste doua aparitii vor putea schimba ceva in soldul contului care este acelasi de ceva vreme.
Tatal Teodorei se lupta sa gaseasca sponsori si in paralel se lupta si cu boala lui. Saptamana trecuta a juns la urgenta cu stomacul in pioneze si cu ficatul la fel. Acum este sub tratament si este un pic mai bine.
Are o promisiune la Pitesti (Arges) unde un medic a adus din America un aparat cu care , spune medicul respectiv, va putea sa-I dea si Teodorei un diagnostic. Asta ramane de vazut saptamana viitoare, atunci cand vor putea sa mearga cu Teodora la acel “minunat” aparat.
Speram ca in cele din urma si problema ei sa aiba o rezolvare.
O zi buna !
vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Astazi 17/03/04 in ziarul "Curierul de Valcea" cu numarul 3980 la pagina 8, rubrica Sanatate, puteti gasi apelul umanitar pe care l-a incercat din nou familia Busoi.
Teodora se lupta acum cu aparitia primilor dintisori.
O zi buna tuturor !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Uf, ma tot uit la fetita asta mititica cat este de frumoasa si mi se rupe sufletul ca nu putem s-o ajutam si pe ea mai mult, sa se urneasca lucrurile. Puterea financiara a celor de pe site e mica in raport cu numarul cazurilor. Ne trebuie si ceva ajutor din afara.
Am intrat acum pe site-ul Acasa insa nu vad cum se poate scrie la Povestiri adevarate. Poate ma lumineaza cineva si le trimitem povestea. Vick, tu ai incercat?

Sau sa ii apara anuntul intr-un ziar din Bucuresti, sa aiba mai mare impact.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Bianca,
Eu personal nu am scris la Povestiri adevarate dar am inteles de la parinti ca a scris o prietena de familie si nu a primit nici un raspuns. Aceeasi prietena a scris si la Surprize, surprize dar la fel nici un raspuns si a scris din decembrie anul trecut.
Anuntul a aparut in Libertatea dar ar fi bine sa revenim cu un anunt, chiar si la alt ziar.
Apelul a aparut si in emisiunea Mihaelei Radulescu = Gala de la B1 TV. Astazi o sa vorbesc cu prietenul care m-a ajutat sa ajung la Mihaela daca ar putea sa mai faca cunoscut anuntul si in noua ei emisiune. Mihaela a fost o draguta , la fel si mama ei. Sper ca ea sa nu aiba probleme si sa se bucure din plin de bebelusul pe care il asteapta pentru ca-l merita.

Azi 18/03/04 suma este: 43 milioane lei si 112 EURO

Dar nu-I totul pierdut. Stiu sigur ca daca vom avea rabdare vom reusi. Teodora isi are locul ei. Dumnezeu a adus-o pe lumea asta cu un scop anume, ramane sa vedem care.
O zi buna !
Vicky

Mergi la inceput