Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Ce vesti minunate ! Asteptam sa ne anuntati cand va fi emisiunea de la "Povestirile" de pe "acasa", despre Teodora. Sanatate si numai bine !



Nina & Nina-Cristina (2 ani in ianuarie)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Stiu ca poate va cer prea mult...dupa tot ceea ce ati facut pentru Teodora. Dar va rog, uitati-va si pe http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=26522

pentru ca si Florin are nevoie de ajutor. Va rog cititi si trimiteti mai departe, poate vor fi persoane care vor vrea sa-l ajute pe baiat. Suma nu mi se pare atat de gogonata, incat cred si sper ca se va putea strange destul de repede suma necesara.

Va multumesc din suflet! Alexandra

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Hei, Claudia, lasa ca timpul trece. Mie mi-ar place sa mai fie puiul meu mic, dar ... uite ca-i cat mine...
Vickyshor, draga mai da-ne vesti, ca fierbem aici! cum mai e situatia contului? ce mai face Teodora, cum se mai simte? care mai e atmosfera la Horezu? pe cand programarea la Zürich?
O saptamana minunata tuturor!
Ana

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Fetelor este incredibil ce se intampla.
Soldul la sfarsitul zilei este :
413.386.000 lei si 2.256 Euro
Acestia nu includ banii de la Petrom si nici de la HelpNet.
Trebuie sa pregatesc urgent totul pentru Clubul ROTARY (sper ca am inteles bine) care a luat legatura cu D-l profesor si care vrea sa o ajute pe Teodora.
Revin cu amanunte.
Emisiunea la Acasa va fi martea viitoare (01/06/04)daca totul merge conform planului. Va tin la curent.
Va pup,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Cuuum? Clubul Rotary?? sunt foarte cunoscuti in Elvetia si foarte puternici financiar. woww!
Am mai primit si eu astazi un cec de 100 USD de la cineva din America. Am sa-l dau direct parintilor Teodorei cand vor veni aici.
Pacat ca nu pot sa vad si eu emisiunea cu micutza noastra, dar sper macar sa ne povestesti si noua ce si cum. Vestile sunt minunate si ma gandesc daca n-ar trebui vorbit deja cu profesorul Bolthauser din zürich pentru o programare. Calculata suma in franci elvetieni la cursul de astazi este 19'039 franci, din 20'000 necesari. Doamne ajuta pe mai departe.
Vick, cineva vorbea mai pe la inceput ca Taromul ar prelua costurile zborului. Mai stii ceva despre asta? Ar fi grozav!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Fantastic! Numai vesti bune! Nici nu va spun ce mult ma bucur! Doamne ajuta!

Lorelei ai dreptate, cred ca ar trebui o noua programare. Si cum ritmul elvetian e comparabil cu mersul melcului cred ca ar trebui sa sunam din timp.
Ce spuneti fetelor?

~~Adela &Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

fetelor, felicitari! daca copilul asta are un inger pazitor (si cu siguranta are!) atunci el v-a ales pe voi sa o ajutati. Sunteti extraordinare si va doresc tot binele din lume!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraomar spune:

Lorelei in legetura cu transportul va trebui sa cautam ceva ,Taromul nu zboara la Zürich ,poate Austriaairlines sau Malév ,dar ambele cu escala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Nu stiu daca tatal Teodorei a inteles gresit in timpul intalnirii sau intre timp a intervenit ceva dar contributia farmaciilor Help Net s-a materializat in 10.000.000 lei. Multumim help Net pentru ajutor !
Usor, usor ne intreptam catre suma finala.
Da, Ana ai inteles bine Clubul Rotary s-a oferit sa fie alaturi de Teodora noastra mica. Acest domn care m-a sunat, membru al clubului, este director in Romania, un OM sensibil care mie mi-a inspirat incredere. Mi-a promis ca o sa vorbeasca cu directorul companiei Swissair sa obtina biletele gratuit. Doamne ajuta !
In cursul zilei de astazi vrea sa stea de vorba cu Giny, vrea sa se asigure ca ea poate sa ajute cu gazduirea si cu Giny am rezolvat deja.
Incerc sa va tin la curent pe cat posibil.
O zi buna !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

Vicky, numai cuvinte frumoasa am pentru voi

D.

Mergi la inceput