Criza barbatului la 40 de ani; mit sau realitate

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MonicaGj spune:

Io nu stiu ce va agitati atat cu inselatu'.
ca , dupa parerea mea, n-a insela-o. I-a spus omu ca trece printr-o criza , da a recunoscut nu a mintit-o.
Parerea mea este ca ei comunica. Eu cred ca lui o sa-i treaca. Si ei o sa-i treaca. Cred ca ei o sa-i treaca mai usor daca face si ea ca el.
Vreti sa stiti cum se va termina?
Vor ramane impreuna.

Parerea mea.

P.S.
Sa nu uit, sotul meu are 39 ani.
Nu am aflat pana acum de vreo aventura. Nici nu l-am intrebat. Si daca ar veni x sa-mi spuna ca una si ailalta n-as baga in seama. Daca vine si-mi spune el ca asa si pe dincolo, tot nu-l cred ( precis aia a sarit pe el si l-a luat pe dinainte).

Si mai e ceva. Barbatii nu insala femeile. Femeile se urasc ata de mult incat se insala intre ele.

Fiti fericite cu ce aveti si nu mai scobiti cu batul in rahat ca pute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Monicutzo, sa filozofam avem tot dreptul, sa stii. Si sincera sa fiu, daca as trece prin asha ceva, m-ar ajuta enorm sa stiu ca e o faza, ca ishi revine si ca totul va fi iarashi bine. Pe tine nu???
Numai bine!

Lorelei & Family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

quote:
Originally posted by lorelei_19

Monicutzo, sa filozofam avem tot dreptul, sa stii. Si sincera sa fiu, daca as trece prin asha ceva, m-ar ajuta enorm sa stiu ca e o faza, ca ishi revine si ca totul va fi iarashi bine. Pe tine nu???
Numai bine!

Lorelei & Family




Pe ea nu! Pentru ca ea nu ar vrea sa stie. Sau nu ar crede! Sau daca ar crede, oricum consoarta nu ar avea nici o vina! Adevarul e, ca in ziua de azi, femeile, tare au mai devenit puternice, te ia cu forta dom'le, si nu altceva! Sau nu a-ti auzit de barbati violati de femei?

Laura, mama lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MonicaGj spune:

Ce sa zic, m-ati dat gata....

Da' ma rog, fiecare cu parerea lui.

Sa fiti iubite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabebe spune:


Cu catva timp in urma,discutand despre acest subiect impreuna cu sotul si cativa prieteni mi-a spus,in gluma, ca atunci cand vom ajunge la 40 de ani, ma va schimba pe 2 de 20.Am ras bine-nteles dar acum,citind postarile de aici imi bagati un cui in cap.

mihaelaH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

si sotul sorei mele a trecut prin criza asta, insa nu a ajuns pina acolo incit sa o insele. copilul lor e deja adolescent, 16 ani, iar el se simtea teribil de batrin, desi avea numai 41.
ce era mai nasol, era ca pe sora-mea o ajunsesera toti nervii, din cauza ca el incepuse sa se imbrace din ce in ce mai caraghios (cu haine de pushtan), asculta muzica de pushtani, se uita toata ziua in oglinda si se plingea ca a imbatrinit... si-a vopsit si parul (noroc ca nu a aparut ca o culoare stridenta, el avind parul negru "original", ca deh! e japonez).

stiti cum a rezolvat sora-mea problema? i-a mai facut un copil! la 41 de ani (si ea si el)! stiti cum este el acum? innebunit dupa copil, care - se pare - l-a facut totusi sa se simta din nou tinar. insasi ideea ca a putut sa procreeze, i-a dat incredere in el, in faptul ca "inca mai poate, " se simte inca viril, ceea ce e - nu-i asa? - o calitate a tinerilor. ...ceea ce trebuia sa-si demonstreze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

quote:
Originally posted by aida_o

si sotul sorei mele a trecut prin criza asta, insa nu a ajuns pina acolo incit sa o insele. copilul lor e deja adolescent, 16 ani, iar el se simtea teribil de batrin, desi avea numai 41.
ce era mai nasol, era ca pe sora-mea o ajunsesera toti nervii, din cauza ca el incepuse sa se imbrace din ce in ce mai caraghios (cu haine de pushtan), asculta muzica de pushtani, se uita toata ziua in oglinda si se plingea ca a imbatrinit... si-a vopsit si parul (noroc ca nu a aparut ca o culoare stridenta, el avind parul negru "original", ca deh! e japonez).

stiti cum a rezolvat sora-mea problema? i-a mai facut un copil! la 41 de ani (si ea si el)! stiti cum este el acum? innebunit dupa copil, care - se pare - l-a facut totusi sa se simta din nou tinar. insasi ideea ca a putut sa procreeze, i-a dat incredere in el, in faptul ca "inca mai poate, " se simte inca viril, ceea ce e - nu-i asa? - o calitate a tinerilor. ...ceea ce trebuia sa-si demonstreze




Vai cat mi-a placut de sora ta...e o femeie desteapta, jos palaria! A stiut sa-si tina barbatul acasa si s-a transformat ea in

Numai bine, Lena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bogdana spune:

Criza e naturala si apare cica pe le 50 si unii oameni se gindesc ca inca nu si-au relizat toate visele din adolescenta.
Unii reactioneaza blazindu-se introvertindu-se altii incearca gustul aventurii. Unii incep sa-si faca bilantul marilor realizari din viata
si incearca sa recupereze sau sa retraiasca timpul trecut( cum e cazul cucoanelor care se imbraca ca in tinerete).

Un exemplu interesant este cazul celebrului pictor Paul Gauguin
care dintr-un functionar model, punctual, tata si sot model ii spune intr-o buna zi nevestii ca el se apuca de pictura, pe la 50 de ani.
Nevasta il banuia ca are o amanta insa s-a dovedit ca spunea adevarul si chiar facea cursuri de pictura. Atit de puternic l-a cuprins pasiunea incit
a fugit in Tahiti unde a pictat si a murit in final de lepra.
Ca sa vezi ce poate face criza din viata unui om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

quote:
Originally posted by MonicaGj

Io nu stiu ce va agitati atat cu inselatu'.
........................
Si mai e ceva. Barbatii nu insala femeile. Femeile se urasc ata de mult incat se insala intre ele.

Fiti fericite cu ce aveti si nu mai scobiti cu batul in rahat ca pute!




Monica ma tem ca nu o sa-ti faci prea multe prietene cu replicile astea...Deci tine-l pe sotz departe de forum....:)))
A


L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Pfff, nashpa, ca se pare ca nu se stie de unde vine si pen' ce apare aceasta "criza"....Auziti da' de ce femeile nu ar trece si ele prin asa ceva? Aaaaa?!??! De ce numai ei, barbatii?!?? Ieteteeeee
POate merita platit cu aceeasi moneda, cu toate ca nu cred ca-i o solutie viabila.

danat

http://community.webshots.com/user/danateu

Mergi la inceput