cum va petreceti timpul impreuna?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by aida_o

toti ceilalti participanti la trafic din fata ta incetinesc pina la 5mile/ora cind trec pe linga acele masini, numai pentru ca acolo sunt si niste masini de politisti).



Eu cred ca nu din cauza masinilor de politie incetinesc ci ca sa caste gura sa vada ce s-a intamplat. Am observat ca a fost un mic ambuteiaj odata cand nu era nici un accident, dar era un panou cu "chains mandatory over Sierra" sau asa ceva. Incetineau ca sa citeasca:))

ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

haha mi-a placut aia cu panoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Noi suntem romantici!
Asta - vara am colindat cu Hondita cea mica (motocicleta) Bayern-ul, zonele invecinate adica München-ul,gradinile,lacurile, serile la aeroport erau minunate in special. Pt. zonele indepartate folosim Hondita cea mare (auto). Serile eu "stau" pe Internet si sotul meu face modelbaum (machete)si comentam. Asta acum iarna, pt. ca abia astept sa vina primava sa umblam iar prin natura!
In general cam totul facem impreuna, muzica, TV, avem cam aceleasi gusturi, sunt feerice clipele noastre si le iubesc.
Vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Ha, ha, Ruxij faza cu panoul, sa sti ca si aici se intampla acelasi lucru pe autobahn.
Si daca Doamne fereste e un accident, atunci sa-i vezi gura - casca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriatica spune:

pai noi 2 ne suim pe si facem o plimbare prin padure, sau ne suim in masina si mergem aiurea, sau mergem la pescuit , sauuuuu luam masa impreuna .
seara ne uitam la desene animate (spongebob squarepants e SUPER), si mai facem noi si altele dar sunt secrete :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

quote:
Originally posted by viorela hoff

Ha, ha, Ruxij faza cu panoul, sa sti ca si aici se intampla acelasi lucru pe autobahn.
Si daca Doamne fereste e un accident, atunci sa-i vezi gura - casca!!



Si la Holandica la fel...cum e un accident, ceva si e file, adica "trafic" cum casca toti gurile sa vaza ei ce s-a intamplat...tz, tz, tz...ceva de speriat.
Viorela si noi tot asa avem suzuki si motorul si masina...motorul nostru are 750 cc, al vostru?
Lena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns francesca spune:

Si eu care credeam ca numai aici sint probleme in traffic datorita acelor “curiosi”.
In ceea ce priveste timpul petrecut impreuna cu iubitul meu sot ,recunosc ca imi lipsesc acele seri romantice petrecute in doi la un restaurant , acum timp liber nu ne ramane decat in week-end-uri pe care il petrecem impreuna cu fetita noastra la plaja ,in parcuri in vizite la familie si prieteni sau plimbari lungi cu masina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

fetelor, asa e legea, sa reduci viteza cand depasesti vehicule aflate in accident, mai ales daca misuna si uamini pe-acolo, gen politisti, pompieri, cei de la salvare etc. n-ati vazut ca si pe drumurile aflate in lucru se incetineste viteza? la mine in oras amenzile se dubleaza daca nu reduci viteza cand sunt si oameni la locul respectiv.
si cand e o echipa de topometristi pe strada se marcheaza locul si bagi frana la greu ca altfel ... la voi sunt panouri dintr-alea mobilizatoare gen "mami si tati lucreaza aici, te rog ai grija de ei sa se intoarca acasa teferi"? aseara chiar, pe la 9.00, pe o ploaie mocaneasca, am dat de doua accidente in lant in drum spre casa. oricum nu se vedea nimic ca era intuneric, dar toti am incetinit, dirijati de un nene cu o lanterna, bietul om.

altfel, cu timpul liber petrecut impreuna este dupa cum ne vine pe chelie in momentul respectiv, sunt seri cand nu ne-am dezlipi din living ca jucam tot felul de chestii in draci si nu ne mai saturam de distractie, ori facem pop-corn si ne benoclam la vreun film, ori calare pe bicicleta in natura, ori cu masina in zonele invecinate sa mai vedem si noi planeta asta, pe la muzee, Disney World, Universal Studios, la plaja, in jungla, la scufundari subacvatice in Key Largo, la YMCA sa dam suncile jos, inot, iesiri cu amicii pe la discoteci sau la biliard, mai nou mi-am descoperit vocatia pentru bowling si ne facem timp sa ajungem si pe-acolo...citim, mergem la concerte, vorbim enorm unul cu altul...iar cand nu e el acasa si sunt in pana de inspiratie ce sa fac, uite ce fac, stau aici cu voi, ca ploua inca si n-am chef de nimic altceva. :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabebe spune:

Eh,ce m-am bucurat inainte sa vin ca nu o sa ma plictisesc de loc aici, mai ales cand sotul imi spunea ca ai lui traiesc in varful unui deal in Tennessee,ca au cateva hectare de padure,4 cai,ma si vedeam calarind cu pleata in vant.Daaa, si am venit si am vazut intr-adevar,dar am mai vazut si niste insecte de m-a luat groaza si m-am ascuns in casa.Ca sa nu mai vorbesc de "ticks"cred ca se numesc,care cum ai pus piciorul in padure cum sunt pe tine,isi baga capul in pielea ta si te sug mai ceva ca un vampir(sunt mai mici decat capusele si un pic mai mari decat purecii).Sa vezi fericire pe capul sotului cand la un control(de fiecare data cand ajungem acasa ne controlam)a gasit 2 pe organele genitale.Asa ca eu in padure nu mai calc pana ajung la mama acasa.
In rest la sfarsitul de saptamana iesim la restaurant,cinema,discoteci,plimbari cu masina, dar fara natura, sau jocuri video,carti etc..

mihaelaH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Wow Lena, noi suntem mai "prudenti" avem un chopper mic Eazy Rider, la varstele noastre respectabile deh!
Aici se spune Stau cand e blocaj pe autobahn si atunci sotul meu e un simpatic ca speculeaza orice "gaurica" sa se strecoare si se adreseasza cu "Haideti fetelor, ce faceti astazi, n-ati mai vazut un accident?"
Bussi nemtesc de la Vio

Mergi la inceput