Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Am reusit sa pun o poza cu Teodora si tatal ei pe pagina mea.
Multumesc Adela !
Am scrisoarea oficiala prin care ne anunta programarea Teodorei dar din pacate banii sunt aceeasi ca si acum 3 zile.
Speram ca vom reusi totusi.
Doamne ajuta !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

E o dulceata de fetita! Nici nu-mi pot inchipui ca e bolnava, pare un copil atat de...normal si de vesel! Sa dea D-zeu sa se poata face ceva pentru ea si sa se insanatoseasca, si sa nu mai sufere!

Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni)
http://community.webshots.com/user/lauratenea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Vicky, cum mai e cu teodora???? E intr-adevar superba, mi s-a rupt inima cand am vazut-o, un ingerash, nu alta!

Lorelei & Family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Teodora a fost examinata saptamana trecuta de o comisie de specialitate pentru a lua semnatura finala in dosarul depus la Ministerul Sanatatii. Acum ramane sa astepte raspunsul.Speram ca acesta sa vina in termen util. In ultima scrisoare primita de la clinica domnul profesor confirma data de 08/03/04 si mai spune, citez "O modificare a datei stabilite este legata de cheltuieli multiple si deci posibila doar in cazuri exceptionale".

V-am spus ca este o minune de copil.Este o scumpete mica, dulce.

Vreau sa va doresc tuturor o primavara fericita, calda si parfumata !
LA MULTI ANI !
Va pup,
vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Draga Vicky, am cunoscut-o din intamplare pe Giny- familia unde vor locui parintzii Teodorei in Elvetia (e fantastic ce mica e lumea uneori). Si tie o primavara minunata si mult soare in viatza.
Ana

Lorelei & Family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

S-a rezolvat cu drumul? Asteptam vesti despre ingerasul Teodora!!

oana-cannes
"Si maine mai este o zi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

am facut si noi o mica donatie.Dumnezeu sa o ajute


cristiana si gagalicea Theodora Alexia(9 luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

"Astazi, sarbatorim Ziua Femeii. Predestinat sau nu, aceasta zi cade la inceputul primnverii, cand natura renaste la viata, cand firul de iarba isi indreapta privirea spre Univers iar ghiocelul se dezbara de pojghita de nea, imbratisand Soarele, astrul care ne da noua caldura si lumina. E o similitudine intre Primavara si Femeie. Primavara ne da tuturor sperante, Primavara e inceputul naturii asa cum Femeia e bucuria vietii noastre, e farmecul sensului si motivatiei de a trai. Femeia e fiinta, e fenomenul continuitatii noastre pe acest pamant. Ce poate fi mai frumos decat un camp inzapezit, primavara, tusat cu fire de iarba si ghiocei, mai frumos decat o femeie cu pantecul plin, mustind de viata? Ce poate fi mai frumos decat corola de culori a magnoliilor din primavara si o mama cu copilasu-i la san, fericita ca i-a vazut primul zambet? Femeia e "cea mai frumoasa jumatate a lumii", cum frumos spunea un mare ganditor francez. Cine nu iubeste si nu respecta Femeia, e un denaturat, nu intelege nimic din viata asta pamanteana, care ni s-a dat. Femeie, fii binecuvantata, intru bucuria existentei noastre!"
LA MULTI ANI - pentru toate mamicile din lume, pentru toate femeile de pretutindeni !
Astazi Teodora ar fi trebuit sa fie la Clinica din Elvetia, conform programarii dar din pacate ...
Cu transportul se rezolvase si multumim si pe aceasta cale tuturor celor care s-au luptat sa obtina biletele . Poate totusi va exista o alta data. D-l profesor a fost de acord sa amane programarea pana cand von reusi sa strangem toti banii. Speram ca vom reusi si nu va fi prea tarziu.
Multumim tuturor celor care ne sunt aproape.
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

La sugestia unei prietene incerc sa va fac cunoscuta evolutia sumei din contul umanitar deschis pentru Teodora:

- Azi 10/03/04 erau in cont 43 mil lei si 112 Euro

iar pentru deplasarea in Elvetia au nevoie de cel putin 15.000 EURO

Teodora este din nou la Sibiu pentru recuperare.
Speram ca totul sa se sfarseasca cu bine.
Toate cele bune !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Din pacate suma din contul deschis pentru Teodora este aceeasi.

Azi 11/03/04 este 43 milioane si 112 Euro

O zi buna tuturor !
Vicky

Mergi la inceput