Toate forumurile Actiuni urgente  Ajutor umanitar

Euthanasie pentru Cristi - pe calea cea buna

Evaluarea propriului subiect, sau a subiectelor de la forumul umanitar nu este posibila
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 40
ruxi
ruxi

1373 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ruxi un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by dorkserv

Aurelia,
Multumesc pentru ajutor. Am vorbit cu un prieten din US si am cazut de comun acord sa trimita el banii de acolo prin transfer bancar pentru ca pana la urma l'am convins si pe el sa puna o parte din bani. Totalul trimis va fi de $5.000 sau $6.000 . Nu am zis suma doar ca sa ma laud pentru ca stiu ca fiecare a facut tot ce a putut pana acum pentru micutzul Cristi ci doar am zis'o pentru a gasi una din banci care opereaza mai repede cu cele din US. Aici a trebuit sa astept 7 zile pentru a primi un transfer bancar din US cu toate ca banca din US mi'a zis ca dureaza intre 2 si 5. Acum as vrea sa stiu care din conturile in valuta sa il folosesc pentru ca am nevoie de urmatoarele date:

Bank Name
Bank Address
Account Number
Account Holder
Swift Code
Daca o sa am toate datele pana luni atunci transferul ar putea pleca luni dimineatza US Time. Sper din tot sufletul ca micutzul Cristi sa reziste pana se vor strange banii suficientzi pentru operatie, si tzin totodata sa multumesc si prietenului meu din US care a 'percutat' instant si sprijina o parte din donatie chiar daca el nu intelege romana si nu stie de acest forum. O sa incercam sa donam saptamanal cate un picutz dupa ce va ajunge primul transfer.
Doamne Ajuta si Sanatate Multa pentru Cristi si pentru toti utilizatoii acestui forum

Un gest foarte frumos din partea ta si a prietenului tau. Felicitari!

Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 6 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput

Marina

6383 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Marina un Mesaj Privat
Agentia Măgurele -Platforma Măgurele, Str. Atomistilor nr.1, Bucuresti, RO
tel 493.0143 493.0145 021/493.01.43

Marina

Editat de - Marina on 22/03/2004 15:56:31
Mergi la inceput
dorkserv
dorkserv

15 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dorkserv un Mesaj Privat
marina,
mersi pentru ajutor
transferul va pleca maine dimineatza. marius o sa iti dau un pm dupa ce va fi facut
toate cele bune

Editat de - dorkserv on 23/03/2004 02:48:53
Mergi la inceput

membru veteran marius

18949 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui marius Adauga semn de carte la raspuns Trimite marius un Mesaj Privat
Ok astept.

Marius (www.desprecopii.com)
Mergi la inceput
Elenalove27
Elenalove27

3197 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiElenalove27 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Elenalove27 un Mesaj Privat
dorkserv si tuturor care sau implicat si mai mult in cazul lui Cristinel!
Dumnezeu sa va ajute si noi ne rugam in continuare pentru Cristinel sa fie un mare Luptator ca prietenul lui Alvaro-DAniel care dorim enorm de mult si asteptam cu nerabdare sa ne intilnim cu Cristinel intr-o buna zi!

Elena Alvaro Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27

Editat de - Elenalove27 on 30/03/2004 23:32:46
Mergi la inceput

Anina_n

7594 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Anina_n  Trimite mesaj yahoo luiAnina_n Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anina_n un Mesaj Privat
quote:
Initial creeata de adelina

[red]Stiu ca in ultimul timp vestile despre Cristi nu au fost prea multe si, multi dintre voi v-ati intrebat daca mai exista un Cristi pentru care sa lupte. Stiu ca ati avut dreptate sa ganditi asa pentru ca stiu cat v-ati implicat si cat ati crezut in vindecarea acestui copil. Am tacut mult pentru ca trebuia sa stiu pe ce cale voi merge si pentru ca vestile se schimbau de la o ora la alta, nici n-as fi stiut ce sa spun. Am avut in toata perioada asta si multe, multe dezamagiri, dar stiu ca suntem pe calea cea buna si lucrurile incet, foaaaaaarte incet au inceput TOTUSI sa se miste.
Concret, in urma aparitiilor de la cele doua televiziuni a cazului lui Cristi, o tanara din Germania, prietena a Cristinei Topescu m-a sunat si mi-a spus ca acolo se opereaza afectiunea pe care o are CRisti. Am primit vestea cu o oarecare suspiciune pentru ca nu era prima data cand auzeam asta. I-am trimis diagnosticul si dupa o saptamana m-a sunat din nou si mi-a spus ca unul dintre cei mai buni chirurgi cardiologi din Germania vrea sa il vada pe Cristi. Mi s-a parut imposibil sa ajung cu el acolo pentru ca stiam ca am din nou de luptat cu birocratia........ Dar lucrurile au inceput sa se miste. Impreuna cu cei de la Prima si cu Cristina Topescu s-a demarat intocmirea actelor pentru plecare. E un drum cum nu se poate mai incalcit si mai greu, dar am facut primii pasi. Iar daca lucrurile merg bine in continuare, dupa Pasti plecam. Sper si stiu ca o sa va am aproape in continuare, nu ma indoiesc de asta! Asa ca sa ne ajute Dumnezeu pe mai departe...

Ce veste minunata, Adelina ! Dumnezeu sa va ajute sa se termine cu bine totul !

Nina & Nina-Cristina (2 ani in ianuarie)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina
Mergi la inceput
Dana_
Dana_

1140 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Dana_ un Mesaj Privat
Suntem aproape de voi, Adelina si Cristi . Dumnezeu sa va ajute!Noi va tinem pumnii stransi si asteptam numai vesti bune!

Dana&bb Andy(1 an si o luna)
Mergi la inceput

cl

5225 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cl un Mesaj Privat
Este un pas important, Adelina. Multa bafta in continuare! Doamne ajuta!

Claudia
Mergi la inceput
Cornelia Horoiu
Cornelia Horoiu

154 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Cornelia Horoiu un Mesaj Privat
Adelina,
ma bucur sa aflu ca ai gasit o solutie aplicabila.

Mult succes in rezolvarea formalitatilor
si sanatate lui Cristi,
Cornelia
Mergi la inceput
m34
m34

1320 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luim34 Adauga semn de carte la raspuns Trimite m34 un Mesaj Privat
Cristi, ne rugam in continuare pentru tine Sanatate multa de tot, sa te faci bine repede si sa ai parte de o viata linistita si frumoasa alaturi de cine te iubeste mai mult
Felicitari tuturor celor care l-au ajutat si il ajuta in continuare pe Cristi

Mihai
Mergi la inceput
Pag. din 40 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com