Toate forumurile Actiuni urgente  Ajutor umanitar

Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Evaluarea propriului subiect, sau a subiectelor de la forumul umanitar nu este posibila
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 46
vick
vick

154 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite vick un Mesaj Privat
O veste mare, Lorelei ! FELICITARI !
Bunul Dumnezeu este cu noi !
Si preotul de la Horezu a anuntat ca dupa sfintele sarbatori de Paste incearca sa-i ajute cu ceva (din banii care se strang la biserica).
Multumim tie Doamne !

Claudia iti multumesc tie si colegilor tai pentru ajutorul in bani. O fac si in numele parintilor (din pacate ei nu au acces la aceste informatii decat prin intermediul meu). De fiecare data cand le transmit noutatile ma roaga sa va multumesc tuturor.

Dupa ora 15 o sa anunt situatia contului.
O saptamana buna !
Vicky
Mergi la inceput
lorelei_19
lorelei_19

3173 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui lorelei_19 Adauga semn de carte la raspuns Trimite lorelei_19 un Mesaj Privat
Vick, chiar asta voiam sa spun si eu: am nevoie de situatia contului. uite si anuntzul cu petrecerea, pe pagina 1 a paginii noastre de web: http://www.casa-romanilor.ch
Transmite-le parintilor Teodorei ca ne rugam pentru fetitza si cu ajutorul lui Dumnezeu o s-o scoatem impreuna la capat. Si cand vor veni in Elvetia, neaparat sa ne intalnim, vreau sa cunosc puishorul, sa-l pup o data pe obrajori
Pana acum s-au anuntat cam 7 familii pentru Grillparty. Preotul o sa incerce sa vina si el, dar nu stie ca are 2 botezuri, dar macar sotzia lui o sa vina cu siguranta :)

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm
Mergi la inceput
DjScorpio
DjScorpio

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui DjScorpio Adauga semn de carte la raspuns Trimite DjScorpio un Mesaj Privat
Salutare!
ma numesc Stoica Gabriel si sunt din PLoiesti. dar stabilit in Germania. Acum cateva minute am aflat de acest caz. IMpreuna cu cativa prieteni avem un post de radio pe internet. Informatii pe www.dordetara.ro si www.l-m.cjb.net radio aparut pentru romanii plecati din tara. radio care este acultat in intreaga europa si pana in Africa. Prin intermediul acestui radio am fost alaturi si de cazul Alexandrei care a fost operata cu success la Clinica pedriatica din München Germania....dar care din pacate a decedat cateva luni mai tarziu. Ceea ce vroiam sa spun este ca Radio DorDeTara este alaturi de dumneavoastra si vom face tot posibilul sa contribuim....daca nu cu ajutor financiar macar vom incerca sa facem acest caz cunoscut de cat mai multe persoane si poate cineva o sa poata face mai mult decat noi.
Adresa mea de e-mail este GabrielStoica@aol.com Imi puteti scrie acolo in caz ca aveti intrebari sau doriti sa facem ceva anume mai cunoscut. Oricum o sa urmaresc si acest forum.

NU plecati capul.....pentru ca doare si mai tare!!!
Mergi la inceput

cl

5225 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cl un Mesaj Privat
Bine ai venit, Gabriel! Si multumim din suflet!
,
Claudia
Mergi la inceput
vick
vick

154 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite vick un Mesaj Privat
Lorelei, i-am citit lui Mitica (tatal Teodorei) mesajul tau si printre lacrimi mi-a spus sa-ti spun ca abia asteapta sa va cunoasca !!!

Spre cazul nostru vine din ce in ce mai multa lumina ! Doamne ajuta !

Gabriel iti multumesc ca ni te-ai alaturat. Devenim din ce in ce mai puternici ! Este binevenit orice tip de ajutor. Cu cat este mai cunoscut cazul cu atat mai bine. Speram ca povestea Teodorei sa aiba un sfarsit fericit.

O zi buna !
Vicky
Mergi la inceput
lorelei_19
lorelei_19

3173 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui lorelei_19 Adauga semn de carte la raspuns Trimite lorelei_19 un Mesaj Privat
Gabriel, itzi multzumim ca esti alaturi de noi, asta imi da asha un sentiment minunat, ca nu suntem singuri pe lume, ca in caz ca am avea nevoie, ar sari atatia oameni minunati sa ne ajuta!
Dumnezeu sa te ajute, Gabriel, in tot ceea ce faci!

Salvati un inger:
Mergi la inceput
lorelei_19
lorelei_19

3173 Mesaje
Vick, multzumesc tatalui Teodorei pentru gandurile lui bune. Sa speram ca totu va fi bine! Cu atatea ajutoare de calitate, nici nu se poate altfel

Salvati un inger:
Mergi la inceput
vick
vick

154 Mesaje
Dupa donatia de astazi soldul contului este

AZI 05/04/04 - 51.740.145 LEI SI 112 EURO

Starea Teodorei nu este foarte buna, este destul de agitata si se odihneste din ce in ce mai greu. Nu a mai crescut deloc in greutate (acum are 6,900 kg). Banuiesc parintii ca ar putea sa fie asa ori din cauza dintisorilor care se chinuiesc sa iasa, ori din cauza gimnasticii care o doboara, ori din cauza alimentatiei. In aceasta seara o sa mearga cu ea la medicul de familie. Vor sa incerce sa-i diversifice un pic alimentatia.
Speram ca nu-i nimic grav.
Toate cele bune !
Vicky
Mergi la inceput
lorelei_19
lorelei_19

3173 Mesaje
of, of, of. Eu am primit aseara de la o doamna suma de 30 CHF (20 de euro) pentru Teodora. S-au mai anuntat persoane ca ar fi platit ceva in cont. Poate ajung zilele astea. Eu o sa-i adaug la suma de la pary, ca sa nu platim de doua ori banca.

Salvati un inger:
Mergi la inceput
Ovi
Ovi

74 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Ovi  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Ovi  Trimite mesaj yahoo luiOvi Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ovi un Mesaj Privat
Nu voi scrie tot timpul dar pun si Teodorei cativa banuti in cont. Sunt convins ca multi fac ca si mine: citesc totul, nu scriu des dar ajuta putin, fiti optimisti.
stima,
ovi
Mergi la inceput
Pag. din 46 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com