Euthanasie pentru Cristi - pe calea cea buna

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns martta spune:

quote:
Originally posted by ciupercar

quote:
Originally posted by bebi

[quote]Originally posted by monicuta

va rog cititi asta!
nu stiu daca ai primit e-mailul meu de la optusnet,parca nimic nu mai lucreaza bine,oricum repet,daca poti afla adresa sau tel. lui LIA ROBERTS...e presedinta partidului republican din nevada si candideaza la presedentia romaniei!are nevoie de capital politic,ca material are destul...asa ca este o buna sansa! am incercat nevada republican party website,dar nu-i dau adresa ei...deasemeni incearca yahoo!groups-romanian lobby....eu am trimis toate detaliile la Oxfam,cu care colaborez de mai mult timp...



Aseara a fost un interviu cu LIA ROBERTS, adresa ei de mail este liaroberts@aol.com , avea si un nr de mobil dar nu mi-l aduc aminte... incerc sa-l gasesc

Este 0723 173 577

Love is all around



raluca
www.rebecca.ro



robertslia@aol.com

In timpul emisiunii de la antena1, in timp ce spunea nr. de tel., a avut cateva ezitari. Se tot incurca la ultimele 2 grupe*3 numere.

E posibil: 0732 577 173

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Nu am mai intrat de ceva timp pe DC, asa ca abia acum am aflat de ceea ce i se intimpla lui Cristi si Adelinei. Sufletul mare al oamenilor de aici nu ma mai surprinde, deja mi se pare ceva normal, au fost deja atitea cazuri in care membrii DC au facut mai multe decit se credea ca se poate face... Pling si scriu si as vrea sa spun ceva care sa ajute, dar nu-mi gasesc cuvintele si poate ca acestea nici nu exista. Nu-mi ramine decit sa ma alatur si eu celor care sint cu gindul si cu sufletul alaturi de Cristi si de mamica lui, Adelina si sa ma rog fierbinte pentru amindoi.

Cornelia, mamica Agatei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danacaltan spune:

[b]MAI oameni buni, dar la Clinica de Cardiologie Fundeni -Bucuresti ce are? Caci nu sunt chiar asa de redusi, am auzit eu.De multe ori raspunsul se afla mai aproape decit credem..

danny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

ESTE CUTREMURATOR SI STRIGATOR LA CER CEEA CE AM CITIT DESPRE TINE ADELINA SI DESPRE CRISTI.M-AU DAT LACRIMILE CAND AM CITIT SI MAI ALES CAND AM VAZUT POZA CU CRISTI,SEAMANA FOARTE MULT CU BAIETELUL MEU CARE E TOT ASA BLONDUT SI VARSTA FOARTE APROPIATA.
DRAGA ADELINA AI PRIMIT FOARTE MULTE INCURAJARI SI SFATURI DE LA FETE, CE SA-TI MAI ZIC DECAT SA NU-TI PIERZI SPERANTA SI SA AI INCREDERE CA DUMNEZEU VA GASI O REZOLVARE.SUNT DIN ARAD,SUNT ASISTENTA MEDICALA SI STIU CA LA TIMISOARA ESTE CLINICA DE CARDIOLOGIE CU MEDICI FOARTE BUNI.AU OPERAT COPIL SI DE CATEVA ZILE,SIGUR AI AUZIT.POATE CU AJUTORUL FETELOR DE PE FORUM VEI PUTEA AJUNGE CU CRISTI IN STRAINATATE.SUNT CONVINSA CA I S-AR PUTEA FACE O OPERATIE.EU MA ROG PENTRU VOI SI VREAU SA-TI SCRIU UN MOTTO PT.INCURAJARE:"INCREDE-TE IN PUTEREA RUGACIUNII,PRIN EA MULTE POT FI SCHIMBATE:IMPREJURARILE,NECAZURILE,OAMENII,LUCRURILE.PUTEREA RUGACIUNII NU ARE MARGINI"
VA PUP SI ASTEPT VESTI BUNE!

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Draga Adelina, imi cer scuze pentru ca am trimis scrisoarea care ai trimis-o tu aici la ziare si reviste,cu rugamintea de a o publica, dar am facut-o in speranta ca printre cititori se vor gasi si oameni cu suflet, ca cei de aici, care te pot ajuta cu ceva. Sper ca nu am facut ceva rau, caci nabia cand am terminat de trimis am vazut in paginile urmatoare ca nu ai vrea sa se publice inca in presa. Imi cer scuze...Oricum, eu iti voi scrie aici ziarele si revistele la care am trimis:
Libertatea
British Medical Journal
Bucarest Matin
Evenimentul Zilei
Ziua Formula As
MedInfoLine(se ocupa de revistele medicale romanesti)
Revista Infomedica
Jurnalul de dimineata
Lumea magazin
Magazin
Romania libera
Viata crestina
Viata medicala
Le-am notat aici toate, ca sa imi spuneti, cei care cititi una din aceste publicatii daca au publicat scrisoarea Adelinei.
Sper sa se rezolve pe una din toate aceste cai pe care toti au incercat sa le gaseasca! Eu nu imi doresc decat sa aud ca s-a rezolvat si ca ne vei zice ca, copilul tau este sanatos si te bucuri de el, pentru ca mamica esti tu, orice s-ar intampla! Dumnezeu sa va ajute!

oana-cannes
"Si maine mai este o zi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Adelina am citit mesajul tau. Sa iti dea Dumnezeu sanatate si tot ce e mai bun pentru ca tu esti mama lui Cristi. Ma rog la Dumnezeu ca lui Crisit sa ii fie gasit dctorul care il va opera. Inca o data membrii DC au demonstart ca sunt alaturi de cei in suferinta, ca exista prietenia adevarata si omenia. Multumesc ca exista site-ul desprecopii cu toti membrii lui.
Eu nu pot sa va ajut decat prin rugaciune si cautari pe internet a unor medici cardiologi, a unor adrese de e-mail si prin transmiterea de e-miluri. Am gasit un site http://www.heartmdphd.com/, intrati pe "Visit the Atlanta Office." si gasiti o adresa de e-mail cardiologist@heartmdphd.com si un nr de voicemail 404-699-2780 . Eu i-am scris pe e-mail primul mesaj al Adelinei tradus in engleza de un membru al forumului. Nu stiu daca acest medic are specializare necesara pentru operatia lui Cristi, dar m-am gandit ca el, ca doctor, cunoaste si alti doctori si poate si pe cel care ar putea efectua operatia sau transplantul de care are nevoie Cristi. Sper sa vada mesajul meu, sa il citeasca si sa il impresioneze intr-atat incat sa fac ceva pentru baietelul blond. Nu stiu daca am facut bine sau nu, nu ma pricep la medicina, daca pot face ceva care intr-adevar sa fie de ajutor, va rog, Adelina sau alti membri ai forumului sa imi spuneti.
Sa ne rugam ii dea Dumnezeu sanatate lui Cristi, sa infaptuiasca in continuare minunea pentru baiatul blond!

O zi placuta!
Eli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanaiascu spune:

Totusi nu am intele ceva? Cristi poate fi operat sau nu ? Am ramas profund emotionata cand am citit povestea lu Cristi... Mi-as dori ca acest copil sa fie salvat... Ma rog la Dumnezeu pentru el... Am si eu o fetita de 5 luni si imi pot imagina cata suferinta aduce unei mame ( chiar si adoptive) acest veridct...ca nu poate fi salvat... Sa ii de-a Dumnezeu sanatate daca medicii nu pot...

lore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanaiascu spune:

Totusi nu am intele ceva? Cristi poate fi operat sau nu ? Am ramas profund emotionata cand am citit povestea lu Cristi... Mi-as dori ca acest copil sa fie salvat... Ma rog la Dumnezeu pentru el... Am si eu o fetita de 5 luni si imi pot imagina cata suferinta aduce unei mame ( chiar si adoptive) acest veridct...ca nu poate fi salvat... Sa ii de-a Dumnezeu sanatate daca medicii nu pot...

lore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

https://aurora.vcu.edu/cgi-bin/cgiwrap/~somadmin/facdir/deptsrch.cgi?dept=Cardiology Aceasta adresa este de folos? Fiecare din cei de acolo are o dresa de e-mail si cateva informatii despre ei, specializare facuta. Cine se pricepe la medicina poate il gaseste printe cei de acolo pe cel care corespunde sau este pe aproape pentru a da un raspuns sau chiar ajuta pe Cristi.

O zi placuta!
Eli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelina spune:

DIAGNOSTICUL LUI CRISTI

1. TRANSPOZITIE DE VASE MARI

2. VENTRICUL UNIC (Comunicare artrio-ventriculara univentriculara cu dubla intrare) DE TIP NEDETERMINAT

VCI cu varsare in atriul drept, valve AV intr-un plan cu deschidere intr-o cavitate ventriculara cu aspect de VS mult dilatat.
Postero inferior probabil o cavitate ventriculara mult ingustata care comunica cu cavitatea ventriculara mare printr-un DSV in septul perimembr. larg, DSA ostium primum, vase mari dispuse in paralel cu plecare din cavitatea ventriculara mare, cu raport egal cu 1, fara aspect stenotic.

Mergi la inceput