Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Hei, in fiecare zi, alta suma! superb!
Vickishor, da-ne zilnic asemenea vesti!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klod spune:

Buna dimineata!!! la asa bune vesti nu poti decat sa te infiori de bucurie ca exista atat de multi oameni cu suflet pe lumea asta!!!!
Sunteti extraordinare fetelor! Cata energie si dragoste emanati!
Am inteles ca emisiunea cu Teodora mica va fi pe 1 iunie la 17:30, pe postul Acasa. De-abia astept sa ma uit!!!!
Teodora draga, ingerasul tau trebuie sa fie tare fericit ca a reusit sa te ajute. Trebuie ca esti un copil iubit de noroc. Ai sa vezi ca totul va fi bine pana la urma. Nu se poate altfel.
Ana, ai dreptate, multa lume mi-a spus sa nu-mi doresc sa-mi creasca fetele pentru ca apoi voi duce dorul acestei varste(minunate, de altfel). Asa e. Si toti copiii ar trebui sa fie sanatosi sa se poata bucura de copilarie.
Ideea cu forumul este EXTRAORDINARA, n-am crezut niciodata ca se poate face atat bine pe aceasta cale. Eu am trimis mesajul multor prieteni in ultimele zile si cred ca se intampla ceva....
Fetita mea cea mare (Alexandra - 4 ani si jumatate) imi spune de o mie de ori pe zi: "Mami, te iubesc cu suflet". Nu pot spune de unde i-a venit expresia, pot spune doar ca ma topeste cand o aud.
Le doresc parintilor Teodorei sa o auda si ei curand pe puiuta lor spunandu-le astfel de cuvinte de drag.
Pe curand,
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Multumim Adriana ! Esti o dulce !
Cine vrea sa citeasca, in editia de astazi a Jurnalului National la pagina 6 gasiti mesajul de multumire pentru reusita. Doamne ajut-o pe Teodora sa aiba un diagnostic si un tratament care sa o ajute cel putin la fel de mult cat am vrut noi sa o ajutam.
Fie cum spui tu Claudia, peste ceva timp Teodora sa poata sa le spuna parintilor ei cuvinte de dragoste. Eu astept de la ea un zambet de bucurie, sper ca intr-o zi il voi primi.
Astazi apelul umanitar il puteti gasi si in jurnalul Vocea Valcei (daca am inteles eu bine).
Revin mai tarziu cu vesti.
O zi buna !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Am gasit si linkul din Jurnalul National.
Adriana
http://www.jurnalul.ro/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=5680

~~Adela &Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Vesti bune ati vrut vesti bune va dau.
Soldul contului azi 27/05/04 este :
604.038.000 lei si 2.606. euro.

Si vestile bune nu se opresc aici. De la farmaciile Sensiblu au sunat astazi si au anuntat ca intentioneaza sa doneze pentru Teodora 2.000 Euro. Le-am trimis copie dupa buletinul lui Mitica si urmeaza sa intocmeasca contractul de donatie.
Eu parca visez un vis frumos din care nu vreau sa ma trezesc. Doamne ajuta pe micuta noastra!
Despre aparitia in studioul Povestirilor vor afla abia maine dupa amiaza daca redactorul vrea sa mai apara in situatia nou creata. Se punea problema sa-I invite in emisiune atunci cand nu aveau suma necesara acum s-au schimbat datele problemei. Mitica ar vrea sa apara in primul rand sa o cunoasteti pe Teodora si in al II-lea rand asa ar putea sa multumesca tuturor celor care ne-au ajutat. Dar asta nu depinde de ei. Ramane de vazut. Va tin la curent.
O zi buna !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Vicky, e minunat! Nici nu mai am cuvinte! Abia astept sa ne anunti ca micuta si familia ei se imbarca spre Zuerich! Te pup si multumesc pentru vestile bune!!!

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Vicky, scuze ca intervin, dar nu poate sa fie prezentata povestea lui Florinel la "Povestiri"? Ma gandeam ca daca redactorul nu mai vrea sa prezinte povestea Teodorei, poate va fi interesat de Florinel...o intrebare cred ca nu face rau nimanui...

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

O, Doamne, plang de bucurie! Sunt fericita pentru Teodora! Da Doamne sa se vindece si sa fie un copil normal!!!


Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 8 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Claudia nici mie nu mi se ia gandul de Florinel. Pe el cu ce-l putem ajuta in afara de a fi alaturi de familia lui ? Am inceput sa ma linistesc un pic cu Teodora si-mi zboara gandul la Florinel. Ma rog si pentru sanatatea lui.
Chiar acum il sun pe Mitica si daca nu are numarul de telefon al redactorului o sa-l rog sa i-l ceara maine.
Toate gandurile bune pentru voi !
Cu drag,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Multumesc frumos, Vicky! Va tin pumnii!
,

Claudia

Mergi la inceput