Toate forumurile Actiuni urgente  Ajutor umanitar

Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Evaluarea propriului subiect, sau a subiectelor de la forumul umanitar nu este posibila
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 46

Adela

3021 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Adela un Mesaj Privat
Adriana, felicitari pentru articol!
http://www.jurnalul.ro/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=5338
Doamne ajuta pe micuta!

~~Adela&Julia (1 an si 11 luni)
Mergi la inceput
ruxi
ruxi

1373 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ruxi un Mesaj Privat
Ma bucur din suflet pentru micuta Teodora, binecuvantarea lui D-zeu! Da Doamne sa se rezolve cu banii si ea sa poata merge in Elvetia! Da Doamne sa se faca bine si sa fie sanatoasa! In fiecare seara ne rugam pentru ea, eu si fetita mea. E minunat ce se intampla, Vick, fetelor sunteti minunate, si voi si toti cei care s-au hotarat sa o ajute pe Teodora. La sfarsitul lunii, cand voi lua banii, am sa donez si eu o suma in contul Teodorei.
Adriana, felicitari pentru articol!
Of, da Doamne sa fie bine!!!

Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 8 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput
vick
vick

154 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite vick un Mesaj Privat
FELICITARI ADRIANA!!!
Nici nu stiu ce sa-ti spun. Este mult mai mult decat am gandit sau am sperat.
Iti multumim !
Te pup,
Vicky
Mergi la inceput

Anina_n

7594 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Anina_n  Trimite mesaj yahoo luiAnina_n Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anina_n un Mesaj Privat
Adriana, felicitari pentru articol ! Doamne ajuta !

Nina & Nina-Cristina (2 ani in ianuarie)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina
Mergi la inceput

anangel_lexi

9614 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui anangel_lexi Adauga semn de carte la raspuns Trimite anangel_lexi un Mesaj Privat
Am citit si eu articolul Adrianei. Si, desi am citit povestea Teodorei de mai multe ori, de fiecare data imi dau lacrimile.
Sunt sigura ca pana la urma micuta noastra se va face bine!

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine
Mergi la inceput
adrianangi
adrianangi

1771 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adrianangi un Mesaj Privat
Ceea ce nu a aparut in editia de pe Internet a ziarului sunt... conturile. O sa le scriu eu acum la "Comentariu la articol".
In editia tiparita cnturile exista, in coltul din dreapta sus, cel mai la vedere, bolduite. Sunt trecute, de asemenea, si nr. de telefon ale parintilor.
Doamne ajuta micutei Teodora!

"Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau
Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm
Mergi la inceput
adrianangi
adrianangi

1771 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adrianangi un Mesaj Privat
Tot astazi, cazul Teodorei a reaparut si in ziarul Libertatea!
http://www.libertatea.ro/index.jsp?page=magazine&detail=article&aid=73729
(vedeti subiectul postat de Yael mai jos)

Nu cred ca e numai o coincidenta ca azi e Sfinta Sarbatoare a Inaltarii Domnului. Dumnezeu vrea sa o ajute pe Teodora sa traiasca!

PS. Multumim mult colegilor de la "Libertatea"!

"Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau
Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm
Mergi la inceput

cl

5225 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cl un Mesaj Privat
Bravo, Adriana!
Doamne ajuta in continuare.

Claudia
Mergi la inceput
vick
vick

154 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite vick un Mesaj Privat
Pentru ca astazi este o zi mare si Dumnezeu ne-a aratat o parte din puterea lui vreau sa ne rugam o clipa impreuna pentru noi toti:
Rugaciune
Iisuse, Imparatul si Dumnezeu nostru, fa ca slavita Ta Inaltare sa produca in fiecare din noi roade de sfintenie, o credinta mai mare, o iubire mai aprinsa, o ingrijire mai deosebita pentru sufletul nostru. Fa sa cunoastem si sa intelegem cat de mare este valoarea sufletului nostru si sa nu-l vindem pe orice lucru de nimic. Aprinde in noi o dorinta mai mare pentru cer si un dispret pentru lucrurile acestea pamantesti. Ajuta-ne Dumnezeule cu Harul Tau, ca sa Te putem slavi si marturisi prin viata si fapte bune pana la sfarsitul misiunii noastre. Amin.
Multumim si D-nei Ada Bucur pentru articolul din Libertatea. Doamne ajuta !
Hristos s-a inaltat !
Vicky
Mergi la inceput

anangel_lexi

9614 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui anangel_lexi Adauga semn de carte la raspuns Trimite anangel_lexi un Mesaj Privat
Am citit articolul din "Libertatea". Poate ca ma insel, dar am sentimentul ca ajutoarele vor incepe sa curga. Sper sa nu ma insel!!!

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine
Mergi la inceput
Pag. din 46 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com