Euthanasie pentru Cristi - pe calea cea buna

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryam spune:

Cum putem fi de folos?Ma ofer sa transmit si eu mai departe, poate , undeva cineva se va gasi cu voia lui ALLAH sa faca ceva pentru copilasul acesta.Sanatate multa si ne rugam pentru el.

"ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU"
maryam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicuta spune:

Sa inteleg ca Gift for Life Int. a fost de acord sa opereze pe Cristi? Ma poate lamuri cineva? Deci acum se pune numai problema de fonduri? Multumesc, M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Unde din fetele de pe forum a primit raspuns de la ei si concluziile sunt urmatoarele: ei sunt de acord sa se reintoarca in Romania sa-l opereze pe Cristi si alti 11-13 copii la costul de 90.000$ USA, dar... trebuie sa stranga cineva o parte din acesti bani. Ei s-au oferit sa suporte 25.000$ din costul operatiei.
Pe langa fondurile necesare, dicetorul institutului Inimii din Cluj, seful sectiei de Cardiologie si o fundatie trebuie sa semneze invitatia catre cei de la Gift for Life (tine probabil de protocolul ce trebuie indeplinit pentru ca ei sa vina sa opereze in Romania)

In alta ordine de idei, pentru ca n-am primit inca un raspuns de la admini legat de transmiterea emailului in format HTML la toti membrii forumului care au o adresa de email in profil, mi-am permis sa trimit eu acest email HTML catre toti membrii aflati pe primele 100 de pagini ale listei memebrilor (adica pentru toti cei care au aparut pe forum cu cel putin 10 postari).

Excelenta ideea cu pop-up-ul legat de Cristi.


"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicuta spune:

Va rog, cine are un nr. de tel al Adelinei, il pot avea si eu?
Pot vorbi cu cea care a primit raspuns de la Gift for Life International? VA rog, nr de tel pe PM daca se poate.
Multumesc, Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Asa cum Adelina m-a rugat, am continuat corespondenta cu DR. Stanton de la Gift for life si l-am informat ca noi am inceput o campanie de strangere de fonduri in care suntem sustinuti de cei de la Protv. Va redau mai jos raspunsul pe care l-am primit de la el.

Dear Anda:

Thanks for the reply. Your fund raising activities are encouraging.


In Cluj and Bucharest Pro TV covered our visits. In fact all newspapers in Bucharest and all TV stations participated in a news conference.

When we asked to have a photo journalist team accompany us to Bucharest, everyone was concerned that we would portray Romania as a bad place to live. That is why we insisted in a news conference and we always have great thngs to say about Romania and its people. You have a beautiful country, fantastic architecture, and friendly people.

Feel free to have any of the news media contact me. My address and home phone is:
xxxxxxxx (daca are nevoie cineva o sa i le dau)


We are 6 hours different in time, 6 hours behind you. The best time to reach me without wasting a phone call is: Monday, Tuesday and Thursday after 8:00 pm your time.

On Wednesday and Friday anytime from 2:00 pm to 6:00pm your time and 8:00 pm.

Of course, the least expensive way is E-mail.

If you are raising funds so we can return to Romania, we need an invitation from the hospital and the Chief of the Cardiac Unit. We would also consider visiting another city who needs more technical and scientific knowledge in pediatric heart surgery. We received an inquiry a few years ago from a city in the Northern part of Romania, I cannot recall the name, but I will research old documents and let you know.

By the way, I tried your web site and it did not go through. You might want to check the address. I noticed it did not have .RO at the end.

Bradley N. (Brad) Stanton
Chairman & Co-Founder
Gift of Life International, Inc.

We Fix Broken Hearts

Life is a Gift not a Prize.

For a child to die before it's time is unacceptable. You can help save a child's life by contacting us now.

Anda si bebelusa Carina cea nazdravana
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Carina, vestile astea sunt extraordinar de incurajatoare.

Acum, poate ma lamureste si pe mine cineva cum e cu paypalul. Am incercat si nu vrea sa-mi ieie cartile de credit, am incercat si Visa si Mastercard. Daca e careva care a mai folosit paypalul si stie ce fac gresit, va rog explicati-mi si mie. Eventual un PM ca sa gasesc mai repede. Multam.

Adela
http://community.webshots.com/user/adela23_1999

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Ne poate anunta cineva cati bani s-au strans pana in momentul de fata?
Ar fi poate incurajator pentru membri sa se posteze din cand in cand suma stransa ca sa vedem progresele facute.
Daca observam ca strangerea de fonduri se mai moleseste, mai putem trimite inca o data emailurile, la aceleasi persoane chiar - ca sa reimprospatam memoria oamenilor si poate cei ce n-au donat prima data o vor face a doua oara sau poate sunt oameni care au uitat prima data si un nou email poate sa le readuca aminte.

Adelina, ce s-a rezolvat cu strangerea de fonduri prin televiziuni? Au inceput deja sa ruleze un anunt?

Eu am de la Roxana o varianta germana a anuntului. Este cineva care poate verifica emailul in germana inainte de a fi trimis?

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

La PayPal s-au strans 63 de euro. La acestia se adauga si banii care erau deja in PayPal, pe care desprecopii ii doneaza mai departe si se ajunge la suma totala de 152.97 euro.

De la conturile din Romania o sa am un raport diseara.

Florin
desprecopii.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anapharm spune:

Buna Adelina si salutari tuturor,
Este mai mult decat tragica povestea lui Cristi. Am citit printre lacrimi tot ce este scris aici despre el si fiecare manuta de ajutor intinsa. Esti o fiinta extraordinara si ma rog la Dumnezeu sa te rasplateasca pe merit pentru fapta ta. Iti doresc bafta multa in continuare si bucuria de a-l avea pe Cristi sanatos alaturi de tine, esti mamica lui, singura care s-a ingrijit si indurat de el. Cat despre "mama" naturala, nu se poate nici macar numi in felul asta, este o bestie intr-un trup de om, capabil doar sa faca sex si sa aduca pe lume fiinte nevinovate pe care apoi sa le abandoneze -este o nemernica(sper sa mi se permita sa scriu asta aici pe site). Am ramas fara glas cand am citit ca dupa numai un an de la abandonul lui Cristi, ea naste tot in acelasi spital si nu-i pasa ca la un etaj alaturat inca traieste acel micut bolnav si fara nici o vina. Ma intreb cu poate Dumnezeu sa lase pe Pamant asemenea oameni?????
De ce nu este nemernica aia in fata mea, ca ce i-as mai frange gatul?!? Si acum cand cazul micutului s-a facut public, mai are si curaj sa-l ceara inapoi??? O profitoare....
Iau legatura cat de repede pot cu familia din Romania, sa vedem cum reusim sa facem o donatie acolo, caci aici nu stiu cum functioneaza sistemul cartilor de credit(sorry).
Va sarut si va imbratisez pe tine si Cristi si ma rog ca Dumnezei sa va fie alaturi clipa de clipa!
Cu drag si respect
Ana 16 saptamani


Ana Burtch

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Originally posted by try

Ne poate anunta cineva cati bani s-au strans pana in momentul de fata?
Ar fi poate incurajator pentru membri sa se posteze din cand in cand suma stransa ca sa vedem progresele facute.
Daca observam ca strangerea de fonduri se mai moleseste, mai putem trimite inca o data emailurile, la aceleasi persoane chiar - ca sa reimprospatam memoria oamenilor si poate cei ce n-au donat prima data o vor face a doua oara sau poate sunt oameni care au uitat prima data si un nou email poate sa le readuca aminte.

Adelina, ce s-a rezolvat cu strangerea de fonduri prin televiziuni? Au inceput deja sa ruleze un anunt?

Eu am de la Roxana o varianta germana a anuntului. Este cineva care poate verifica emailul in germana inainte de a fi trimis?

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"



Astept si eu pe email varianta in germana.
Totusi, cine poate arunca o privire pe traducere?

~~ Adela & Julia

Mergi la inceput