"A nostru!"

"A nostru!" | Autor: adi69

Link direct la acest mesaj

Catalina ,un an si unsprezece luni,a invatat de la bona ca toate jucariile sant ale ei,adica ale Catalinei.
Intr-o seara ,stam relaxati la tv(mami si tati) iar Catalina aduce din camera ei pe veverita Rita,un hopa-mitica,si incepe sa dea cu ea de podea.Tati suparat ii spune :
Catalina nu mai tranti veverita!
Catalina se opreste din activitate isi priveste nedumerita taticul pentru scurt timp ,apoi reincepe trantitul veveritei.
Tati enervat intervine:
Catalina am spus sa nu mai trantesti veverita!
Catalina se opreste ,se uita la mami,si mami spune:
Catalina ,nu mai tranti veverita ,poate o doare si pe ea ,nu crezi?Si apoi poti sa o strici.
Catalina se uita la tati,se uita la mami da sa tranteasca iar veverita. Nu apuca caci intervine tati cu:
Catalina iti iau jucaria daca o mai trantesti!
Catalina se opreste din trantit veverita,o strange tare in brate,si incruntata se uita la tati spunand:
A meu!
Tati suparat spune incruntandu-se la mami: Nu exista "a meu".Cine a invatat-o ? Si inapoi la Catalina zice: este "al nostru".
In acea seara,Catalina si-a adus pe rand jucariile spunand in fata taticului"a meu" si taticul replicand"al nostru",iar cand a terminat cu jucariile a inceput sa arate piese de mobilier.."a meu"...
A doua zi ,Catalina pune mana pe revista abia cumparata a mamei.
Catalina lasa-mi te rog revista,asta este revista mea !
Catalina se uita la mami,se uita la revista(frumos colorata...ee!)se uita inapoi la mami si decreteaza :"a nostru ."



Dia si bebe Rucsi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisia spune:


Smechera pustoaica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriel spune:



Gabriel - tatic de 2 ani!
http://www.familia-mea.go.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Micuta ta aplica principiul " ce e al meu, e al meu, ce e al tau, e al nostru"! Desteapta foc!

Laura, mama lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:



&
Corina & Darian,tot mai nazdravan...(4 ani si 5 luni)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

Are dreptate copilul. Faza e excelenta.

Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Catalina, jos palaria!
Asa e. Ce-i al lor e si al tau si-n ce-i al tau nu-si baga ei nasul decit cind le dai tu voie!
Atomix si mama lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:



D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

quote:
Originally posted by tlaura

Micuta ta aplica principiul " ce e al meu, e al meu, ce e al tau, e al nostru"! Desteapta foc!

Laura, mama lui Andrei



ASTA GINDEAM SI EU CIND CITEAM ...

DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:


Catalina esti superdragalasa!!
Lasa Adi,asta e abia inceputul.Sa vezi cind va incepe cu parfumurile,cremele si alte cosmeticale care vor fi :ALE EI si nu vor mai fi ale tale!!Hihihi!!Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

1-0 pentru

Mergi la inceput