Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Dragele mele, varianta in germana a site-ului este online. Cineva a avut minunata idee sa dea un anunt pe site-ul reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment . Cu aceasta ocazie s-au anuntat 2 persoane care vor s-o ajute pe micutza noastra cu bani. Doamne ajuta!
Am trimis parintilor Teodorei urmatorii bani: 100 USD, 100 Euro, 130 CHF de la biserica si inca 150 CHF de la 2 fete care au vrut sa vina si ele la petrecere dar n-au mai ajuns.
Speram sa mai strangem ceva bani.
Vick, scumpo, cum mai e situatia contului? s-a mai adunat ceva?
Va urez o zi minunata!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Am vorbit cu Vicky ieri la telefon. Ieri, o persoana cu suflet a donat Teodorei 30 de milioane. Ii multumim.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Farmaciile Help Net ne sar in ajutor. Cand vine Mitica la Bucuresti sa semneze contractul de sponsorizare cu Petrom o sa mearga cu actele medicale in original la sediul Help Net si au promis ca o sa-l ajute cu o parte din bani (nu au specificat o suma).
Ieri au primit 30 milioane de la cineva din Horezu care pana ieri nu a stiut de necazul lor dar a aflat citind anuntul din ziarul Ziua.
Parintii sunt emotionati si transmit starea si Teodorei care este foarte agitata. Azi mi-a gangurit la telefon. Carmen o invata sa-mi multumeasca pentru ajutor si sa transmit eu multumirile lor pentru toti cei care I-au ajutat si continua sa-I ajute. In acel moment a facut ochisorii mari si a spus ceva numai de ea inteles. Eu am tradus ca fiind semnul ei de multumire. Poate peste un timp va reusi sa ne multumeasca prin cuvinte si printr-un zambet de copil vindecat.
In aceasta seara vor avea traducerea in limba franceza a tuturor actelor medicale si merg cu ele la un traducator in limba engleza. Deci in doua zile maximum voi avea traducerile.
Ce se intampla cu forumul ?!? Stie cineva ? Vreau sa va simt aproape de noi. Am senzatia ca vorbesc singura. Nu putem sa ne bucuram fara voi.
Astept un semn.
Cu drag,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Lorelei, ti-am trimis un PM acum doua zile... Am nevoie de o mina de ajutor din partea fetelor din Elvetia care au organizat "Grill-party pentru Teodora". Va rooooog sa-mi raspundeti!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Suntem aici, fericite foarte tare!!! Uraaa! Presimt ca o s-o intalnim curand pe micutza Teodora.
Sunt doar ocupata la serviciu :)
Dumnezeu e cu noi!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Am vorbit cu Lorelei... Materialul despre Teodora va aparea maine, in "Jurnalul National", pag. 16-17.
Doamne ajuta si acestui ingeras!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

nu stiu de ce nu pot sa intru pe forum, de dimineata ma chinui si dupa o ora -2 abia reusesc. si nu e prima data cand am dificultati de genul asta.
Dar ma rog, poate ca suntem prea multe care asaltam forumul. Ma bucur din toata inima ca suntem atat de multe care facem ceva pentru micutza Teodora si ma bucur sa vad ca Dumnezeu ne ajuta! E fantastic sentimentul asta ca nu suntem singuri pe lume, ca suntem o mare familie!
Adriana, tare-as vrea sa citesc si eu articolul, ai vreo posibilitate sa mi-l trimiti si mie? sau apare online?
va pup pe toate si va urez din toata inima multa fericire!
Ana

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

S-a confirmat intalnirea cu Petrom pentru vineri 21/05/04 ora 10.00. Se asteapta confirmarea Cu Help Net, probabil tot vineri.
Soldul contului: 134.343.535 lei si 1.456 Euro.
Politia rutiera din Cluj si-a anuntat intentia de a strange fonduri pentru Teodora. Multumim !
Multumim Adriana pentru aparitia in Jurnalul National, asteptam cu nerabdare. Am spus tuturor sa cumpere ziarul maine.
Multumim tuturor !
Multumim Bianca pentru ajutor, banii au ajuns.
S-au anuntat si cateva persoane din Craiova ca vor trimite tot cu mandat postal.
Parintii sunt foarte fericiti. Carmen mi-a spus acum cateva minute plangand de bucurie ca "printesa" ei are o sansa. Era atat de convinsa.
Doamne ajuta !
Cu drag,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Ce vesti bune ! M-am emotionat citind cele scrise de vick si imaginandu-mi-o pe Teodora la telefon, gangurind un multumesc.
Flori pentru toate fetele de aici ! Sunteti minunate !



Nina & Nina-Cristina (2 ani in ianuarie)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Am impresia ca traiesc intr-un vis! Ploua cu vesti bune din Horezu si efectiv nu mai am cuvinte! Superb!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput