Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Este o idee buna, Cristina! Si mie mi-ar fi ushor sa pot trimite cate ceva imediat unuil copilash care are nevoie de bani, fara conturi si birocratie atat de multa. De la noi costa expedierea banilor 12 CHF (cca 8 euro) pana in 2'000 de franci. Asha ca, nu-i bai. Cum se mai strange ceva, cum ii trimit. Si fac o lista si o postez saptamanal cu ce si de unde am primit. E ok asha???
Multi pupici pentru ideea ta, Cristina

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Evrica !Am reusit sa intru.
Dupa o noapte de cosmar (mama Teodorei nu a putut sa doarma toata noaptea)dimineata au facut encefalograma. Este OK !
I-au intrerupt tratamentul cu Risatarun si gimnastica pana luni (26/04/04). In fiecare zi are cel putin o perfuzie de facut.
Neurologul spune ca a facut criza din cauza noului medicament iar doctorul care-i face gimnastica spune ca a fost suprasolicitata fizic. In timpul exercitiilor pierde foarte mult prin transpiratie si nu reuseste sa se hidrateze (inghite foarte greu lichide). In ultimile 4 zile inghite totul foarte greu si banuiesc medicii ca-i din cauza oboselii.
Acum cateva minute cand am vorbit cu mama ei mi-a spus ca a reinceput sa zambeasca (in ultimele doua zile nu a mai facut-o).
Sa speram ca a fost doar extenuata.
Situatia contului este : 62.489.995 lei si 252 Euro daca nu tinem seama de cei 1.200 Euro care urmeaza sa ajunga din Elvetia. Multumim inca o data fetelor !
Multumesc tuturor celor care au transmis ganduri bune micutei. Multumesc Claudia pentru ajutor (eram disperata aseara).
O zi buna tuturor !
Va pup,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Pagina de web a Teodorei este acum "la zi". Speram ca la pagina: http://www.casa-romanilor.ch/situatie.htm , sa avem cat de curand noutati bune in ceea ce priveste starea micutzei.
Dumnezeu s-o ajute!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Nina, astazi au sosit banii de la tine, i-am primit! Dumnezeu sa te binecuvinteze si sa aiba grija de tine si de cei dragi tzie! Ai facut un gest minunat!

Ana

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Lorelei astazi am pus la posta plicul par avion, sper sa ajunga repede si in siguranta. Este si o felicitare din partea lui Aldo Daniel de ziua Teodorei. Multa multa sanatate micutei!!!Vikinga& bb Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Am vorbit acum cu tatal Teodorei. Era atat de emotionat de nu va puteti imagina. Plangea si radea in acelasi timp. Mi-au trebuit cateva minute sa-l linistesc. Mi-a spus ca plange pentru ca l-a coplesit felicitarea si gestul vostru umanitar si rade pentru ca ajutata de voi fetita lui mai are o sansa. Nu s-a asteptat ca o sa aiba atatia oameni, cu sufletul atat de mare, alaturi. M-a intrebat trist, citez” cum as putea eu sa le multumesc vreodata acestor OAMENI ?!? “ si l-a podidit plansul. Am incercat sa-l incurajez si l-am rugat sa accepte sprijinul nostru fara sa se simta dator. L-am rugat doar sa-I multumeasca lui Dumnezeu pentru tot. Aceasta mare incercare prin care trec isi are rostul ei si trebuie sa o ia asa cum a venit.
VA MULTUMIM PENTRU CA EXISTATI !
Multumim Valentin, din Bucuresti, pentru cadoul in bani pe care l-ai facut chiar de ziua Teodorei. Multumesc tuturor celor care ne ajuta. Nu va ganditi o clipa ca suma pe care o dati este mica, din multe sume mici putem sa facem o suma mare, mare care sa o ajute pe Teodora.
Cu ajutorul vostru soldul contului este astazi 23/04/04 – 63.589.995 lei si 1386.5 Euro
Starea Teodorei astazi este satisfacatoare. A intrat pe un regim alimentar bazat pe vitamine si minerale. Luni se va incerca din nou gimnastica, sper ca totul sa mearga OK !
LA MULTI ANI ! pentru toti cei care astazi isi serbeaza ziua numelui.
Toate cele bune !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Laura (vikinga), in seara asta cand am ajuns acasa am gasit banii si felicitarea. Dumnezeu sa te ocroteasca si rasplateasca pentru gestul tau superb! Sper ca in curand sa mai pot trimite ceva bani micutzei Teodora. ai dreptate, e superba, si ma bucur ca impreuna putem face ceva pentru ea. Doamne ajuta!


Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Vai ce ma bucur ca au ajuns bine banii! Aveam emotii asa cu bani trimisi in plic prin posta. Incaodata, multa sanatate micutei!Sigur vei mai primi si alte plicuri de la fetele din Germania!Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Laura, daca fiecare dintre noi am gandit asha, multi copii ar trai. Din fericire mai exista si oameni care intind o mana de ajutor, care nu traiesc doar pentru ei.
Am sa scriu din cand in cand cati bani am mai adunat:
- 130 Franci elvetieni (cca 80 euro)
- 100 USD
- 50 Euro
Si dupa cate am inteles, inca ceva bani mai sunt pe drum.
Dumnezeu sa aiba grija de noi si de Teodora.
Si Vick (multumim pentru randurile calde)- cea mai mare rasplata pentru noi e ca micutza sa se faca bine, e ca parintii sa fie fericiti.

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinag spune:


La multi ani, Teodora!
Cu intarziere, ii doresc Teodorei tot binele din lume! Sa dea Dumnezeu sa i se poata stabili un diagnostic si un tratament care sa o poata ajuta sa zambeasca in continuare!
Mult curaj parintilor!Continuati sa sperati!




Voi fetelor sunteti de nota 10!

Va imbratiseaza,
Corina

Mergi la inceput