As vrea sa stiu cam ce scutece cumparati si de ce?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelia spune:

Cumpar numai scutece Pampers, pentru ca pe ele le-am folosit de la inceput si sunt foarte multumita. Nu a avut niciodata iritatii din cauza lor.
Pretul este important in sensul ca ma uit sa vad la ce magazin se gaseste Pampers pe oferta. Campaniile promotionale pentru alte produse ma lasa rece, din moment ce eu deja m-am fixat la un produs de care sunt multumita. Am incercat doar de doua ori alte scutece mai ieftine, fiindca erau la un moment dat pe reducere, dar am fost nemultumita de ele, pentru ca nu retineau tot. Si bineinteles ca pentru copilul meu cumpar ce e mai bun!
Aprovizionarea o fac de cele mai multe ori de la magazinul de cosmetice de langa noi, BIPA se numeste, pentru ca acolo vin oferte chiar de la firma de la Pampers, de exemplu daca iei mai multe pachete iti da o jucarie (destul de scumpa) gratis. De sarbatori era oferta ca pentru 8 pachete cumparate, primeai cadou o masinuta pentru bebelus, cu care se poate plimba si care costa 30 de euro. Bineinteles ca si eu si toate prietenele mele aveam in casa in perioada aceea rafturile pline de Pampersi, ca nu rezistam la oferte!

Cu drag,
Amelia si Ana Maria - 1 an si 5 luni.

www.par.univie.ac.at/~aj/AnaMaria

Dincolo de nori este intotdeauna soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

Cumparam Pampers (pachetul maxim, 80 buc MAXI)pt ca mi se par foarte buni, au arici, pielea respira si nu se irita funduletul, rezista 6-7 ore/ toata noaptea fara sa curga, si costa cca 6500 lei/buc. Ii cumparam de la supermarket, ca-s mai ieftini, la leafa si cand mai e nevoie.
Am fost multumiti si de Hugghies la baietelul cel mare, insa acum au devenit cam scumpi. Am folosit si alte marci (Libero, HelenHarper) insa am renuntat repede, fie curgeau, fie se irita funduletul.
Nu pot spune ca nu afecteaza bugetul familiei, insa nici nu ii cumparam cu foarte mare dificultate - odata ce am gasit varianta optima pret/calitate.
La bucata nu prea cumparam, am grija sa nu raman "in pana", pt ca pretul la bucata devine aproape cu 30 -60% mai mare.

daca dragoste nu e, nimic nu e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia spune:


marca folosita este Pampers
pretul este important: da este important deoarece inafara de pampers copilul mai are nevoie si de maulte altele
- campania promotionala (ce vad la televizor aia cumpar!)- nu , in general pentru mine e pur informativa
- oferta din magazin (de genul doua pachete la pret de unul)nu
- cumpar cei mai scump pentru copii mei nu- calitatea! cu siguranta acesta este criteriul
Dar oare am incercat si calitate inferioara? Daca da... ce s-a intamplat (iritatii, se rupeau etc.)- iritatii, nu stateau fix pe el, iesea cacalaul pe langa picioruse, trebuiau schimbate mai des, nu tinea lipiciul de pe aripioare, se aduna hartia din el cocolos intr-o anumita zona si se enerva piticul

Alte intrebari:
- De unde cumparati scutecele?
de la Carrefour
- Daca vedeti in magazin o oferta de genul: 3 pachete la pret de doua o folositi (o folositi chiar daca acasa tocmai aveti doua pachete noi?)?
nu
- Afecteaza cumpararea scutecelor bugetul familiei sau le cumparati cu usurinta?
acum nu
- Cumparati scutece la bucata (cei din strainatate sa nu rada caci am vazut ca se practica in Romania)?
-doar in situatii de urgenta daca am uitat sa iau de acasa

Flavia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Noi folosim Pampers Sensitive (avem o cunostiinta care vine frecvent din Germania si ne aduce). Sunt mult mai buni ca cei care se gasesc in Romania (care mi-au dat rateuri de cateva ori) si sunt si mai ieftini. Cand cumpar scutece in Romania iau Libero (dar din cei cu pachet mov), mi se par mai buni ca Pampers si nici nu sunt plini de chimicale (geluri, etc).

Carmen si bb Matei Gabriel

http://community.webshots.com/user/carmen77102

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Noi folosim numai Pampers(acum nr.5),il cumparam din Metro sau Billa,desi uneori e mai ieftin la buc.(8500 lei-nr.5)la "colt".fata de pachetul cu 68 de buc.care costa 580000lei.Uneori ne afecteaza factul ca ii cumparam cite un pachet,pe linga el un pachet de servetele,la fel,Pampers,si se duce un 700000 lei.ASta cam de 2 ori pe luna.

Teodoreiin 16 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisa_35 spune:

Am folosit PAMPERS pana de curand, desi Alecu are 2,9 ani. Mergand la un targ pentru copii, am vazut scutecele HAPPY (facute de "Bella")si am fost curioasa sa-i incerc. Ceea ce am si facut. Am cumparat intai de la Billa un pachetel cu 10 bucati si apoi pachet Jumbo de la CORA, 54 buc - 386.000 lei. Sunt foarte bune, moi, placute si dupa noapte copilul meu se scoala la fel de uscat ca si cu Pampers, si mai mult nu se mai irita la mijlocel din pricina elasticului adeziv ca la Pampers.
De obicei cumparam de la hypermarketuri, unde sunt cele mai mici preturi, de la supermarket niciodata - au preturi foarte mari iar de la farmacie niciodata - acolo chiar ca au niste preturi exagerate nu alta. O singura data am cumparat 1 buc. Pampers si am dat 10.000 lei ....
Pentru copilul meu cumpar ce este mai bun...dar bun in acceptiunea mea nu inseamna neaparat si scump!!!!
Pampersii nu pot spune ca au afectat bugetul familiei, ci sunt incadarati la cheltuieli lunare ca si plata telefonului, luminii, intretinerii!
Daca gasesc o oferta buna 3 la pret de 2 sau alte variante, daca am bani la mine cu siguranta cumpar!

Denisa si copilul Alecu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Mult timp am folosit Pampers si nu m-as fi gandit la alta marca, dar odata n-am gasit marimea care trebuia si am luat in loc Fixies. Sunt mult mai ieftine si n-am remarcat nici o diferenta privind calitatea, asa ca de atunci Fixies le-a ramas numele. Amuzant e ca ii spun in continuare baiatului "Hai sa-ti schimbe mama pampersul"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Eu de la inceput am folosit PAMPERS
Imi place tare mult si vad ca si lui BB-ica mea la fel!
Imi place deoarece nicioadata nu irita funduletu BB-ului,nu-l face rosu sau nu-l opareste(am auzit destule povesti)
De asemenea,servetelele le iau tot de la firma PAMPERS.,din acelasi motiv.
Eu vi-l recomand cu toata increderea.Cat despre celalalte scutece...habar nu am si nici nu vreau sa ma bag macar deoarece nici nu le-am incercat!!
Succes la scutecit!!!
La noi in Romania circule muulte firme de scutece,dar cele care m-i le reamintesc acuma sunt:
Pampers
Libero
Huggies
Aro...........


miru&nana=>fetele mele frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hollen spune:

Am incercat toate marcile fara sa ma gandesc cat costa. Vreau ce e mai bun pentru bebeul meu. Am ramas la Pampers. Acum cumpar ceva scutece ce nu sunt de firma pentru ca am un gift card la Babys R Us. Sa stiti ca sunt foarte multumita si de ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Ziua folosim ceva ieftin dar bun din Slovacia, la aprox. 3500 lei bucata, am cumparat mai multe baxuri dintr-un en-gros. La cresa folosim Aro, sunt bune ca sa fie schimbate des. Noaptea folosim Libero sau Tesco (calitate superioara)
Pampersul nu ne place.

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002

Mergi la inceput