Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Adriana, felicitari pentru articol!
http://www.jurnalul.ro/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=5338
Doamne ajuta pe micuta!

~~Adela&Julia (1 an si 11 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Ma bucur din suflet pentru micuta Teodora, binecuvantarea lui D-zeu! Da Doamne sa se rezolve cu banii si ea sa poata merge in Elvetia! Da Doamne sa se faca bine si sa fie sanatoasa! In fiecare seara ne rugam pentru ea, eu si fetita mea. E minunat ce se intampla, Vick, fetelor sunteti minunate, si voi si toti cei care s-au hotarat sa o ajute pe Teodora. La sfarsitul lunii, cand voi lua banii, am sa donez si eu o suma in contul Teodorei.
Adriana, felicitari pentru articol!
Of, da Doamne sa fie bine!!!



Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 8 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

FELICITARI ADRIANA!!!
Nici nu stiu ce sa-ti spun. Este mult mai mult decat am gandit sau am sperat.
Iti multumim !
Te pup,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Adriana, felicitari pentru articol ! Doamne ajuta !



Nina & Nina-Cristina (2 ani in ianuarie)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Am citit si eu articolul Adrianei. Si, desi am citit povestea Teodorei de mai multe ori, de fiecare data imi dau lacrimile.
Sunt sigura ca pana la urma micuta noastra se va face bine!

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Ceea ce nu a aparut in editia de pe Internet a ziarului sunt... conturile. O sa le scriu eu acum la "Comentariu la articol".
In editia tiparita cnturile exista, in coltul din dreapta sus, cel mai la vedere, bolduite. Sunt trecute, de asemenea, si nr. de telefon ale parintilor.
Doamne ajuta micutei Teodora!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Tot astazi, cazul Teodorei a reaparut si in ziarul Libertatea!
http://www.libertatea.ro/index.jsp?page=magazine&detail=article&aid=73729
(vedeti subiectul postat de Yael mai jos)

Nu cred ca e numai o coincidenta ca azi e Sfinta Sarbatoare a Inaltarii Domnului. Dumnezeu vrea sa o ajute pe Teodora sa traiasca!

PS. Multumim mult colegilor de la "Libertatea"!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Bravo, Adriana!
Doamne ajuta in continuare.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Pentru ca astazi este o zi mare si Dumnezeu ne-a aratat o parte din puterea lui vreau sa ne rugam o clipa impreuna pentru noi toti:
Rugaciune
Iisuse, Imparatul si Dumnezeu nostru, fa ca slavita Ta Inaltare sa produca in fiecare din noi roade de sfintenie, o credinta mai mare, o iubire mai aprinsa, o ingrijire mai deosebita pentru sufletul nostru. Fa sa cunoastem si sa intelegem cat de mare este valoarea sufletului nostru si sa nu-l vindem pe orice lucru de nimic. Aprinde in noi o dorinta mai mare pentru cer si un dispret pentru lucrurile acestea pamantesti. Ajuta-ne Dumnezeule cu Harul Tau, ca sa Te putem slavi si marturisi prin viata si fapte bune pana la sfarsitul misiunii noastre. Amin.
Multumim si D-nei Ada Bucur pentru articolul din Libertatea. Doamne ajuta !
Hristos s-a inaltat !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Am citit articolul din "Libertatea". Poate ca ma insel, dar am sentimentul ca ajutoarele vor incepe sa curga. Sper sa nu ma insel!!!

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput