Partea negativa...

Partea negativa... | Autor: cataghe

Link direct la acest mesaj

Vladut, 5 ani, dush, striga: "Oooooh! Urrrasc dushul asta!!!" Eu, impaciuitoare: "Cum sa-l urasti? Vrei sa fii tu cel mai murdar din gradinita?" Raspuns: "Nuuuu... dar stii, mami, cu dushul exista o parte negativa si una pozitiva!" Eu (masca!): "Si care-i partea negativa?" "Partea negativa e ca ti-e frig si-ti intra apa in ochi, in nas si-n urechi!" "Si partea pozitiva?" "Partea pozitiva e ca apa nu doare si poate fi chiar placuta!"
No comment!

Catalina.

This is the first day of the rest of my life!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

E un destept puiul tau!
Sa-ti traiasca si sa fie sanatos!

Laura, mama lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Bravo Vladutz,hai ca ai dat-o gata pe mami....si Darian al meu e colegul tau de "suferintza"


Corina & Darian,tot mai nazdravan...(4 ani si 5 luni)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia spune:

Hai ca e bun de banc!
Istet foc Vladut al tau! Sa-ti traiasca!

Amelia si Ana Maria (1 an si 4 luni).

www.par.univie.ac.at/~aj/AnaMaria

Dincolo de nori este intotdeauna soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Cata logica si filozofie!!!

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Bine Vladutz! Bravo! Ai lasat-o masca pe mami! Sa mai faci!
Si hai sa faci un dush cu Radu... sa aiba si-o parte vesela dushul, ca eu nu aud decit ca ce nasoooollll... cu mine cine face duuuush... ma plictiseeeesc singuuuuur....
Pupici,
Simonna, pentru Atomic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

Las'ca va mai povestesc eu chestii de-astea "filosofice", imi pare rau ca nu m-am apucat mai demult, ca sunt o groaza pe care le-am uitat!!!
Simonna, eu il urmaresc constant pe Atomicul tau, e nemaipomenit!!! Se vede ca va ocupati de el... Sa va traiasca, si voua, fetelor, sa va traiasca copilasii si sa va bucurati de ei!


This is the first day of the rest of my life!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

E bine ca a vazut si partea placuta si cea neplacuta. Istet baietzel!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:


SUUPER VLADUTZ!!!
Esti un baietel foarte inteligent!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

Hai ca azi iar m-a dat pe spate... de ris, de data asta. Zice sotul meu nu stiu ce despre soacra-sa. Si Vladut, nedumerit: "Cine, mama lui?" Eu: "Nu, mai, mama lui e soacra mea, iar mama mea, e soacra lui! Pricepi?" "Aha! Da' tu a cui soacra esti?" "A nimanui, deocamdata..." Ma priveste foarte uimit, de parca nu-i vine sa creada. Asa ca zic, in completare: "Dar cind o sa te insori tu, voi fi soacra nevestei tale!" La care el, foarte satisfacut, mi-o trinteste: "BINE ZIS!!!"
Concluzie: ceva din ce fac eu ii sugereaza neaparat o soacra?!!!

Da' las' ca avem si zile mai bune. "Mami, cum se spune tigru in engleza?" "Tiger!" "Si leu?" "Lion!" "Si crocodil?" "Crocodile." "Si dinozaur?" "Dinosaur." Ma masoara din cap pina in picioare: "Mai, mami, tu chiar te pricepi la engleza!!!... De ce nu te-ai facut tu profesoara de engleza?..."
Chiar, de ce nu m-am facut?...

This is the first day of the rest of my life!

Mergi la inceput
Mergi la inceput