povestea nasterii noastre

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MadyCM spune:

nu... Dl.Dr. Horhoianu este cel cu care am nascut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyCM spune:

Multumesc mult, Letitia! Da, asa este, va am pe voi, care imi sunteti de atat de mare ajutor... Inca o data, va multumesc la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Mady tin sa-ti spun si eu ca mi-a placut povestea ta, mai ales pt. ca m-am regasit si eu in multe ipostaze ale nasterii mele. (Si mie mi s-a reprosat ca -n-am colaborat-, etc.)
In orice caz, iti doresc numai bine de acum inainte.

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Madi mi-a placut povestea ta si sa fiti sanatosi amandoi!

--- dana ---

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Sa fi sanatoasa si sa fie un ingeras!

Mie mi-a venit sa pling. Nu stiu daca am sa fiu curajoasa la momentul acela, dar ... sper sa fie bine.

Ce se intimpla daca lesini cind esti in travaliu?


Romana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mizura spune:

Draga Mady, povestea ta e impresionanta. Multa fericire tie, copilului si sotului tau. Eu am facut o experienta asemanatoare in Germania numai ca aici se poate sa mai zici ceva in sala de operatie iar doctorii nu sunt asa de directi (ceea ce in cazul nasterii este deosebit de pozitiv). In orice caz, tocmai pt. ca ti se pun tot felul de aparate si ti se da impresia ca tu nu stii ce sa faci si cum sa-ti nasti copilul ( eu cred ca fiecare femeie are un anume feeling pt. nastere, ca sa nu mai vorbim de hormonii de care dispui in timpul nasterii) am nascut-o pe Tatjana, al doilea copil al meu, acasa. Bineinteles ca am avut a moasa, si anume una care face numai nasteri acasa si care te trimite in spital in timpul nasterii daca exista complicatii. Nu am idee daca exista ceva de genul asta in tara insa e absolut genial sa-ti pui muzica pe care o vrei, sa tipi, fiindca te doare fara ca sa-ti spuna cineva ca te comporti urat, sa nasti copilul stand in patru labe( te ajuta si gravitatia...) si sa pastrezi copilasul asta mic si finut in brate, sa-l pui la piept direct dupa nastere...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

draga Mady - povestea ta a fost selectata pentru Destine - prima pagina. Te rugam sa ne trimiti o pozica cu familia intreaga.

iti multumim
desprecopii

Pentru parinti... despre copii!

Mergi la inceput