Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Dragii mei
Azi am reusit sa strangem suma de 1'810 CHF (1'200 euro) de la petrecerea noastra, bani pe care-i voi trimite luni Teodorei. Dumnezeu sa-i ajute micutzei frumoase sa se faca bine!
Multzumim tuturor pentru contributzia lor, multzumim Laurei (lauraomar) in mod deosebit pentru toata munca si foarte buna organizare a salii- Laura, ai facut o treaba extraordinara si nici n-am apucat sa-ti spun ca ai facut o treaba extraordinara! Ea incearca in continuare sa organizeze un spectacol cu scopul de a aduna bani pentru Teodora. Laura, Dumnezeu sa te rasplateasca inzecit pentru tot ceea ce faci!
Multzumim deasemeni Parintelui Enoiu care ne-a ajutat extraordinar, chiar el insushi a donat o suma de bani insemnata pentru micutza Teodora.
Andreea (iren), multzi pupici pentru munca de la bucatarie si pentru sprijinul material!
Giny, tzie de asemeni mii de multzumiri, daca nu erai tu, nu am fi stiut de Teodora.
Multzumiri deasemeni tuturor celor care se straduiesc sa ajute, celor care sunt cu tot sulfetul alaturi de noi, care se intereseaza, se zbat alaturi de noi si se intereseaza peste tot! Adelutzo, multzi pupici pentru toata munca ta!
Dumnezeu sa ne ajute pe toti!
Ana

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraomar spune:

Adela despre fetitza de care povestesti am auzit si eu la actualitatzile de vineri seara.Problema ei este foarte dureroasa ,cei de la "Protectzia Copilului " nu-i aproba plecarea ân Elvetzia,unde va trebui sa stea doi ani prt. mai multe interventzii.Esmeralda este de la o casa de copii,deci nu are parintzi cu care poate pleca.Fetelor am plâns vineri seara când am auzit .Cetatzenie elvetziana eu am dar nu vorbesc franceza,nu putem comunica cu organizatzia de care spunea-i si ân germana,ca eu mai am putzin timp acum cât timp au copiii mei vacantza.

S-a fim buni si cu cei rai ca si ei sunt oameni dar slabi de ângeri,D-zeu n-e vede pe toti.Lau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Fetelor, felicitari pentru ceea ce ati facut pentru Teodora!
Lauraomar, am auzit si eu de cazul Esmeraldei la stiri. Dar, au mai zis ca, pana la urma o vor lasa pe fetita sa plece, daca vor fi tinuti tot timpul la curent cu situatia fetitei. Sper sa fie adevarat si sa nu fi inteles eu gresit.
Multa bafta in continuare!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Felicitari fetelor !



Nina & Nina-Cristina (2 ani in ianuarie)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Astazi este ziua Teodorei, astazi implineste un anishor! La multzi ani, printesa mica si frumoasa, sa cresti mare, sa te faci sanatoasa si sa ai multe bucurii!
Dumnezeu sa te ajute sa te bucuri de viata si sa nu mai fii bolnava!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

La multi ani, Teodora! Sa-ti dea Domnul sanatate!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

La multi ani! draga Teodora, sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate si sa se rezolve toate problemele tale cu bine. Sa cresti mare si frumoasa!!!



Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 7 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

La multi ani, Teodora! Sanatate multa tie, putere - parintilor tai!
Sa-ti ajute Dumnezeu, copil drag!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

La Multi Ani,Teodora!Sa-ti dea Dumnezeu sanatate sa devii mare si frumoasa,si curaj in continuare parintilor tai!

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

LA MULTI ANI, TEODORA !
Vreau sa va multumesc din partea parintilor Teodorei pentru urarile voastre si pentru ajutor. Ati facut o treaba minunata fetelor !
Citez pe mama Teodorei “Multumeste tu fetelor cum stii mai bine si nu uita sa le transmiti din partea noastra tot binele din lume si multa , multa sanatate. Noi stim foarte bine ce rau este sa-ti lipseasca sanatatea. “ a incheiat ea cu o tristete in glas care m-a cutremurat.
Teodora si-a serbat ziua prin “munca”. Astazi a urmat programul de recuperare cu aceeasi strictete ca in fiecare zi. Matusa ei, impreuna cu familia i-a organizat o mica petrecere in aceasta seara.
Fie ca Bunul Dumnezeu sa-I ajute micutului nostru “ingeras” sa-si gaseasca sanatatea si linistea pentru a putea sa cunoasca bucuriile unei copilarii fericite.
Va multumim tuturor pentru toate gandurile voastre bune !
Sanatate multa !
Vicky

Mergi la inceput