Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Drum bun, Teodora! Pui frumos, sa te intorci sanatos! ,

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Drum bun Teodora, si mult, mult noroc! Sa te faci sanatoasa si sa cresti mare si frumoasa! Multa putere mamei Teodorei. Noi ne rugam pentru ea si va tinem pumnii! Totul va fi bine!!!


Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 8 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Sunteti atat de dragute. Multumesc ! O sa printez totul familie Busoi. O sa le transmit gandurile voastre bune. Ele sigur vor ajuta la insanatosirea Teodorei.
Alexandra nu-ti face probleme, sigur ne vom intalni.
Ana era vorba sa bem o cafea in luna iulie in Bucuresti. Acum este mai bine ca esti acolo, Teodora si Carmen au nevoie de voi. Giny este alaturi de ele dar cu cat mai multe prietene cu atat mai bine.
Va trimitem un pui bolnav si speram ca ni-l veti inapoia mult mai bine, cu un diagnostic si un tratament. Sa ne tineti la curent cu ce se intampla acolo.Va tinem pumnii ! Doamne ajuta !
imediat ce ajung acasa de la aeroport incerc sa va postez un mesaj.
Toate cele bune !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Drum bun, Teodora si succes !

Nina, mami de Nina-Cristina (10.01.2002) www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Drum bun frumusete mica de ingeras! Sa te faci bine curind! Mult curaj si putere parintilor! Cu ajutorul lui Dumnezeu totul va fi bine!Fetelor ati fost si sunteti minunateVikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraomar spune:

noastra Teodora a ajuns cu bine la Zürich !

Totul este bine cānd se termina cu bine !
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Coccinelle spune:

Dragi prieteni
Teodora a suportat foarte bine zborul pīna la Zürich.
Se pregateste sa doarma ,e putin obosita.
Īnca odata MII DE MULTUMIRI!Ajutorul vostru de nepretuit a facut ca o batalie sa fie cīstigata.
Multumim pentru ca ne sustineti īn continuare īn rugaciune,
Dumnezeu ne vede si ne asculta.

Giny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Abia acum pot sa postez. Am vazut ca au postat fetele care au asteptat-o pe Teodora. Este pe maini bune!
Multumim Alexandra si Cristi ca ati fost alaturi de noi la aeroport, multumim tuturor celor care s-au gandit astazi la noi!Multumim d-nei Ada Bucur pentru articolul din Libertatea.
http://www.libertatea.ro/index.jsp?page=magazine&detail=article&aid=78712
Mitica este intr-o stare relativ buna.Infrunta bine situatia. Sper sa ramana la fel.
Speram sa auzim vesti bune luni dupa amiaza dupa prima programare. Doamne ajuta !
Week-end placut !
Cu drag,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

E frumoasa, micutza, Teodora, de 10 ori mai frumoasa decat in poze, dar ce conteaza asta? E un copilash, dulce, nevinovat, cu ochishori mari care te privesc trist.... mi-a frant inima, e pur si simplu un ingerash! Am pus cateva poze pe album: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Teodora+in+Z%FCrich&mid=3559&cid=9520
Si mama, emotzionata, cu lacrimi aproape in ochi, dar in acelashi timp fericita, cu speranta in priviri. Micutza Denisa, surioara, frumoasa, curioasa, vesela, cu ochi inteligenti si cu un zambet deschis.
Si ea, revin la ea, la ingerashul nostru, cu ochi enorm umbritzi de gene lungi si dese, cu o guritza bine conturata si obosita- era atat de obosita, si-a lasat capushorul pe umarul meu si era asha de neajutorata...
N-am crezut ca lumea internetului ne poate afecta atat de mult in lumea reala. Dar se intampla si minuni si una dintre ele este povestea micutzei Teodora, disperarea parintilor, suferintele ei, diagnosticul doctorilor, banii care lipseau, atat de multzi bani pentru familia Busoi si totushi, si totushi acea mare de suflete si inimi calde care s-au oferit s-o ajute, care i-au dat o shansa- spre deosebire de medici, acei OAMENI care s-au induioshat de povestea ei si s-au hotarat s-o ajute! Si uite-asha, dupa multe incercari, dupa multe lacrimi de deznadejde sau fericire, am ajuns s-o vedem pe micutza Teodora aici. Teodora, copil norocos, fie ca bunul Dumnezeu sa te ajute sa te faci bine, sa cresti mare si sanatoasa!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Intr-adevar, Teodora este o scumpa si ma bucur ca am putut fi alaturi de ea si de familia ei la plecare. Abia astept sa aflu ce-au spus medicii! Sunt sigura ca totul va fi bine!

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput