Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Acum cateva minute am vorbit la telefon cu Teodora care era foarte suparata pentru ca afara ploua si nu poate sa-si faca plimbarea de dupa amiaza. Este o dulceata de copil! Sper ca o ajuta Bunul Dumnezeu pentru ca ar fi mare pacat. I-am simtit supararea in glas. Cred ca ati inteles ca-mi spunea pe limba ei si mi-a tradus Mitica. Vorbea la telefon si intindea manuta spre geam. Se tresize din somn, tocmai termminase de mancat si acum dorea sa iasa la plimbare.Adora plimbarile in aer liber. Imediat ce se trezeste vrea afara. Pacat ca vremea nu a fost prea buna in ultimul timp.
Starea ei generala nu s-a schimbat in ultima vreme. A fost foarte fericita cateva zile cat nu a putut Carmen sa-i faca gimnastica(i-a cedat si ei mijlocul dar acum incepe sa-si revina). Era mult mai odihnita si avea chef de gangurit de jucat. In greutate se pare ca a luat vreo 300 g. O sa-i repete cantarirea luni ca sa fie sigura.
La vaccinurile necesare varstei s-a renuntat urmand sa-l consulte in acest sens pe D-l profesor la Zurich.

Soldul contului azi 11/06/04 este:

856.311.862 Lei si 3.893 Euro

Speram ca acesti bani sa-i ajunga. In cazul fericit in care o parte din suma ramane fiti sigure ca un alt copil va beneficia de ei (asa au hotarat parintii). Si am vazut ca sunt destui copii cu probleme.
Suntem in asteptarea raspunsului. Totul este pregatit pentru plecare.
Perioada care a trecut le-a dat parintilor suficient curaj sa mearga mai departe. Ei spun ca sunt pregatiti. Vom vedea !
Va doresc un week-end cat mai placut !
Cu drag,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia Horoiu spune:

Vick,
felicitari pentru modul in care ai coordonat toate aceste demersuri de ajutor, pentru toata transparenta in actiuni. Rezultatul este impresionant si urez ca in final sa fie cu folos pentru ameliorarea sanatatii fetei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Stateam si ma gandeam cat de norocoasa este micutza Teodora: pe de o parte pentru ca s-au strans banii de care-avea nevoie (sa dea Dumnezeu sa se faca bine), pe de alta parte ca are asemenea parinti. Cinste lor! Vick, transmite-le te rog tot respectul din partea mea, din partea noastra!

Cu mult drag,
Ana

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Abia astept sa o intalnesc pe Teodora la aeroport. Sper ca asta sa se intample cat mai curand. Ana, ai dreptate, Teodora e norocoasa. Ca dovada, ca uite, pana la urma va pleca in Elvetia. Sper din suflet sa se faca bine!:)

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

Un caz cu final fericit!
Era nevoie de asta pt. a incuraja aceasta comunitate sa mearga mai departe!

Sa dea Dumnezeu sa se infaptuiasca si alte minuni , cu ajutorul comunitatii DC!
Asteptam vestea ca Teodora va pleca sa se vindece!

Roxi si bb Rares 9. april.2002
http://ca.f2.pg.photos.yahoo.com/saracutionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

A aparut un articol despre Teodora in EvenimentulZilei de azi!!
http://www.evenimentulzilei.ro/social/?news_id=158061&PHPSESSID=d8cff8b351f1e9d765dd98512a64dec4
Este si poza ei!!

Corina si Anna nazdravana!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ce stupid..pai ce scrie acolo e una ce am inteles eu e alta. Pai nu s-a strans suma aceea care a depasit cu mult necesarul?!!!

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:


Ba da! Datele nu mai sunt actuale, noi asteptam programarea profesorului Bolthauser! Eu sunt convinsa ca parintii Teodorei n-au nimic in comun cu asta.

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Imi pare rau pentru ceea ce se intampla. Mitica a vorbit cu Mirela Manu, corespondentul Evenimentului la Valcea, dar in urma cu aproape o luna si jumatate. Nu inteleg de ce abia acum a publicat povestea si nu inteleg de ce nu a dat un telefon inainte pentru a sti cu exactitate situatia. Mitica incearca sa o gaseasca acum si sa o roage sa revina cu un articol la zi.
Se asteapta programarea, fetele din Elvetia stiau mai bine si ne-au avertizat ca vom astepta dar am crezut ca se va rezolva mult mai repede. In plus, de doua ori s-a pierdut programarea din lipsa banilor. Nu am vrut sa-l deranjam pe d-l profesor pana nu stiam sigur ca avem suma necesara, riscam sa pierdem increderea pe care ne-o acordase.
D-l profesor a fost plecat saptamana trecuta in ultimele trei zile si a ramas intelegerea ca in aceasta saptamana vom sti sigur data programarii.
O saptamana cat mai buna !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Mitica a reusit sa vorbeasca azi cu d-na Mirela Manu, care dupa ce si-a cerut mii de scuze a promis ca va reveni cu un nou articol despre situatia actuala a Teodorei. Speram sa se intample cat mai repede.
Carmen, mama Teodorei a fost profund emotionata de situatia lui Paul dupa ce a citit articolul Adrianei, si au hotarat sa doneze o mica suma pentru Paul. Sper ca si altii OAMENI care au citit articolul sa fi fost cel putin la fel de impresionati si sa-l ajute pe micutul Paul.
Toate cele bune !
Cu drag,
Vicky

Mergi la inceput