bromocriptina ...

bromocriptina ... | Autor: valentinag

Link direct la acest mesaj

spuneti-mi si mie va rog daca cineva dintre voi a ramas insarcinata dupa tratamentul cu bromocriptina.eu iau de doua luni si doar in prima luna am avut ovulatie,acum nimic

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Draga Valentina,

Si eu fac acelasi tratament si nu am decat 2 saptamani de cand iau pastilele si nimic. Am postat si eu aceeasi intrebare acum ceva timp si nu a stiut nimeni sa-mi zica! Poate se gaseste acum cineva sa ne dea o speranta... Va rugam!

Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura V. spune:

Eu am luat o luna Bromocriptina, asta se intampla in iulie. Mi-a crescut nivelul prolactinei, dar nu am ramas insarcinata. Am citit pe vechiul forum, unde am pus eu intrebarea, ca unele fete au reusit sa ramana insarcinate dupa ce le-a crescut nivelul prolactinei. (pentru asta cred ca o luati?!). Sper ca si voi sa va numarati printre ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

din cite am inteles eu bromocriptina se ia pentru exces de prolactina,care duce la anovulatie.multumesc oricum pentru incurajarisi sper ca noul an sa ne ajute sa crestem natalitatea in acesta tara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsa_ro spune:

Si eu am avut prolactina mare si doctorul mi-a recomandat brocriptina si pot sa va zic ca dupa ce am luat 2 luni am ramas insarcinata.Asa ca nu disperati!

Toate cele bune si sa auzim de multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana spune:

Si eu am luat brocriptin (sau bromocriptina este acelasi lucru), timp de 9 luni continuu pentru ca aveam prolactina prea mare si dr. endocrinolog mi-a spus ca acest lucru inhiba ovulatia. Dupa parerea lui ar fi trebuit sa am ovulatie numai de la acest tratament dar din pacate a trebuit ajutat si cu alte medicamente.

te si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Prolactina asta cum se masoara?Analize de sange sau altfel?
Te pomenesti ca si la mine e mare si de-aia nu am ovulatie…..

Mergi la inceput