Euthanasie pentru Cristi - pe calea cea buna

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by Elenalove27

ACEST DIAGNOSTIC NU IL POATE AVEA DEOARECE NU POATE SUPRAVIETUI ATIT DE MULTA FARA "Cateterism" ASTA O STIU DIN EXPERIENTA LUI ALVARICA AL MEU, DECI DACA ARE TRANSPOZITIE DE VASE MARI SI Single Ventricle TREBUIE SA FIE UN MIRACOL FOARTE MARE CA ACEST COPIL SA SUPRAVIETUIASCA ATITA TIMP FARA SA AIBE "CATETERISMUL" FACUT DE LA CITEVA MINUTE DE LA NASTERE...DECI AM CITIT PE FORUM CA AR AVEA NEVOIE DE TRANSPLANT DE PLAMINI SI INIMA CEEA CE AICI IN MIAMI CHILDREN HOSPITAL SUNT DEJA COPII CARE ASTEAPTA DE ANI DE ZILE SA PRIMEASCA TRANSPLANT.
DR. BRUKE A SPUS CA SANSELE SA TRAIESTI FARA CATETERISM SI CU INFECTIE PINA LA ACEASTA VIRSTA SUNT 0.01 % SI ASTA FIIND UN MARE MIRACOL DE CARE DINSUL INCA NU A AUZIT.
CIND DOCTORI AMERICANI L-AU VAZUT CE DIAGNOSTIC AU VAZUT PE HIRTIA LUI DIN SPITAL? CUM II CHEAMA PE DOCTORII AMERICANI CARE AU VAZUT BAIATUL?(SUNT TRECUTI PE HIRTIA DIN SPITAL , EU CRED CA 100% TREBUIE SA FIE SCRISI ACOLO)...AM NEVOIE DE ACESTE INFORMATI CA SA POT PRIMI UN RASPUNS CORECT SI INTELEGATOR DE LA DOCTORI CARE I-AM PUS IN TEMA CU PROBLEMA LUI CRISTIAN !

Elena Alvaro Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27


Da, este un MIRACOL cu acest diagnostic!
La celelalte intrebari cred ca numai adelina iti poate raspunde.

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bogdana spune:

Am trimis povestea la un ziar comunitar de aici dar inca n-am primit raspuns, astept sa vad daca reactioneaza cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

Din cite stiu eu, cateterismul nu este in primul rind un tratament, ci o investigatie. Este vorba de un cateter (un dispozitiv subtire si flexibil) care este introdus pina in cavitatile cardiace si acolo face posibila masurarea unor presiuni si a altor parametri utili pentru diagnostic. In acelasi timp se poate introduce substanta de contrast care face vizibila anatomia exacta a inimii. Poate fi folosit si in scop terapeutic pentru largirea comunicarii intre cele doua sisteme circulatorii inversate care se formeaza, dar asta nu este cazul lui Cristi pentru ca la el nu exista doua ventricule ci numai unul, deci cele doua sisteme comunica deja in acea cavitate - ventriculul unic, ceea ce i-a facut de altfel posibila si supravietuirea. Ca este un miracol ca a supravietuit atita timp avind aceasta boala, e posibil...

This is the first day of the rest of my life!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelina spune:

Din pacate sau din fericire asta este diagnosticul pe care il are Cristi. Infectii nu a avut in toata perioada asta cu toate ca la Cluj a trait in niste conditii de cosmar. Salonul de terapie intensiva este o halaa impartita in boxe cu niste pereti. Acolo sunt aduse si cazurile grave de gripa si cele de pneumonie si tot acolo era si Cristi. A luat pe rand bolile tuturor copiilor din salon, dar nu a avut infectii grave in ultimul timp in afara de viroze respiratorii.
Stiam ca micutul meu e un miracol, dar acum mi-ati confirmat-o!

Adelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

Mai multe informatii puteti gasi aici:

http://health.discovery.com/encyclopedias/1112.html
http://health.discovery.com/encyclopedias/65.html

s-ar putea ca o copie a textului de la ultimul sa mai fi fost postata mai devreme.

This is the first day of the rest of my life!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelina spune:

am scris "la CLuj a trait in conditii de cosmar". Am gresit! Am vrut sa spuc Constanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelina spune:

Si mie mi-au spus la fel in legatura cu cateterismul. ca e doar o investigatie care va arata mai bine decat ecograful cat de mare este presiunea pulmonara.

quote:
Originally posted by cataghe

Din cite stiu eu, cateterismul nu este in primul rind un tratament, ci o investigatie. Este vorba de un cateter (un dispozitiv subtire si flexibil) care este introdus pina in cavitatile cardiace si acolo face posibila masurarea unor presiuni si a altor parametri utili pentru diagnostic. In acelasi timp se poate introduce substanta de contrast care face vizibila anatomia exacta a inimii. Poate fi folosit si in scop terapeutic pentru largirea comunicarii intre cele doua sisteme circulatorii inversate care se formeaza, dar asta nu este cazul lui Cristi pentru ca la el nu exista doua ventricule ci numai unul, deci cele doua sisteme comunica deja in acea cavitate - ventriculul unic, ceea ce i-a facut de altfel posibila si supravietuirea. Ca este un miracol ca a supravietuit atita timp avind aceasta boala, e posibil...

This is the first day of the rest of my life!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaPopa spune:

Draga Adelina,

Sper din tot sufletul ca micutul Cristi sa reuseasca sa treaca peste aceasta boala si sa fie sanatos si fericit alaturi de tine. Ma rog pentru tine si pentru el. Daca exista ceva ce as putea face si eu (orice), te rog sa imi spui.

Cu drag
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

quote:
Originally posted by ciupercar

quote:
Originally posted by bebi

[quote]Originally posted by monicuta

va rog cititi asta!
nu stiu daca ai primit e-mailul meu de la optusnet,parca nimic nu mai lucreaza bine,oricum repet,daca poti afla adresa sau tel. lui LIA ROBERTS...e presedinta partidului republican din nevada si candideaza la presedentia romaniei!are nevoie de capital politic,ca material are destul...asa ca este o buna sansa! am incercat nevada republican party website,dar nu-i dau adresa ei...deasemeni incearca yahoo!groups-romanian lobby....eu am trimis toate detaliile la Oxfam,cu care colaborez de mai mult timp...



Aseara a fost un interviu cu LIA ROBERTS, adresa ei de mail este liaroberts@aol.com , avea si un nr de mobil dar nu mi-l aduc aminte... incerc sa-l gasesc

Este 0723 173 577

Love is all around



raluca
www.rebecca.ro


am sunat la tel asta mobil si al altcuiva.. un domn f politicos dar nu al dnei Roberts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelina spune:

Cei mai dragi oameni de pe Pamant, va spun noapte buna acum. Voi dormi cu linistea ca dragostea si rugaciunile voastre vegheaza acum asupra iubitului meu copil adormit.
Toata iubirea din lume!


Adelina

Mergi la inceput