mamici cu copii de 4 - 5 ani

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claza spune:

Ne primiti si pe noi aici: mamica Cristina si printesa Ilinca (3 ani si 10 luni, 1,10m,16kg), mergem la gradi direct la grupa mijlocie, stim sa numaram pana la 20, dar "citim" numerele pana la 100 (de fapt pana la 99) invatam la gradi engleza si franceza (ca sa nu mai poata mami si tati sa vorbeasca secrete!). Si noi am purta numai rochite de printesa si ne jucam numai cu Barbie si surorile ei (spre disperarea lui tati care si-ar fi dorit o baietoaica sa se joace cu tancurile si avioanele lui).
Chiar daca suntem un pic sub "limita de varsta", ne uitam si noi cu interes la copii mai mari ca sa invatam sa fim ca ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uka spune:

Buna.Ne inscriem si noi.Narcis are 6 ani,113 si doar 22kg.ma mir pt ca mananca f. bine.Bianca are 4 ani,95 cm si 16 kg.Mananca orice dar "nu carne"(e greu de mestecat).La gradi le place f. mult.ce nu vrea Bibi sa inteleaga ca e prea mica inca sa poata spala vasele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uka spune:

Eu le-am dat vitamine o per.dar nu mai am.Le-am dat Cavit jun. am luat din Rom e f bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Ieri am jucat pentru prima data cu Sandica mima. Am mimat eu, apoi ea ce facem dimineata, cum ne trezim, spalam, mancam, imbracam. A fost absolut incantata. A mai strecurat ea cate un comentariu cand mima dar a fost tare nostima . Mai greu a fost la animale - dar ne-am descurcat! Pupici! Si daca stiti voi si alte activitati interesante, please, nu le tineti numai pentru voi!!!!! ca vrem si noi

Cristina & Sandica
floricica cu pozici si pozici pe desprecopii.com La marewww.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=la mare&mid=3494&c br / id=10216" target="_blank"> si My bestwww.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Sandica%2C poze no br / i&mid=3494&cid=10207" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

Si Irina mea e foarte incintata sa ne jucam de-a mima. Ea se bucura mult si cind ii cint cintecele din copilaria mea si o invat jocuri pe care le jucam noi cind eram copii...parca au trecut o suta de ani de-atunci, dar ceva, ceva tot mai tin minte :-)

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

intram si noi in clubul celor 4-5. marius, 4 ani si jumate, merge la gadanita cu macaceta dimineata, si ne place foarte mult acolo, n-am mai facut talente ca anul trecut. in rest, ne place foarte mult inghetata, vara asta ma facut o adevarata cura, nu prea mancam fructe: banane foarte rar, in schimb pepene, angro. si, spre rusinea noastra, dormim hatanati, cu mana... de mancat mancare, mama saraca il indoapa, eu il las in pace, daca ii e foame, bine, daca nu,vine el si cere 'ai ceva in figider'. fetelor, ma puneti pe ganduri cu activitatile. pai noi, in afara de plimbat cat mai mult pe afara, tv si joaca fizica, nu prea avem activitate, tre' sa va citesc mai mult sa punem si noi in practica jocurile (mima si ce ne-oti mai sfatui). ii plac puzzel-urile (na ca nu mai stiu cum se scrie)si cantecelul cu 'pu pu puu vreau sa stau si eu aici' noroc ca l-am gasit pe DC.

Mergi la inceput