Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Draga Vicky, multumesc din suflet pentru adrese, tocmai am trimis mailurile, sper sa fie cu folos! Te pup, Alexandra

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Sanatate multa si lui Florinel. Va tin pumnii !
Din pacate a picat chestia cu Povestiri adevarate. Daca tot s-a strans suma a spus ca mai bine lasa locul altui copil. In schimb a promis ca la intoarcere in aeroport o sa vina sa filmeze reintoarcerea Teodorei acasa. Deci ...
Astazi s-a incheiat ziua (28/05/04) cu soldul:
616.038.000 lei si 2.693 Euro.
Cu Sensiblu va semna contractul luni dimineata dupa ora 10:00.

Week-end placut !
Cu drag,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Woww, printesa noastra e tare norocoasa! O sa aiba micutza cu siguranta nevoie de multzi bani pentru tratamente, regimul special, etc. sa dea Dumnezeu sa se faca bine.
Tuturor un weekend frumos!
Ana

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

ma bucur ca incepe sa apara o raza de speranta pentru Teodora. Cu "Povestiri adevarate" sa nu spui "din pacate", eu as spune din fericire, pentru ca a cazut din motive bune, chiar f bune, si un alt copilas aflat la nevoie ii va lua locul. Ma bucur din tot sufletul ca deocamdata nu mai e nevoie sa se ceara ajutorul pt Teodora, ea are un drum lung in fata dar uitati cati oameni au ajutat-o deja, asta ne da si noua speranta ca inca mai suntem buni si nu am uitat de cel de langa noi.
Iar voua sa va dea Domnul sanatate si fericire!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ma bucur mult ca lucrurile merg asa de bine pentru Teodora. Azi i-am trimis si eu tatalui ei o mica contributie. Abia astept sa aud ca micuta pleaca in Elvetia!

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Anuntul despre micuta Teodora a aparut si in "Formula AS" de saptamina aceasta!
Vick, iti mai aduci aminte ca in urma cu vreo 15 mesaje erai atit de disperata incit iti venea sa renunti...? Dumnezeu nu ramine dator niciodata, draga mea. Iti raspunde cu dragoste, atunci cind ii ceri ceva, trebuie doar sa invatam sa avem rabdare...

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Ai dreptate Adriana, mi se parea ca-i o cauza pierduta. Dar din fericire nu a fost asa. Bunul Dumnezeu mi-a aratat (de parca mai era nevoie) ca stie sa le oranduiasca pe toate si nu atunci cand vrem noi oameni ci atunci cand crede El ca-i mai bine pentru noi.
Oricum ii datorez foarte multe micutului ingeras. Am invatat atat de multe din aceasta experienta...

Am inteles ca in numarul de sambata al ziarului Libertatea este publicat un interviul telefonic cu Mitica.

Soldul contului azi 31/05/04 este:
670.515.000 lei si 3.030 Euro

Tot astazi a semnat contractul de donatie cu Sensiblu pentru suma de 2.000 Euro.
In cel mult doua zile cred ca vom sti si data programarii. Am asa multe emotii de nu va inchipuiti.
Ma bucur enorm ca am reusit sa ajungem aici si cand spun am reusit ma refer la noi toti.
O zi si o sapatamana cat mai bune !
Sanatate tuturor !
Cu drag,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxysavin spune:

Articolul din Libertatea de sambata:
http://www.libertatea.ro/index.jsp?page=archive&mid=986&aid=74758

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Mai sunt ceva noutati? Sunt curioasa...

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Credeam ca va scrie Giny... insa cred ca nu se va supara sa va spun eu ce stiu de la ea:

Secretara d-lui profesor i-a cerut Giney sa trimita din nou toata documentatia referitoare la boala Teodorei si caseta video.Urmeaza ca doctorul sa le vada si sa faca o noua programare în functie de programul sau.
Asta e tot ce pot sa va spun.O sa mai dureze .Asteptam raspunsul lor.






~~Adela &Julia

Mergi la inceput