Euthanasie pentru Cristi - pe calea cea buna

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

si rezolvarea situatiei juridice a micutzului este o urgentza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelina spune:

Multumesc enorm! Cred ca asta este solutia. Eu maine o sa postez tot ce am in legatura cu diagnosticul lui cu rugamintea sa-l trimiteti peste tot pe unde credeti ca se poate face ceva. Orice opinie, orice informattie noua poate fi ACEA informatie care ii va salva viata puiutului meu blond. As fi vrut sa am mai repede documentele cu diagnosticul lui, dar la Cluj nu am reusit sa fac sa mi le dea mai repede. In afara de asta, acum ca Cristi este mai bine, ii vor putea face si cateterism care va arata cel mai bine cat de grava este starea lui. dar este sigur ca numai operatia poate sa il salveze. Probabil ca saptmana viitoare ii vor face cateterismul.



Adelina


quote:
Originally posted by antoioana

Adelina draga,
pe mine ma termina povestea asta...as vrea sa fiu mai aproape de voi sa fac ceva concret.
Am trimis un email la spitalul de aici din Ottawa si uite ce raspuns am primit:
As a government run hospital, we unfortunately cannot provide care free of
charge for out of country patients. I could request that our cardiology
department examine the medical records to see if surgery is an option in
their opinion. English records from a hospital/physician would have to be
sent to my address below.

Christine Kouri
Patient/Family Representative
CHEO
401 Smyth Road
Ottawa, ON
CANADA
K1H 8L1
(613) 737-7600 x2203


Nu este mult, dar macar este ceva. Trebuie incercat pe toate fronturile. Cum am putea trimite fisele lui medicale?
Si inca ceva: CE TREBUIE FACUT ACUM? Care este urmatorul pas ca am senzatia ca umblu haotic. Si cu mama aia naturala care-i treaba? Ce, mai are vreun drept dupa 3 ani de zile? Eu cred ca tu esti mama lui fiindca ii dai dragoste!
DE CE are nevoie Cristi acum? Ca sa stiu incotro sa o iau. Ce analize i s-au facut si ce trebuie sa se mai faca? Sau trebuie trecut direct la operatie? In Romania exista vreun doctor bun care sa aiba aparatura si care sa poata face operatia? Ca poate tabaram pe el din toate partzile...Te rog sa-mi spui clar ce pot face.
Doamne, iti doresc sa ai multa putere, esti un om minunat!!!
Cu drag,
anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Ok. Azi incerc sa fac rost de cat mai multe nume de dr. de la spital si sa le trimit cate un email.
anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau07 spune:

Si eu cred ca este bine sa clarificati situatia lui Cristi. Mama lui naturala nu ar trebui sa mai aiba nici un drept.
Va doresc sa gasiti o solutie pentru al salva pe Cristi si ma rog pentru sanatatea lui. Dumnezeu sa-i dea putere.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Monicuta, fetelor,
am scormonit dupa o adresa email si-am gasit: robertslia@aol.com
Eu am trimis deja email si n-am primit eroare.Deocamdata.
Incercati si voi! Doamne ajuta!
anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Sau robertslia@nevadagop.org
anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelina spune:

Am citit ce mi-ai trimis pe mail si mi se pare o idee extraordinara. Incearca sa iei legatura cu ei. Probabil ca pana maine nu se poate face nimic pana reusesc sa am actele lui Cristi. Si mai trebuie rezolvata problema legala. pentru ca daca e sa ma bazez pe ma-sa, nici o sansa.
Cineva a scris ca a vorbit la Autoritatea pentru Protetia Copilului. Cum iau legatura cu ei? ce trebuie sa fac?

Adelina

quote:
Originally posted by emoison

Dumnezeu sa te intareasca sa poti avea grija de el, iar lui sa-i dea sanatate...
Stiu ca exista in Franta o organizatie care se ocupa de copiii cu maladii cardiace, am sa "sap"dupa coordonatele lor si la nevoie traduc corespondenta in franceza!

Cu bine,
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

FETELOR, HAIDETI SA TRIMITEM TOATE MAIL LA ADRESELE MENTIONATE DE ANTOIOANA. EU TRIMIT ACUM MAIL, IN CARE INCLUD SUBIECTUL POSTAT DE ADELINA.

Ancuta & Martijn, (24.10.2003)

http://community.webshots.com/user/Busch_family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Deci care este diagnosticul - "Micutul sufera de o malformatie congenitala cardiaca cianogena cu transpozitie de vase mari, iar medicii americani care l-au consultat anul trecut, tot la Cluj-Napoca, au fost de parere ca ar avea nevoie de un transplant de corp pulmon (inima si plamani).?????????????????sotul meu astepta sa sune la Dr.bruke de la Miami Children's Hospital !!!
Draga mea eu am trimis email la http://www.cureinternational.org/about.aspx (este echipa care a operat fetita care se nascuse cu doua capete )sper sa primesc cit mai repede raspuns.Si am trimis email si la adresele de mai sus, deocamdata nu am eroare ...
Draga mea Adelina eu stiu din experienta mea , daca copilul face febra si inca are infectie oricit de mica ar fi , nu se poate face cateterismul deoarece provoaca un mare risc la atingerea inimi .Trebuie ferit de orice mijloc de a lua microbi in corp. orice atingere a copilului este foarte riscanta ( ma refer la vizite)si oricine intra sa il vada .
Ma rog ca Dumnezeu si Fecioara Maria sa va ajute !
b]

Elena Alvaro Alvaro-Daniel [b]http://community.webshots.com/user/elenalove27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emoison spune:

Adelina,
Sper ca a mea era ideea aia extraordinara, ca banuiesc ca n-am fost singura care ti-a trimis mail..., asa ca le-am scris 3 fraze celor de la Mécenat Chirugie Cardiaque (acum 5 min), cum ca Cristi a fost abandonat la nastere si deci n-a putut fi operat cind trebuia, si i-am intrebat care e procedura si ce acte cer ei ca sa ii poata studia dosarul si sa ia o decizie...astept deci sa-mi raspunda si tin pumnii.

Cu bine,
Elena

Mergi la inceput