Euthanasie pentru Cristi - pe calea cea buna

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

I-am scris eu d-lui Mircea Parvu de la Rotary..astept raspuns.

Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

La Autoritatea Nationala ptr. Protectia Copilului e cazul dat "in lucru". Am trugat regim de urgenta si sunt sanse sa primim raspuns in 10 zile. E vorba de situatia juridica a copilului, stabilirea abandonului si stabilirea starii juridice a copilului. Va tin la curent!

RUGAMINTE; Ca sa nu ne pierdem in 15 pagini, poate cineva sa faca un rezumat al mesajelor scrise? Diagnostic copil, sanse de opratie, cost, variante... Hai sa ne organizam putin... Eu, una, nu mai imi pot arunxca ochii pe forum decit pe acest subiect si mi-e greu sa urmearesc variatia informatiei in zeci de mesaje. Poate ca mine mai sunt si alte fete...
TREBUIE VORBIT CU DR. POP DE POPA?

"Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

angi vezi ceklalalt sticky cu actiuni concrete facute pt Cristi poveste, diagnostic etc. daca poti ia legatura si cu Pop de Popa.

"În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresh spune:

ok, misiune dificila dar "facubila".
in primul rind aruncati si voi un ochi pe http://www.alexandra-vladu.ro/old_version/alexandra.html. din pacate alexandra nu mai este printre noi. dar parintii ei si-au propus ca banii care s-au strins pentru Alexandra si au ramas nefolositi sa-i doneze unui alt copil care ar avea nevoie de ei. nu stiu daca nu cumva i-au dat pina acum. oricum, merita vorbit cu ei pentru ca experienta lor poate fi extrem de folositoare. pe urma cred ca ar trebui postate mesaje in toate site-urile in care s-a vorbit si despre Alexandra (o simpla cautare pe google dupa "alexandra vladu" ar trebui sa rezolve problema aflarii site-urilor). si inca o sugestie: ar fi utile niste fotografii de-ale lui cristi ( e superb copilul asta! sa-l ajute Dumnezeu) si niste scanari ale documentelor medicale.
sa vedem daca putem re-activa si grupul care a lucrat asa de bine in cazul alexandrei. cine a postat mesajul despre cristi pe bizcity.ro a facut o treaba desteapta.

PS - faceti si voi un singur topic pentru cristi. nu stiu pe care ar fi mai bine sa postez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresh spune:

am primit doua link-uri si-am dedus ca sunt doua topicuri. ignorati va rog PS-ul de mai sus.

PS-ul bun: nu s-ar putea face un rezumat al celor 15 pagini de-aici, pus in homepage-ul desprecopii.com sau intr-o sectiune speciala dar cu link din homepage? probabil nu toti au timp sa citeasca toate cele 15 pagini de comentarii. sectiunea asta speciala ar putea fi actualizata zilnic cu ultimele evolutii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresh spune:

si totusi sunt doua topicuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emari spune:

Am vorbit deja la telefon , la FOBAC (vedeti ca telefonul dat anterior este deranjat, am sunat pe celalat, si anume: 2116744, si maine, daca e urgent poate fi consultat de d-nul dr. Pop DE POPA, este la FOBAC intre orele 15-18, si stiind ca Cristi este in Cluj, i-am spus secretarei de acest lucru, si mi s-a spus daca ar putea fi adus vineri dupa amiaza, la 15.30, este programat deja sub numele Apostol Cristi.
M-a intrebat de investigatii, daca le are pe toate facute, i-am spus ca da, si sa vina cu ele!
Acum eu as da un sfat: Adelina, stiu ca esti in Constanta, daca poti ia tu tot buletinul medical al lui Cristi si vino cu el maine in Bucuresti (spui ca este o urgenta si ca este cel programat vineri Apostol Cristi, intrucat pe moment i-am uitat numele de familie), te consulti cu d-nul dr. Pop de Popa , si daca el spune ca trebuie neaparat sa-l si vada, zic sa-l aduci vineri! Daca te intreaba din partea cui, spui ca vii din partea d-nei Apostol, careia i-a operat sotul de Tetralogie Fallot in 94 (la cati pacienti are mai uita numele de familie!) - oricum nu are importanta, chiar daca nu spui tot te va trata cu cel mai mare respect!

Adresa Fundatiei: este Str.Dionisie Lupu 39, sector 2, București,
statia de metrou Romana, iesirea de la McDonald's in spate la cinema Patria sau Scala, caci nu mai stiu exact care e acolo!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by Flavia

Buna fetelor, cred ca ar fi mai simplu daca am incerca sa trimitem puiutul la medicii dipusi sa ilopereze . Decat sa caram o echipa de medici mai bine ducem pustiul acolo. ...Astept cu interes nr de contpentru donatii.
Flavia


Sunt de acord cu Flavia,cred ca ar fi mai simplu sa fie dus Cristi in satrinatate la operatie.Acolo sunt si aparate mai performante,care nu pot fi transportate in RO.
Urmaresc in fiecare zi tot ce scrieti despre Cristi si ma rog sa se termine totul cu bine.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emari spune:

Eu am postat de la serviciu, acum plec, daca mai sunt intrebari legate de FOBAC, sunati-ma acasa la 0213485166. Nu stiu daca pot, deci nu promit, caci sunt la serviciu si nu stiu cum "o sa ma fofilesc", caci aici sunt restructurari, agitatie,etc. dar daca Adeline se hotaraste sa vina in Bucuresti, poate o conduc la FOBAC.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimitzu spune:

Fetelor dragelor, sunteti mai mult decat minunate! Dumnezeu sa-l ajute pe scumpul mititel prin sufletele voastre mari. Sa punem si noi mana de la mana sa strangem bani. De asemenea, in scrisoarea de la grupul de medici americani care au mai operat in Romania se afirma ca guvernele tarilor se implica in acest fel de actiuni. Cineva din Bucuresti ar putea cere audienta la primul ministru al Romaniei, dl. Nastase. Trebuie implicat si guvernul. Este vorba de copii nevinovati, care sufera pe nedrept, si trebuie incercata orice pista posibila. Faptul ca dragul de Cristi a contrazis pana acum toate prezicerile nefaste ale medicilor este un semn ceresc, el trebuie salvat, precum si alte vieti nevinovate. Doamne ajuta!
Luminita

Mergi la inceput