Euthanasie pentru Cristi - pe calea cea buna

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Iubita mea , am citit si am plins mult de tot, am citit si am vazut poza si am plins si mai mult ,,,draga mea citind si stiind ce inseamna sa ai un copil cu probleme cardiatice am puterea sa iti spun ca trebuie sa fi tare si Dumnezeu te va ajuta atit pe tine ca intradevar TU esti MAMICA lui Cristinel , si Dumnezeu si Maica Domnului vor fi alaturi de Cristi si totul va fi bine .
Tare mult vreau sa vorbesc cu tine si sa te sustin moral in aceste clipe, dar de aici din departare tot ce iti pot spune este ca ma gindesc la tine si la Cristinel si o sa ma rog pentru voi sa treceti cu bine peste aceste incercari ale vieti...
Dumnezeu sa va ajute !


Elena Alvaro Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:



Adelina, daca stii numele si clinica doctorilor americani care au venit in Romania, da-mi-le te rog, o sa mai incerc eu cu telefoane si emailuri sa-i mai sensibilizez. Macar de un nou consult.

Poate vreun traducator de pe site sa il traduca in engleza sa-l trimit la citeva spitale din NY?.
Va multumesc,
Andrada

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

quote:
Originally posted by Andrada



Adelina, daca stii numele si clinica doctorilor americani care au venit in Romania, da-mi-le te rog, o sa mai incerc eu cu telefoane si emailuri sa-i mai sensibilizez. Macar de un nou consult.

Poate vreun traducator de pe site sa il traduca in engleza sa-l trimit la citeva spitale din NY?.
Va multumesc,
Andrada

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele



Daca traduce cineva subiectul si eu o sa il trimit la Spitalul "Miami Children's Hospital".
unde baietelul meu a fost operat de inima
Dumnezeu sa il ajute pe Cristi !


Elena Alvaro Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tamara spune:

e prima oara cand plang in fata unui ecran. Cristi, Dumnezeu sa te aiba in grija lui si a Adelinei.....

sanatate si zile bune

http://community.webshots.com/user/tamarutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armandcp spune:

O sa o traduc in seara asta si o sa iau legatura cu un unchi si un var din Chicago, amandoi medici, poate au ceva idei , sugestii.
Mai dau cu cautatul si pe la un pediatru bun din NY unde l-am operat pe fiul meu si la fosta lui doctorita din NY. Incerc pe unde stiu. Sper sa iasa ceva.
O sa va tin la curent.

Dumnezeu sa aibe grija de cel mic.

Armand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Sunt alaturi de voi cu tot sufletul. Daca se vor aduna niste fonduri o sa cotizez cu cea mai mare placere. Adelina incearca sa fii puternica si sa nu te paraseasca sperantza ca acest copilas va fi bine! Crede-o cu toata fiintza ta! Eu chiar cred!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicuta spune:

spuneti- mi voi ce sa fac de aici, ca nu stiu. stiu insa ca trebuie facut repede ceva pentru micut. ce diagnostic are? in ce stare este acum? de ce nu- l mai opereaza aia? poate daca ar fi copilul meu as gasi alte resurse...imi pare rau pentru gandul asta, dar e sincer. inca o data, cineva cu initiativa/cunostinte, spuneti- mi ce sa fac! m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicuta spune:

nu e nici un spital particular acolo si un doctor care, contra cost, sa faca interventia aia? copilul asta are zile si sigur ar reusi operatia. punem mana de la mana si se face. numai sa vrea cineva sa faca asta. singura legatura la care ma pot gandi este un doctor hila, din bucuresti, care l- a operat pe fratele meu, care e adult. dar spuneti- mi ce diagnostic are, poate pot sa iau legatura cu el de aici, sau cineva de acolo. la fratele meu au folosit un dispozitiv de aici, care nu se stia daca avea sa mearga, dar a tinut. ma gandesc si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dalina spune:

Sincer nu stiu ce sa spun, de fapt nici nu prea mai vad sa scriu...
Tot ce pot sa fac este ca Duminica, pe listuta de la Sfanta Liturghie sa ii adaug pe langa membrii familiei mele si pe Cristi si mamica lui Adelina.
Dalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina_Anca spune:

Am plins, cum n-am plins niciodata in fata calculatorului. Nu stiu
cum de pot exista astfel de oameni...Sa fii medic si totusi sa nu fii om...
Draga Adelina incearca sa sensibilizezi opinia publica...cred ca ar fi de ajutor sa scrii tu (sau chiar si eu daca as avea destule date) la ziare precum Libertatea care are si un tiraj mare sau de ce nu sa sunam la televiziuni - poate reusesc ei...Poate ca totusi puterea presei exista
Scie-ne ce putem face, cum te putem ajuta...Iti doresc sa ai putere sa lupti si sa treci peste si pe linga acesti oameni care de fapt nu sint oameni...Trebuie sa gasesti si medici care stiu ce inseamna sa fii om, sa ai speranta, sa crezi intr-un suflet de copil...

Mergi la inceput