Diagnosticul Lui Cristi si actiuni

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Povestea lui Cristi a fost pusa si pe siteul misiunii ortodoxe Sf. Nicolae din Ottawa, sa speram ca va sensibiliza cat mai multe inimi.
Doamne ajuta si un Paste Fericit Cristi si Adelina si voi toti, oameni minunati!
anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana scorus spune:

Christos a-nviat! Sper din suflet ca micului Cristi sa-i fie bine. Ce vesti ne mai dati despre el? Va doresc la toti un Paste senin, care sa va aduca sanatate si seninatate. La multi ani! Ioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eXeCOM spune:

Am adaugat un banner pe site-ul nostru www.reclama . Speram sa va ajute !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

quote:
Originally posted by eXeCOM

Am adaugat un banner pe site-ul nostru www.reclama . Speram sa va ajute !

Run...Run...In the end I will catch you !





Multumim frumos!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thalia spune:

http://www.adevarulonline.ro/index.jsp?page=articol§ion_id=10&article_id=79579#

A aparut in ziarul Adevarul de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Milea spune:

Nu stiu daca Adelina o sa vada ce am scris eu aici, deoarece am vazut ca nu a mai intrat de mult. Oricum, ce scriu aici am trimis si pe adresa ei de mail. E vorba de 2 idei care mi-au venit in legatura cu cazul lui Cristi: una e sa se dea un anunt umanitar si la Formula AS care are adresele de mail: www.formula-as.ro; isis@rnc.ro si telefoanele: 326.33.05; 326.33.04.
A doua varianta este contactarea unui preot catolic din Barcelona care a ajutat foarte multi romani in situatii disperate. El a reusit sa adune de la guvernul catalan bani multi pentru operatii complicate. El poate fi contactat la telefon: 0034.934.237.347; email: aroigsan@telefonica.net
Se numeste Parintele Amador ( am aflat despre el tot din Formula AS)
Sper sa fie de folos ce am scris aici.
Multa sanatate!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqualung spune:

Am aflat din Adevarul de cazul lui Cristi; inutil sa spun ca m-a coplesit cu desavarsire. Am incercat sa-i contactez pe sotii Gates (Bill and Melinda): nu stiu in ce masura am reusit sa ajung la ei. Om vedea daca pledoaria mea a avut vreun ecou. Am tot sapat, deasemenea, dupa o metoda de a-l contacta pe M. Jackson si ale sale charities, desi ma indoiesc ca e in postura de a baga bani in charity avand in vedere ultimele evolutii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Sunt nerabdatoare sa vad ce raspuns iti da amicul tau chirurgul, tine-ne la curent te rugam.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
9 sapt DNP 1 nov.
[/quote]

N-am raspuns pana acum pentru ca am intrat in alte mori. In ziua in care i-am scris prietenului meu din America, mi-a telefonat si am vorbit pret de vreo 40 de minute. Mi-a spus ca stia de cazul lui Cristi, se pare ca povestea lui circula pe toate meridianele. Din pacate, spune el, nu este vorba doar despre a strange bani pentru o operatie sau trei...regimul de viata pe care Cristi va trebui sa-l duca implica interventii repetate aproape in fiecare an. In plus ori de cate ori am incercat sa le spun si altora despre Cristi mi s-a replicat ca de banii astia poti ajuta o multime de alti copii sanatosi nu doar unul singur, care e si bolnav pe deasupra. Nu stiu exact ce se intampla cu oamenii si nici nu stiu ce ma demoralizeaza mai tare...ideea ca e nevoie de un efort pe durata a minim 15 ani de-acum incolo, efort pe care nu cred ca oamenii il vor face, sau ideea ca un roman m-a intrebat "mie cine imi da".
Oricum, n-am mai vazut nimic nou despre Cristi, am vazut in schimb un alt anunt de deces si iar imi aduc aminte ca ne mor copiii. Yasmine stie ce spun. Asadar ce e nou?

Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelina spune:

Eu deja cred ca am pierdut sirul numarand de cate ori mi s-a spus sa renunt la acest copil pentru ca as putea de exemplu infia un copil sanatos pentru ca sunt multi copii sanatosi care asteapta si merita sa fie infiati. Sau de ce nu imi fac singura un copil????? Sau de ce nu imi vad de viata mea si sa imi folosesc toata energia asta spre, citez "ceva folositor"?
In schimb ieri am fost cu Cristi pe plaja! PENTRU PRIMA DATA IN VIATA LUI A VAZUT MAREA. Ii spuneam ca mergem sa vedem marea, iar cand am ajuns mi-a zis: "Uite o apa male!" Atunci mi-am dat seama ca pentru el notiunea de mare era total necunoscuta. Apoi a zis ca "E bandita malea" si parca deja ii era mai familiara. Apoi mi-a aratat ca "petalusii fac cipa-cipa" si toate barcile erau avionu'. Ce sa-i faci? A fost o data cu avionul, dar cu barca nu a ajuns inca. Si era micut si incotosmanat pe plaja aproape pustie si curios, putin temator. Reactiona ca un copil, ca orice alt copil care se mira si se bucura de dragoste si atentie. Am citit mai devreme "despre Ioana" si am simtit ca o inteleg pe mama Raluca. iar Cristi nu e decat inca un pui care are atata nevoie de dragoste. sau poate sunt eu prea egoista si nu recunosc cata nevoie am eu de dragostea lui si cat mi-a schimbat viata. Va trebui sa nu uit sa ii multumesc in fiecare minut pentru asta.
Mi-au dat lacrimile.....
Adenina


quote:
Originally posted by Witchie

Sunt nerabdatoare sa vad ce raspuns iti da amicul tau chirurgul, tine-ne la curent te rugam.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
9 sapt DNP 1 nov.



N-am raspuns pana acum pentru ca am intrat in alte mori. In ziua in care i-am scris prietenului meu din America, mi-a telefonat si am vorbit pret de vreo 40 de minute. Mi-a spus ca stia de cazul lui Cristi, se pare ca povestea lui circula pe toate meridianele. Din pacate, spune el, nu este vorba doar despre a strange bani pentru o operatie sau trei...regimul de viata pe care Cristi va trebui sa-l duca implica interventii repetate aproape in fiecare an. In plus ori de cate ori am incercat sa le spun si altora despre Cristi mi s-a replicat ca de banii astia poti ajuta o multime de alti copii sanatosi nu doar unul singur, care e si bolnav pe deasupra. Nu stiu exact ce se intampla cu oamenii si nici nu stiu ce ma demoralizeaza mai tare...ideea ca e nevoie de un efort pe durata a minim 15 ani de-acum incolo, efort pe care nu cred ca oamenii il vor face, sau ideea ca un roman m-a intrebat "mie cine imi da".
Oricum, n-am mai vazut nimic nou despre Cristi, am vazut in schimb un alt anunt de deces si iar imi aduc aminte ca ne mor copiii. Yasmine stie ce spun. Asadar ce e nou?

Anda
[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Adelina, m-ai facut si pe mine sa plang. Sa plang gandindu-ma si imaginandu-mi-l pe Crisiti pe plaja, prima oara in viata lui, si gandindu-ma ca, totusi, acest copil merita cu mult mai mult decat a vedea marea, este o viata de om care are nevoie de ajutor, si a carui viata trebuie salvata in vreun fel. Incerc sa-mi imaginez ce este in sufletul tau, tu, care ai inceput sa iubesti acest copil ca si cum ar fi al tau, si sa suferi pentru el asa cum ar suferi orice mama pentru copilul ei. Ma bucur din toata inima ca ne-ai impartasit aceste momente petrecute cu Cristi si ma rog in continuare la D-zeu sa fie milioane de momente ca acesta, ca, Cristi sa fie vindecat o data pentru totdeauna! Te pup si un pupic si pentru Cristi de la mine!

oana si bb din burtica
"Si maine mai este o zi..."
http://community.webshots.com/user/oanacretu..."

Mergi la inceput