Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Plecarea este pe data de 03/07/04 la ora 13:40 decoleaza avionul iar ele trebuie sa fie in aeroport cu 1 si 1/2 h inainte. Speram noi ca in jur de 12:00 sa fim in aeroport.
Ma incearca un sentiment foarte ciudat, intre bucurie si o mica teama. Nu stiu sa va spun exact ce anume predomina dar ... sa ma las pe mine.
Teodora este pregatita pentru plecare. In ultimele zile este foarte activa si dornica sa mearga. Doamne ajuta !
Cu drag,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

vicky, sa-ti dea Dumnezeu sanatate si fericire ca meriti! Si eu la fel, am niste emotii... Sa ajunga, sa mearga la control, sa vedem ce-i spun acolo, ce sanse de vindecare sunt si ce tb facut...
Drum bun, fetita scumpa!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxysavin spune:

Multa sanatate si drum bun ingeras frumos. Te asteptam cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Vicky ti-am trimis un mail cu traducerea. Ne vedem sambata la aeroport dar am sa te mai sun inainte. Pupici, Alexandra

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Multumesc mult pentru gandurile voastre bune. Fii sigure ca voi transmite totul familiei Busoi. O sa le printez si discutiile noastre de pe forum. Este important sa vada cat de multi prieteni au si sunt alaturi de ei. La un moment dat li se parea ca sunt singuri dar site-ul DC le-a dat multa incredere in ei, in oameni. Doamne ajuta !

O intrebare pentru cine stie : Traducerea programarii trebuie legalizata ? De la Swiss si de la Travel House
nu au stiut sa-mi spuna. Stiti cumva pe cine pot sa intreb ?

Multumesc pentru ajutor !
Cu drag, Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Pentru ce iti trebuie traducere, Vickishor?

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

S-ar putea sa fie nevoie de traducere la vama pentru ca sa inteleaga care este motivul deplasarii in strainatate. E o simpla formalitate dar daca vamesii fac exces de zel le vor cere traducerea si i-am sugerat lui Vick sa se asigure daca e sau nu nevoie ca traducerea sa fie legalizata. eu am tradus invitatia dar nu stiu daca are "greutate".

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Am rezolvat ! Am vorbit la politia de frontiera mai intai apoi la politia de frontiera Otopeni. Vor sa se asigure ca nu este vorba de trafic de copii. Am promisiunea unei doamne de acolo ca, in cazul in care vor fi probleme (daca nu ajunge programarea in original), sa o caut pe dansa si ne va ajuta. Eu sper ca nu vor fi probleme.
Deja declaratia tatalui ca este de acord ca mama sa paraseasca tara este gata, biletele si asigurarile medicale sunt la mine, urmeaza sa scoata extrasul de cont de la banca, sa faca dovada ca se pot intretine in Elvetia cu acesti bani.
Sunteti gata sa o primiti pe micutul nostru ingeras ?
Toate cele bune !
Cu drag,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Draga Vicky, ti-am promis ca te sun inainte sa ne intalnim la aeroport dar dupa aceea mi-am amintit ca de fapt eu n-am fost niciodata la "Plecari", numai la "Sosiri", asa ca degeaba te-as suna sa stabilim un punct exact de intalnire ca n-as sti unde sa-ti spun sa ne intalnim. Asa ca am sa te sun cand voi fi in aeroport sa-ti spun atunci exact unde suntem. Abia astept!

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Fetelor dragi - Vick si Alexandra, beti si o cafea in cinstea mea
Si maine vine Teo aici! youpiii! abia astept! voi o trimiteti, noi o preluam. Sa dea Dumnezeu sa se faca bine!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput