Bogdanel - a fost operat

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicuta spune:

Bobita, poti sa- mi trimiti numele complet al mamei si adresa?
Mihai incerc sa ma rog odata cu voi, la 22 (aici e 14), dar daca nu reusesc, oricum gandul meu este tot timpul la Cristi si Bogdanel.
Sa inteleg ca Bogdanel a fost operat deja? M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

quote:
Originally posted by monicuta

Bobita, poti sa- mi trimiti numele complet al mamei si adresa?
Mihai incerc sa ma rog odata cu voi, la 22 (aici e 14), dar daca nu reusesc, oricum gandul meu este tot timpul la Cristi si Bogdanel.
Sa inteleg ca Bogdanel a fost operat deja? M





Monicuta, nu a fost operat Bogdanel, are insa nevoie URGENT de operatie. Operatie care nu se poate face in tara si trebuie facuta cat mai repede.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Un forumist,Raresh, mi-a scris ieri numarul unei doamne de la o fundatie germana care a ajutat-o pe Alexandra Vladu.Miine dimineata vreau sa o sun sa intreb daca l-ar putea ajuta pe Bogdanel.Ce diagnostic are copilul?Sa-mi spuneti si mie cit de cit exact ca sa stiu cum sa-i zic.

Pe linga clinica asta de copii este o alta fundatie"McDonald's Kinderhilfe",scrieti-mi mai multe amanunte(nume complet,diagnostic)ca miine vreau sa le trimit un mail,sa vedem daca ei il pot ajuta.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Aseara pe la 6 am fost la Bogdanel. Cind am ajuns plingea dupa brick game, credea ca am uitat de el. Cind l-a vazut s-a bucurat tare mult, dar fericirea nu a durat mult caci a trebuit sa-i schimbe branula si dinnou a plins.
Mititelul sta in patul acela de spital fara sa se poata misca prea mult din cauza drenei care va fi scoasa abia marti, si asteapta ca parinti lui sa decida unde va fi operat, in Romania de catre un medic despre care se aude ca nu ar fi prea bun profesinal, fara suflet(???), dar pe bani mai putini, sau in Germania, de catre un medic sufletist, bun profesional, dar costul enorm pentru cei doi.
Parintii sunt bulversati, vor ce este mai bine pentru puiul lor dar nu stiu incotro sa apuce.
Sa ne rugam sa le lumineze Dumnezeu mintea si sa aleaga calea cea mai buna pentru Bogdan si pentru ei.


Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=tot+cu+animalute&mid=224&cid=1083

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Bobita, sa ne spui si noua ce vor hotara pana la urma parintii si sa le transmiti zilnic toate gandurile noastre de bine pentru Bogdanel
Multumesc pentru ca l-ai adus si pe tatal lui Bogdanel la intalnirea DC de saptamana trecuta. Desi a fost foarte greu pentru noi sa vedem atata durere pe fata unui om, sper ca el a vazut ca sunt mai multi oameni cu gandul la copilasul lor, si noi eram numai o mica parte din comunitatea DC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Pentru Bogdanel s-a hotarit: va fi operat saptamnana acesta la spt.
Bagdasar de catre prof. Ciurea, acesta deoarece transportul pentru micut pina in Germania si inapoi ar putea fi fatal.
Va multumim tuturor pentru sprijinul acordat si ne rugam pentru toti cei aflati in suferinta.
Deocamdata Bogdanel e "bine", adica se simnte bine dupa atitea luni cu dureri de cap insuportabile, si a inceput sa manince mai bine.
Miine ii vor scoate drena, iar in urmatoarele zile va fi operat.
Doamne ajuta sa nu se intimple nimic rau la operatie.

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=tot+cu+animalute&mid=224&cid=1083

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Doamne ajuta!

Cat se da la dr Bob? Cum stau ai lui cu finantele?
Mi-a rupt inima mititelu. Ce frumos copil, si ce trist:(

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa spune:

Si noi ne rugam pentru Bogdanel...multa sanatate puiului si Doamne ajuta sa fie bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Sa dea Dumnezeu sa fie bine cu operatia, si Bogdanel sa fie sanatos!


Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 5 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Doamne ajuta sa se termine cu bine! Bobita, sa ne spui cand il opereaza. Sanatate multa lui Bogdanel!

Claudia

Mergi la inceput