Parul ud se piaptana?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

In general aveam parul scurit shi era ok toata operatziunea spalatului... dar acuma il am lung, pana mai injos de omoplatzi cu aproape o palma. Am firul gos shi nu mi se inspica la capete... singura problema este ca se incancie foarte tare shi imi cade cand il piepten. Folosesc balsam la fiecare spalare iar samponul il schimb cand se termina sticla... nu am folosit nciodata nasca de par dar o sa incep daca o sa imi datzi mai multe idei shi sfaturi... si cum sa procedez cu ea.
Gabbriela & Julian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Eu una fara masca de par nu as avea nici o sansa sa imi pieptan parul. Poate acum ca l-am mai tuns...

Asa ca in locul balsamului folosesc masca de par. Dupa 5 minute in care astept cu masca pe par, il pieptan cu un pieptene cu dinti rari si abia apoi limpezesc.

Rox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eellyia spune:

Eu ma spal pe cap o data la doua zile si de fiecare data folosesc balsam. Am observat o chestie (cel putin in cazul meu, eu avand firul de par subtire): daca aplic balsam si la radacina, imi cade mult par. De aceea aplic balsamul numai pe par dar nu si pe pielea capului. Si ma pieptan dupa ce-mi usuc parul; mai intai mi-l descurc cu degetele, dupa care ma pieptan usor si fara graba, utilizand un pieptan cu dintii rari.

Mergi la inceput